Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Mexiko

Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 993282
Cena od: 2 300 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

04.11. - 20.11. 17 dní FM dospelý: 2 300 € povinné prípl: +0 € letecká PRG, VIE

Popis zájazdu

Mexiko je snom každého cestovateľa. Staré koloniálne mestá, krásne pláže, najstaršie civilizácie Ameriky: Olmekovia, Toltekovia, Teotiwanakovia, Zapotekovia, Mexikovia, Aztekovia, Mayovia, atď. Po tejto ceste bude mať každé jedno z týchto slov konkrétny význam. Mexiko je štvrtou krajinou na svete, kde sa nachádza najviac pamiatok UNESCO.
Pozývame Vás na fantastickú poznávaciu cestu po Mexiku. Cestou Vás bude sprevádzať Carlos Sotelo, Peruánec, ktorý miluje Mexiko a ktorý tam býval viac ako 3 roky, veď sa mu tam aj dcéra narodila. Carlos 8 rokov sprevádza aj Peru.

1. deň - Cesta Viedeň/Praha - Mexiko City. Spať budeme v jednom z najväčších miest na svete, v D.F . Mexiko v nadmorskej výške 2200 m. n. m. (D.F. = Distrito federal). Noc v Mexiko City.

2. deň - Budeme spoznávať Mexiko City (UNESCO). Univerzita UNAM (UNESCO), plavba v Xochimilko (UNESCO), kde uvidíme ako vyzeralo aztécke hlavné mesto predtým, ako ho dobyli Španieli. Centrum mesta (el Zocalo). Pyramídy Tenochtitlan (hlavné mesto Aztékov). Noc v Mexiko City.

3. deň - Teotihuacan (UNESCO). Pyramídy Slnka a Mesiaca, Cesta mŕtvych. 2000 rokov staré pyramídy. Poobede pamiatky Tula a obrovské Atlanty. Noc v Mexiko City.

4. deň - Ráno návšteva Baziliky de Guadalupe, najväčšieho pútnického miesta Ameriky. Z Mexiko DF sa vyberieme pozrieť činnú sopku Popocatepetl do Paso de Cortez a neskôr najväčšiu pyramídu sveta (čo do objemu) v meste Cholula a na chodbách v jej vnútri objavíme rôzne obdobia jej vývoja. Neskôr jedno z najkrajších miest Mexika Puebla (UNESCO), známe aj vďaka gastronómii. Noc v meste Puebla.

5. deň a 6. deň - Ráno mesto Puebla, potom presun do mesta Oaxaca. Oaxaca je tretím mestom zapísaným v UNESCO, ktoré uvidíme. Prehliadka mesta. Na druhý deň navštívme archeologické centrá Zapotekov. Monte Alban (UNESCO) a jeden z najstarších žijúcich organizmov na svete - 2000 ročný strom. 2 noci v meste Oaxaca

7. deň a 8 deň - Presun z Oaxaca do Chiapas. Zastavíme sa na pláži v Tichom oceáne a spíme v mestečku Salina Cruz. Plavba loďou cez Caňon del Sumidero, v jednom bode budeme pri stene vysokej 1000 m. Navštívime krásne mestečko Chiapas del Corzo a prespíme v hlavnom meste štátu Chiapas v Tuxtla Gutierrez, v srdci mayskej oblasti.

9. deň - Z Tuxtla Gutierrez sa vyberieme na vodopády Agua Azul. Najkrajšie vodopády Mexika. Turistika. Noc v Palenque

10. deň - V srdci mayskej oblasti. Návšteva Palenque (UNESCO), jednej z najkrajších mayských pamiatok Mexika. Presun do Campeche hotel.

11. deň - Campeche (UNESCO) jedno z mála opevnených miest v Amerike. Mesto, ktoré muselo neustále bojovať s nájazdmi pirátov. Návšteva mesta a opevnenia. Neskôr návšteva Uxmal (UNESCO), mayského mesta umenia.

12. deň - Jeden z novodobých divov sveta Chichen Itza (UNESCO). Presun do Hotela Playa del Carmen.

13. deň - Návšteva biosférickej rezervácie Sian Káan (UNESCO). Plavba loďou cez jazerá, mayské kanály, popod mangovníky, až k moru s panenskými plážami. Budeme sa plaviť po mayských kanáloch. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj lamantíny v prírode. Hotel v Playa del Carmen.

14. deň a 15. deň - Návšteva Tulúm – jedinej mayskej pamiatky pri mori. Tulum bol prístav a je postavený tak, aby lode našli prechod cez koralový útes. Neskôr kúpanie sa na pláži Akumal, s plávajúcimi korytnačkami.
Voľný deň, odporúčame návštevu zábavného parku Xcaret s podzemnou riekou, jaskyňou a nočným 90 minútovým program tancov a histórie Mexika, alebo deň na pláži. 2x Hotel Playa del Carmen

16. deň a 17.deň - Cesta z Cancunu a príchod do Európy na druhý deň.
(Program môže byť modifikovaný v závislosti od momentálnej situácie v Mexiku a požiadaviek klientov)


Ubytovanie a strava:
v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene 
Príplatok za jednoposteľovú izbu je 250 eur.


V cene je zahrnuté:

letenka Viedeň/Praha – Mexiko City a späť
ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami
doprava po Mexiku vlastným mikrobusom
sprievodca
miestni sprievodcovia
všetky vstupy na pamiatky.


Cena nezahŕňa:

stravovanie počas pobytu okrem raňajok
poistenie liečebných nákladov.


Fakultatívne výlety a služby:

návšteva zábavneho parku Xcaret počas voľného dňa (približne 90 dolárov)

Nástupné miesta: letisko Viedeň/Praha

Generované systémom ProfiTour