Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Veľký okruh Nepálom

Destinácia: Nepál
Kód zájazdu: 989495
Cena od: 1 449 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.09. - 09.10. 13 dní dospelý: 1 449 € povinné prípl: +0 € letecká BTS, VIE

Popis zájazdu

Himaláje a ich krása, historické miesta, autentické lokálne komunity, unikátna fauna s množstvom endemických druhov. Jeden z najkrajších trekov Horného Mustangu s nízkou obťažnosťou. Ako sa hovorí „za málo peňazí veľa muziky“, a tak ani my nebudeme mať núdzu o 5-hviezdičkové výhľady. Trek vo vysokohorských masívoch v oblasti Horného Mustangu tvoria ťažisko nášho zájazdu. Adrenalín do žíl pridá tiež rafting na rieke Trisuli, alebo aj návšteva safari v Národnom parku Chitwan. Jedinečný ekosystém v sebe zahŕňa pahorky, jazerá, vysoké pasienky a husté džungle. Po absolvovaní tohto programu sa budete ešte dlho usmievať s radosťou.

Popis zájazdu
Najkomplexnejší program v krajine označovanej ako Zem nikdy sa nekončiaceho pokoja a lásky.
Najkrajší, no nie veľmi náročný trek v oblasti horného Mustangu – PoonHill, Ghorepani, Ghandruck.
Panoráma pohoria Annapurna, ktorá vyráža dych nám bude počas 5-dňového treku vernou spoločníčkou.
Zažijete aj vy stavy porovnateľné s nirvánou na vlastnej koži?
To všetko obohatené o najkrajšie pamiatky Nepálu v Káthamandu a safari v Národnom parku Chitwan.
Skrátka nezabudnuteľné dobrodružstvo a dokonalá dovolenka!

Program zájazdu

1.-3. deň:
Odlet z Viedne alebo z Bratislavy do hlavého mesta Nepálu – do Káthmandu. Podrobná prehliadka KÁTHMANDU s námestím DURBAR a so svätyňou KUMAR DEVI – je sídlom jedinej živej bohyne sveta, hinduistický chrám PAŠUPATINATH a pohrebné rituály – spopolňovanie zosnulých. Najznámejšia nepálska budhistická stúpa BOUDHANATH a spomienka na zlaté časy hippies na FREAK STREET. Nevynecháme ani Opičí chrám a mnoho iného. Mesto vás uchváti svojou priamočiarosťou a pozitívnou energiou. V meste zoženieme aj všetky potrebné veci na trek. Z domu si doneste naozaj len to základné. Záujemcovia si urobia let k najvyššiemu štítu sveta MOUNT EVEREST ponad nádherné štíty Himalájí.

4.-6. deň:
Prelet do mesta Pokhara, odkiaľ sa hneď vydáme na náš 5-dňový relaxačný a dušu očisťujúci trek. Z letiska nás čaká približne hodinová jazda automobilom do dedinky Nayapul, odkiaľ už „vyrazíme“ po svojich. Krátky úsek popri brehu rieky Modi Khola, vystrieda dedinka Birethani (1 065 m) s množstvom obchodíkov a čajovní. Postupujeme nahor do osady Tikhedhunga (1 525 m), kde sa aj najeme. Prvý náročnejší úsek je pred nami, čaká nás asi dvojhodinové stúpanie po schodoch do čarovnej osady Ulleri (2 070 m). Plný endorfínov s úsmevom doširoka, sa uložíme na spánok. Ranné výhľady budú prvou odmenou a ubezpečením o tom, že to naozaj stojí zato! Pokračujeme cez dubový a rododendrónový prales do Banthani vo výške 2 250 metrov. Po ďalšej hodinovej chôdzi prichádzame do nádhernej scénickej dediny Ghoprepani. Náš dnešný cieľ. Na nasledujúce ráno vstávame ešte za tmy, aby sme absolvovali asi hodinový výstup na Poon Hill (3 200 metrov), odkiaľ sa nám pri východe slnka zjaví pred očami jeden z najčarovnejších výhľadov našej planéty, panoramatický výhľad na Himaláje vrátane Dhaulagiri, južnej Annapurny, Fishtail a mnoho ďalších. Návrat do Ghorepani, kde do ďalších krokov sa posilníme raňajkami. Vydávame sa na trek do Tadapani (2 630 m), kde strávime ďalšiu noc.

7.-9. deň:
Z Tadapani cez jednu z najkrajších a najznámejších trekkingových oblastí Nepálu pôjdeme až do čarovnej osady Ghandruk s takmer neustálymi výhľadmi na masív Annapurny. Samotná dedina je jedným z najkrajších osídlení himalájskej oblasti a určite tu necháte kus svojho srdca. Ráno zostup až do Nyapulu, odkiaľ sa odvezieme nazad do Pokhary. Pokhara je veľmi príjemné horské mesto. Je plné kvalitných reštaurácií, barov, suvenírov, masáží s ponukou širokej palety fakultatívnych aktivít, ako napr. paraglajding, let na vrtuľníku a podobne. Necháte sa na niektorú prehovoriť? Veď si to zaslúžite!

10.-13. deň:
Skoro ráno presun scénickou cestou na cca trojhodinový rafting po rieke Trisuli. Rafting pre tých, ktorí si chcú vychutnať bezpečný splav s magickými výhľadmi a prekrásne všetko objímajúce prostredie. Pokračujeme do národného parku CHITWAN (UNESCO) v TEARJSKEJ NÍŽINE, kde absolvujeme krásne prechádzky po Nepálskom národnom parku. Ponúkame možnosť navštíviť dobrodružné safari, na ktoré budete ešte dlho spomínať. Názov Chitwan v preklade znamená „srdce džungle“ a my sa presvedčíme, čím si tento názov zaslúžil. SAFARI v Chitwane je však rozhodne iný zážitok, ako napríklad safari na africkom kontinente. I keď koncentrácia živočíchov v tomto národnom parku je neuveriteľne vysoká, vzhľadom na hustotu vegetácie budeme musieť sledovať svoje okolie oveľa pozornejšie ako na afrických savanách. Využiť možnosť absolvovania safari na slonoch vrelo odporúčame, no budeme sa zakrádať džungľou aj pešo a kto chce, okúpe sa so slonmi. Je vysoká pravdepodobnosť, že uvidíme krokodíly či nosorožce. Presun späť do Káthmandu a následný transfer na letisko. Odlet do Viedne.  

Trasa zájazdu:
Káthmandu – Pokhara – Nayapul – Ulleri – Ghorepani – PoonHill – Ghandruk – Nayapul – Pokhara – Trisuli – Chitwan -Kathmandu

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a vynikajúceho miestneho nepálskeho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie vo veľmi príjemnom hoteli v úplnom centre Káthmandu vo štvrti Thamel, raňajky v cene počas celej cesty, počas treku ubytovanie v kvalitných horských ubytovniach s teplou vodou, pobyt v Národnom parku Chitwan s plnou penziou, dopravu v Nepále, rafting, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Víza, fakultatívne výlety, povolenie na trekking (vybavíme v CK, cena 50 EUR), prelet na trase Káthmandu – Pokhara (zvyčajne okolo 100 EUR),stravu, vstupy do pamiatok, letiskové taxy, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 330 €.

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ
Možnosť absolvovať zájazd s anglicky hovoriacim sprievodcom počas celého roka individuálne. V prípade záujmu sa s nami skontaktujte!
Generované systémom ProfiTour