Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Himaláje - trek okolo Annapurny

Destinácia: Nepál
Kód zájazdu: 989480
Cena od: 1 600 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

04.10. - 21.10. 18 dní dospelý: 1 600 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

Neopakovateľné, majestátne, z rôznych uhlov pohľadu a nadmorských výšok, nádherné a hlavne bezpečné! S expertom na veľhory úplne jedinečné a vhodné aj pre horalov začiatočníkov!

Popis zájazdu

Neopakovateľné, majestátne, z rôznych uhlov pohľadu a nadmorských výšok, nádherné a hlavne bezpečné! S expertom na veľhory úplne jedinečné a vhodné aj pre horalov začiatočníkov!
Himaláje oddávna priťahujú milovníkov hôr a trek okolo ANNAPURIEN je úplná špecialita! V KATHMANDU si pozrieme chrámy a pamiatky UNESCO, v POKHARE múzeum horolezectva. Z oblasti subtropického lesa postupne stúpame, aklimatizujeme sa na nadmorskú výšku, až do sedla THORUNG LA 5 416 m n. m. Kocháme sa neopísateľne nádhernou scenériou, kamennými horskými dedinkami, spoznávame originálny život domácich. Viaceré 8-tisícovky máme ako na dlani! Na protiľahlom svahu Annapurny II. spadla lavína. Dozviete sa o tom viac. Aj o horolezeckých expedíciách. Povieme si o prírode, faune, flóre, hinduizme aj tibetskom budhizme. Staroveké obchodné cesty Nepál – Tibet. S Ferkom Mrázikom sa nemusíte báť ani fakultatívnej odbočky a výstupu na jedno z najvyššie položených jazier sveta (takmer 5000 m n. m.) – TILICHO LAKE.
Ferko Mrázik je rodený Tatranec. Aktívne sa venuje horolezectvu, skialpinizmu, lyžovaniu, behaniu, slackline, východným a indiánskym filozofiám, ochrane životného prostredia. Je podpredsedom Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru. Okrem  záchranárskych odborných spôsobilostí patrí k jeho záujmom lavínová problematika. Od roku 2010 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA. V roku 2006 spolupracoval na projekte ASSIST: Alpine Safety, Security and Informational Services and Technologies, bol konzultantom tvorby neurónových sietí pre systémy na podporu rozhodovania v oblasti určovania stability snehovej pokrývky. Miluje svoju manželku, dvoch malých synov a bezpečný pobyt v horách aj veľhorách.
Najkrajšie výhľady na Himaláje, cesta podobná ceste stredovekých pútnikov, nepálske a tibetské tradície, nádherné 8-tisícovky a vaša bezpečnosť pod dohľadom slovenského experta UIMLA Ferka Mrázika.

Program zájazdu:

1. – 2. deň:
Odlet z Viedne a prílet do KATHMANDU. Ubytovanie v 3-hviezdičkovom hoteli a spoznávanie tohto výnimočného mesta. Námestie DURBAR a svätyňa KUMAR DEVI, hinduistický chrám PAŠUPATINATH, budhistická stúpa BOUDHANATH, symbol mieru a pokoja, ako aj spomienka na zlaté časy hippies na FREAK STREET.

3. deň:
Príprava na trek, Cesta džípom do dedinky, kde sa vo výške 800 m n. m. začína naša turistická trasa. Podporíme miestnu komunitu nosičov a šerpov, ktorí nám pomôžu s batohmi. Terasovité ryžové políčka a banánovníky. Večer sa ubytujeme v jednoduchom „Guesthouse“, kde si pochutíme na tradičnej večeri.

4. – 5. deň:
Pokračujeme v trase, ktorá je naplánovaná tak, aby sme sa nenaháňali, ale naplno si užili výhľady na nádherný horský masív Himalájí. S naľahko zbaleným batohom kráčame a kocháme sa výhľadmi. Zelené polia sa menia na kamenisté horské pláne. Každý svojou „troškou do mlyna“ prispeje a zúčastní sa rituálu roztočenia tibetských modlitebných mlynčekov s mantrami mieru a lásky. Čakajú nás neopakovateľné výhľady na himalájske 8-tisícovky, vrcholy Annapurien aj Manaslu.

6. – 8. deň:
Najlepšie miesto na aklimatizáciu je MANANG. Úzke kamenné uličky, kone, film a horská prednáška. Výlet do dedinky Braga, návšteva budhistickej Gompy, jaskyňa budhistického lámu. Odborné meranie našej aklimatizácie v zdravotnom stredisku.

9. – 10. deň:
Fakultatívny výstup k jazeru TILICHO LAKE vo výške 4919 m n. m., v srdci prírodnej rezervácie Annapurna. Drsný ráz krajiny, vietor, pasúce sa jaky, výhľad na ľadovce a farebné tibetské vlajočky.

11. – 14. deň:
Dýchame zhlboka, kráčame rozvážne, obliekame si windstoperky a mikiny. Oceníte horúce knedličky momo plnené jačím syrom aj slaný tibetský čaj. Shree Kahrk, Thorong Pedi, prechod najvyššieho miesta nášho treku, sedlo THORUNG LA, 5416 m n. m.

15. – 16. deň:
Zostup do pútnického mestečka MUKTINATH. Prejdeme cez KAKHBENI a koryto rieky KHALI GANDHAKI, kde je veľká šanca nájsť vzácne fosílie. Dolný MUSTANG je očarujúci, rovnako ako výhľady na 8-tisícovku DAULAGHIRI. Mestečko JOMSOM vo výške 2700 m n. m. je pre nás návratom do civilizácie. V mestečku TATOPANI si dáme horúci kúpeľ a odmenou po treku bude masáž v hoteli pri jazere v meste POKHARA.

17. – 18. deň:
Presun do KATHMANDU a odlet domov do Európy.

Trasa zájazdu:
Káthmandu – Manang – Thorung La – Kakhbeni – Tatopani – Pkhara – Káthmandu

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, profesionálneho slovenského horského sprievodcu UIMLA a sprievodcu CK Ferka Mrázika, miestnych sprievodcov, ubytovanie s raňajkami v 3*hoteli v Kathamandu a Pokhare, jednoduché Guest house na trase treku, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, džípmi, kvalitný program, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, víza, bakšišné, nosičov, stravu okrem raňajok, vstupné, poistenie liečebných nákladov, fakultatívne výlety.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 280 €.
Generované systémom ProfiTour