Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Nórsko-Oslo

Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 989383
Cena od: 990 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

27.08. - 30.08. 4 dni dospelý: 990 € povinné prípl: +0 € vlastná

Popis zájazdu

Drsnosť Vikingov ostala v divokej prírode a Nórsko je dnes jednou z najbohatších krajín sveta. Hlavné mesto Oslo patrí k najtolerantnejším mestám Európy.

Popis zájazdu

Mesto drsných Vikingov – najkultúrnejšia časť Európy
UŠETRITE a SPOZNAJTE VIAC! SPOJTE SI OSLO a LOFOTY
Príbeh Popolušky na príklade mesta: ako sa z chudobnej krajiny a jeho hlavného mesta stala v priebehu 30 rokov fascinujúca moderná metropola.
Potomkovia kedysi krutých Vikingov dnes sedia so šálkami kávy a vychutnávajú si lúče slnka.
My sa k nim na pár dní pripojíme, pozrieme sa na ich históriu a to, čo ich vymodelovalo do dnešnej podoby.
Oslo Vám ponúkne všetko – pohodlnú infraštruktúru, severskú prírodu, bohaté zbierky umenia aj hipsterské kaviarničky.

Program zájazdu: 
1. deň:
Odlet z Viedne, prílet do hlavného mesta Nórska – OSLO. Prehliadka mesta, ktoré Vás príjemne prekvapí. Budova modernej Opery, prejdeme sa po jej streche. Radnica a radničné námestie. Strávime večer v Hard Rock cafe? Ubytovanie v centre na 3 noci.

2. deň:
Po bohatých bufetových raňajkách si pozrieme výstavu jedného z najvýznamnejších nórskych maliarov, Edvarda Muncha, aj s jeho najslávnejším obrazom „Výkrik“. Loďkou sa prevezieme z prístavu na polostrov múzeí. Navštívte tie najlepšie – podľa Vášho výberu. My odporúčame Múzeum polárnych expedícií Fram, Heyerdahlove Kon-Tiki a Vikingské múzeum. Stihnúť môžete aj všetky 3 ?
Kľukatou trasou metra cez kopce a vilovú štvrť na Holmenkollen. Prejdeme okolo slávnych skokanských mostíkov a večerať môžeme v prekrásnej drevenej reštaurácii s fascinujúcim výhľadom na mesto a Oslo fjord.

3. a 4. deň:
Deň začneme v krásnom parku so sochami od jediného umelca – Gustava Vigelanda. Budete prekvapene stáť pri jednotlivých súsošiach a doslova cítiť všetky zákutia ľudskej duše, ktoré sa mu vo vyše 200 sochách podarilo zhmotniť. Cez Majorstuen – časť mesta, v ktorej sa odohrávajú prvé knižky od svetoznámeho krimi autora Jo Nesbo prejdme až ku Kráľovskému palácu, popri Národnom divadle, Národnej galérii, Parlamente. Odlet a prílet do Viedne.
Trasa zájazdu:
OSLO

CENA  ZAHŔŇA:

Sprievodcu CK, letenku, ubytovanie v slušnom 3 hviezdičkovom hoteli na dvojlôžkových izbách s raňajkami, kvalitný program, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:

povinné príplatky, stravu, vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety, lístok na mestskú hromadnú dopravu a vstup do múzeí = OSLOPASS na 48 h za 65 €. Možnosť vopred objednať a absolvovať WORKSHOP s nórskym umelcom (80 €).

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 100 €
Generované systémom ProfiTour