Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Írsko

Destinácia: Írsko
Kód zájazdu: 989382
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Írska whiskey, tradičné puby, pivo a špeciality írskej kuchyne ako irish stew, boxty, black pudding, cottage pie a iné. Hlavné mesto Dublin s prechádzkou po veselej štvrti Temple Bar Belfast a mesto Derry so zaujímavými nástennými maľbami na tému politika, náboženstvo, história a kultúra. A neskutočne svieže kopce, kde zelená je ešte zelenšia.

Popis zájazdu

Sviežo zelené scenérie, s nekonečnými útesmi a pokojným i divokým pobrežím.
Prírodné úkazy Giant’s Causeway a Cliffs of Moher a nádherné pobrežie.
S nami do detailu okúsite rôzne chute, vône a farby slávnej whiskey, ktorú v minulosti pálili mnísi v kláštoroch.
Pozitívna a príjemná atmosféra v krajine, ktorá sa určite prebojuje do rebríčka: „Tak sem sa rád/a vrátim znova!“

Program zájazdu:
1.-2 deň:
Náš výlet na zelenom ostrove začneme v hlavnom meste Írska – DUBLIN. Po prílete sa ubytujeme a prejdeme po centre, v okolí rieky LIFFEY, po moste Ha’penny, Grafton Street. Vo štvrti Temple Bar ochutnáme írske špeciality a, samozrejme, výborné pivo a írsku whiskey. O jej výrobe si povieme viac aj počas návštevy pálenice v priebehu nášho zájazdu. Hlavné mesto – BELFAST. Začiatkom dvadsiateho storočia bol centrom priemyselnej revolúcie, centrom produkcie textilu, spracovania tabaku a stavby lodí. Vedeli ste, že práve tu bol postavený legendárny Titanic? Aj dnes je mesto centrom priemyslu, ale aj umenia, obchodu a vzdelávania. Pozrieme si jeho centrálne štvrte, moderné aj historické časti, budovu opery, Victoria Square, okolie rieky Lagan či Great Victoria Street.

3.-4 deň:
Pokračujeme na sever, kde nás čaká prírodný unikát – GIANT´S CAUSEWAY. Miesto na pobreží, vytvorené vulkanickou činnosťou, je oblasťou so štyridsaťtisícimi stĺpmi z čadiča. Dnes je táto oblasť County Antrim súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Podľa legendy sú stĺpy pozostatkom cesty, ktorú postavil írsky obor Fionn, aby sa mohol stretnúť v boji so škótskym obrom Benandonnerom. Z pobrežia smerujeme k mestu DERRY, kde si pozrieme pravdepodobne najzaujímavejšie nástenné maľby Európy, ktoré odzrkadľujú symboly kultúry, histórie, politiky a náboženstva krajiny. Ďalší deň strávime presunom na juhozápad. Zastávky na pobreží v okolí miest DONEGAL a SLIGO, kde budeme obdivovať krásy pobrežia. Deň ukončíme v GALWAY alebo jeho okolí a večer si spríjemnime v tradičnom írskom pube.

5.-7 deň:
Krásne pohľady na útesoch CLIFFS OF MOTHER, ktoré patria k najobľúbenejším destináciám návštevníkov Írska. Ročne ich navštívi asi milión turistov a stali sa populárnymi aj vďaka literatúre, hudbe, no napríklad aj vďaka filmu Harry Potter. Prenocujeme v meste LIMERICK alebo jeho okolí. Návrat do DUBLINU. Posledné írske suveníry, ako napríklad krásne textilné výrobky alebo whiskey. Váš sprievodca vám rád poradí, kedy navštíviť pivovar Guinness, pálenicu Jameson, Irish Museum of Modern Art, obávanú väznicu Kilmainham gaol alebo iné zaujímavosti mesta. Po raňajkách transfer na letisko a návrat na Slovensko.

CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v bed and breakfast, hoteloch a penziónoch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatú dopravu, poistenie proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Stravu okrem raňajok, vstupné, ochutnávku whiskey v pálenici, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov, batožinu do podpalubia.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 250€
Generované systémom ProfiTour