Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Portugalsko- single

Destinácia: Portugalsko
Kód zájazdu: 987826
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Lisabon a jeho ikonické budovy na pobreží. Sintra, jedno z najromantickejších miest Portugalska. Magicky pôvabné Óbidos. Porto preslávené svojím portským vínom.

Program zájazdu:  
1.-2.deň:
Odlet z Viedne do Lisabonu. Prílet do Lisabonu a efektívny presun metrom do centra Lisabonu. Prechádzka historickým centrom a prvý koláčik, ktorý je symbol Portugalska – pastel de nata. Nocľah v centre Lisabonu.

3.deň:
Po raňajkách preskúmame Lisabon a jeho ikonické budovy na pobreží. Povieme si čo je to manuelský sloh a ako ho rozlíšiť od ostatných architektúr. Vo fantastickom Lisboa centre sa podozvedáme mimoriadne zaujímavé fakty o zemetrasení, ktoré navždy zmenilo tvár tohto úžasného mesta. Večerná prechádzka v najstaršej štvrti Alfama a pohľad na nádherné azulejos na fasádach starých domov, ktoré nás budú sprevádzať celým zájazdom. Započúvame sa práve tu do clivého fada?

4.deň:
Priamo z centra mesta budeme odchádzať do jednej z najromantickejších miest Portugalska. Sintra je dnes považovaná za ikonu celej krajiny a my si povieme, kto bol autor nádherných, možno aj trochu bizarných palácov a zámkov. Zo Sintry je to malý kúsok na najzápadnejší bod kontinentálnej Európy – Cabo da Roca. Prečítame si tu citát famózneho básnika Luisa de Camoesa, odfotíme sa na pamiatku a mierime opäť do nám už známeho Lisabonu.

5.deň:
Z Lisabonu sa miestnou dopravou dostávame do ďalšej perly Portugalska, magicky pôvabné Óbidos. Toto nádherné mestečko dostala ako dar od svojho manžela Isabela Aragónska v 13.storočí. Okrem stredovekých zákutí a uličiek sa pred západom Slnka vyberieme na hradby, ktoré obklopujú celé historické jadro. Samozrejme, že v Óbidose prespíme.

6.-deň:
Dopoludňajší odchod do ďalšieho skvelého mesta Porto. Budeme cestovať kombináciou autobus a vlak a podľa času sa možno zastavíme aj v univerzitnom mestečku Coimbra. Príchod do Porta bude vlakom na prekrásne vyzdobenú stanicu Sao Bento. Porto je dnes prekrásne zrekonštruované mesto a zdatne konkuruje Lisabonu.

7.-9.deň:
Porto sa samozrejme preslávilo svojím portským vínom. Pochopiteľne ho ochutnáme a kto bude chcieť, absolvuje aj plavbu loďou po rieke Douro. Práve z lode bude prekrásny výhľad na nábrežie Cais da Ribeira , miesto pod starostlivou ochranou UNESCO ako jedinečná kultúrna pamiatka ľudstva. Voľno v Porte, odchod na letisko a prílet do Viedne.
 
Trasa zájazdu:
Lisabon – Sintra – Cabo da Roca – Lisabon – Óbidos – Porto – Coimbra – Porto

CENA OD ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel, ubytovanie v čistých hoteloch s raňajkami, 2x večeru, všetku spoločnú dopravu, poistenie CK proti úpadku.

CENA NEZAHŔŇA:

Povinné príplatky, stravu mimo uvedenej, vstupné do pamiatok, fakultatívne výlety, poistenie liečebných nákladov.

Generované systémom ProfiTour