Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Mexiko, Kuba

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 986407
Cena od: 2 380 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.11. - 10.12. 14 dní dospelý: 2 380 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
27.12. - 09.01. 14 dní dospelý: 2 490 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

Turistický Cancún oproti histórii v Chichén Itzá (UNESCO). Stará Havana a dlhonohé tanečnice z Tropicany, ale aj Trinidad (UNESCO) a Santa Clara. A nekonečné plážovanie. Tak znie priehrštie exotiky!

Popis zájazdu
Yucatánsky polostrov vs. nezameniteľná atmosféra Kuby.


Program zájazdu: 
1.-4.deň:
Odlet z Viedne do Mexika. CANCÚN – známe turistické letovisko umiestnené v nádhernom prostredí na polostrove Yucatán v Karibskom mori. Prekrásne pláže s bielym pieskom s kokosovými palmami. Pre záujemcov výlet do CHICHÉN ITZÁ (UNESCO) centra toltécko-mayskej civilizácie. Najväčší a najslávnejší komplex  pyramíd v Chichén Itzá. Neopísateľný pocit pri výstupe na Kukulkánov chrám. Mrazenie na chrbte pocítime pri Múre lebiek a obetné rituály si predstavíme pri Svätej studni. Fakultatívny výlet do mesta TULÚM a slávna RIVIERA MAYA.

5.-6.deň:
Odlet z Cancúnu a prílet do LA HAVANA. Vysnívaná Kuba! Veľkolepé centrum mesta pod patronátom UNESCO s elegantnými bulvármi a zaujímavými múzeami. Najkrajšie námestia koloniálnej Havany – Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza Vieja , Plaza de San Francisco. Bar BODEGUITA, kam chodieval Ernest Hemingway. Havana Vieja a Centro Havana. Čínska štvrť, Capitolio a bohato zdobený interiér Hotela NACIONAL. Najznámejšia promenáda Karibiku Malecón a Námestie revolúcie s pamätníkom Josého Martího. Pevnosť Morro a Cabaňa s nádherným výhľadom na mesto. Slávny kabaret Tropicana.

7.deň:
Odchod do najzápadnejšej provincie PINAR DEL RÍO- provincia tabaku na Kube. Ekologická LAS TERRAZAS, ochutnávka miestnej kávy.  Krátka zástavka vo VINALES výhľady na kopce MOGOTES. Späť do Havany.

8.-9.deň:
Mesto CIENFUEGOS (UNESCO), jedno z najstarších miest Kuby – TRINIDAD, ktoré je taktiež pod patronátom UNESCO. Prehliadka mesta s jedinečnou. Mojito, Cuba libre, salsa a opäť „naša“ kubánska pohoda. Návšteva baru La Canchanchara. Pre záujemcov vybavíme vysoko atraktívnu plavbu katamaránom na ostrov CAYO BLANCO s obedom na pláži. Nedotknutý ostrov s bielymi plážami v Karibskom mori obývaný iba leguánmi a krabmi macao, s potápaním sa pri koralovom útese s húfmi pestrofarebných rýb a s obedom na pláži.

10.-14.deň:  
Presun na úžasné pláže VARADERA so zástavkou v revolucionárskom meste SANTA CLARA. Legendárne mesto s famóznym pamätníkom najslávnejšieho hrdinu Ernesta Che Guevaru. Poznáte slávnu pieseň od Carlosa Puebla „Hasta Siempre, Comandante“? Refrén tejto piesne bude náš najobľúbenejší. Presun na Varadero.
Zaslúžený oddych na vyhlásených bielych plážach slávneho Varadera. Ubytovanie v 4* hoteli s programom ALL INCLUSIVE. Cestou na letisko sa zastavíme na 110-metrov vysokom moste Bacunayagua, ktorý nám poskytne úžasné výhľady na krajinu neďaleko mesta Matanzas. Hasta la vista Cuba! Príchod domov.
Trasa zájazdu
Cancun – Tulum – Chichen Itza – Tulum – Cancun – Havana – Pinar Del Rio – Havana – Cienfuegos – Trinidad – Santa Clara – Varadero – Havana

CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami formou švédskych stolov a bazénom alebo v komfortných domoch na súkromí tzv. casas particulares na Kube, 4* hotel ALL INCLUSIVE na Varadere, kvalitný 4* hotel v Cancúne, dopravu prenajatým pohodlným klimatizovaným autobusom, letecký presun na trase Cancún – Havana, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:

Kubánske víza – vybavíme vám ich na počkanie (30 €), fakultatívne výlety, stravu (okrem uvedenej), vstupy, povinné príplatky (490 €), poistenie lieč. nákladov. Katamaran na ostrov Cayo Blanco vrátane obeda (40 €). Doprava z Trnavy a Bratislavy na/z letisko Schwechart je doplnkovou službou CK (18 €).

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 400 Eur

Generované systémom ProfiTour