Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Ohňová zem, Buenos Aires, Patagónia, Veľkonočný ostrov

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 986406
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Obrovské ľadovce, skalné veže v NP Torrse del Paine a v NP Los Glaciares, ľadovcové polia, túry až na dosah skalných velikánov – Fitz Roy, kolónie tuleňov, kormoránov, plavba loďou až na koniec sveta, v chlade Ohňovej Zeme. Viac ako dva týždne nabité južanským temperamentom. Skvelým jedlom a vínom a okorenené štipkou polynézskeho slnka, na najizolovanejšom ostrove sveta – Veľkonočnom ostrove.

Popis zájazdu
Najznámejšie lákadlá čílsko-argentínskej Patagónie.
Najjužnejšie mesto sveta – metropola Tierra del Fuego – Ushuaia.
Kráľovstvo ľadu a snehu v Latinskej Amerike, ľadovec Perito Moreno a NP Torres del Paine.
Záhada obrovských kamenných sôch moai na Veľkonočnom ostrove v strede Pacifiku.

Program zájazdu: 
1.-4. deň:
Odlet z Viedne. BUENOS AIRES. „európska“ metropola Južnej Ameriky, s neopakovateľnou atmosférou. Palermo, San Telmo – štvrť zrodu tanga a milongy. Najširšia ulica  na svete so symbolom mesta Obelisk republiky, Katedrála, Plaza de Mayo, luxusná ulica Av. DE FLORIDA, Casa Rosada so slávnym balkónom Evity a veľká turistická atrakcia – pitoreskná štvrť RECOLETA.  Široká ponuka tých najlepších steakov a vín v štýlových reštauráciách. Letecky do najjužnejšieho mesta sveta – USHUAIA a drsná OHŇOVÁ ZEM. Pre záujemcov zabezpečíme plavbu loďou po zálive BEAGLE.. Budeme mať možnosť pozorovať kormoránov, uškatce a morské vtáctvo. Návšteva NP TIERRA DEL FUEGO. Prírodné zákutia s ľadovcovými jazerami, lesy arktických pabukov a pošta na konci sveta.

5.deň:
Letecký presun do EL CALAFATE a odchod do EL CHALTÉN. El Chaltén je horské mestečko, ktoré existuje len od roku 1985 a panuje v ňom veľmi príjemná a uvoľnená atmosféra. Je to východiskové miesto k Parque Nacional de Los Glaciares, ktorý zahŕňa aj masív FITZ ROY.

6.-7.deň:
Celodenný výlet k Fitz Roy. LAGUNA DE LOS TRES a veľkolepý končiar nad našimi hlavami. Ranný presun do El Calafate. Ubytovanie a odchod do NP LOS GLACIARES. Najznámejší národný park celej Argentíny a jeho najznámejší obyvateľ – PERITO MORENO. Päť kilometrov široká a 60 metrov vysoká ľadová stena, z ktorej sa odlupujú obrovské kvádre ľadu.  Možnosť plavby loďou v blízkosti ľadovca na jazere LAGO ARGENTINO. Úžasné prírodné divadlo!

8.-9. deň:
Presun do PUERTO NATALES ležiaceho v zálive Poslednej nádeje. Celodenný výlet do NP TORRES DEL PAINE (UNESCO).  Fascinujúce jazerá Sarmiento, Pehoe, Nordjoskeld, vodopád SALTO GRANDE s pohľadmi na slávne končiare LOS CUERNOS a úžasný ľadovec GREY. Táto jedinečná fauna a flóra robí tento park nezabudnuteľným na ceste drsnou Patagóniou. Uvidíme typického obyvateľa južnej Patagónie lamu guanaco? Fantastické pohľady na vysoko sa týčiace veže TORRES DEL PAINE (2460 m.n.m.), ktoré dali tomuto parku svoje meno.

10.-15.deň:
Odlet do SANTIAGA DE CHILE. Prezidentský palác, Námestie Ústavy so sochou zvrhnutého prezidenta Allendeho, PLAZA DE ARMAS s úžasnou katedrálou, po ktorom sa prechádzal aj zakladateľ mesta Pedro de Valdivia, bohémska štvrť Bellavista. Lanovkou sa vyvezieme na kopec SAN CRISTÓBAL, kde si užijeme výhľady na mesto pod Andami. RAPA NUI  alebo VEĽKONOČNÝ OSTROV. Odtiaľto je jedinou viditeľnou pevninou Mesiac! Návšteva kultového miesta ORONGO a zaplavený kráter sopky RANO KAO. Návrat do HANGAROA. Ahu Akivi – sedem nádherných sôch moai jediné, ktoré sú vo vnútrozemí a hľadia k oceánu. Najfotografovanejšie AHU TONGARIKI a množstvo  vytesaných sôch v RANO RARAKU, ktoré neskončili na obradných ahu. Odlet a príchod domov.
 
Trasa zájazdu:
 
Buenos Aires – Ushuai – El Calafate – El Chalten – El Clafate – Puerto Natales – Santiago de Cile – Veľkonočný ostrov – Santiago de Chile

CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku vśetkých navštívených miest, ubytovanie na Veľkonočnom ostrove s raňajkami, ubytovanie v 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, let na trase Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia – El Calafate, Puerto Natales – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Veľkonočný ostrov – Santiago de Chile, miestnu autobusovú dopravu, celodenný výlet prenajatou dopravu do NP Torres Del Paine, 2 x večera v cene, kompletná prenajatá doprava na Veľkonočnom ostrove s miestnym sprievodcom, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:

Vstupy, stravu (okrem uvedenej), povinné príplatky (610 €), poistenie lieč. nákladov. Doprava z Trnavy a Bratislavy na/z letisko Schwechart je doplnkovou službou CK (18 €).

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 480 €

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:

Možnosť skrátenia si zájazdu, ak sa nezúčastnite pobytu na Rapa Nui (Veľkonočnom ostrove). Ušetríte 700 €.

Generované systémom ProfiTour