Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Bulharsko s pobytom pri mori

Bulharsko s pobytom pri mori Ropotamo Sozopol Diokleciánove kúpele ružové pole Bulharsko Sozopol Bulharsko s pobytom pri mori the memorial Shipka Veliko Tarnovo Bulharsko
Destinácia: Bulharsko
Kód zájazdu: 962056
Cena od: 598 €
Príplatky od: 160 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

06.09. - 13.09. 8 dní FM dospelý: 598 € povinné prípl: +160 € letecká KSC

Popis zájazdu

Perex:
BULHARSKO je stále obľúbenejšou krajinou, ktorá láka na dobrý pomer ceny a kvality.  Objavte pláže na pobreží Čierneho mora, ale taktiež hory, vynikajúcu miestnu kuchyňu a množstvo kultúrnych a historických pamiatok zapísaných v zozname UNESCO.  


Úvod:
8-dňový letecký zájazd


Ubytovanie:

7x ubytovanie v hoteli Moonlight 5* s polpenziou

Stravovanie:
5x polpenzia, počas dní pobytu pri mori all inclusive. 

Doprava:
letecká

1. deň:
Odlet z Bratislavy alebo Košíc do Burgasu, po prílete transfer do hotela. Ubytovanie, podľa časových možností individuálne voľno, večera.

2. deň:
Navštívime jedno z najkrajších miest na pobreží Čierneho mora - mesto Nesebar, ktoré práve vďaka svojej unikátnej architektúre bolo zapísané do zoznamu UNESCO. Jeho stará časť je postavená na polostrove a obkolesená hradbami z rímskeho obdobia. Spoločne zájdeme do historického kostola, kde zapálime sviečku, tak ako to už v Bulharsku býva zvykom. Po prehliadke mesta máme možnosť posedieť si v príjemnej krčmičke alebo nakúpiť suveníry. Podvečer sa vydáme do blízkej dedinky Bata, kde zažijeme to pravé Bulharsko so všetkým, čo k tomu patrí. V reštaurácii nás privítajú chlebom a soľou, ale samozrejme taktiež bulharskou domácou pálenkou - rakija. Čaká nás typická bulharská večera, neobmedzená konzumácia miestnych vín, bohatý kultúrny program, ukážka ľudových tancov, aj tzv. nestinársky tanec - tanec bosými nohami v rozpálenom uhlí. V dedinke navštívime aj miestne obchodíky, kde na vlastné oči uvidíme a vyskúšame rôzne druhy remesiel. Návrat na hotel v neskorých večerných hodinách.

3. deň:
Po raňajkách nás čaká bohatý program. Našim cieľom je len 10 km na juh vzdialené rybárske mestečko Pomorie. Ešte stále je skoro polovica obyvateľstva gréckeho pôvodu a tak má mesto príjemnú a uvoľnenú grécko-bulharskú atmosféru. Okrem historických domov a rímskeho mauzólea, našu pozornosť upútajú všade prítomné olivovníky, grécke taverny, vôňa pečených rýb na prístavnej promenáde a samozrejme pohodová atmosféra vďaka miestnym obyvateľom, ktorí si bezstarostne posedávajú v parku s výhľadom na more. Po obede spoločne navštívime múzeum soli, ktoré je jediné svojho druhu v Bulharsku a taktiež je zaradené do projektu "100 národných objektov Bulharska". Nakoniec si spoločne odpočinieme v bahenných jazerách, kde sa vykúpeme a užijeme si blahodárné účinky liečivého bahna. Návrat do hotela, večera.

4. deň:
Vedeli ste, že najstaršie mesto na čiernomorskom pobreží v Bulharsku je práve mesto Sozopol? Cesta do tohto krásneho historického mestečka naviac vedie pozdĺž pobrežia, a tak je cestovanie autobusom príjemným zážitkom. Po ceste sa zastavíme v prírodnej chránenej krajinnej oblasti Ropotamo, kde nás čaká príjemná plavba loďou, proti smeru prúdu rieky, priamo do srdca divokej bulharskej prírody. Po príjazde do Sozopolu nás očarí romantická atmosféra kľukatých uličiek, drevených domčekov, početných pravoslávnych kostolov a dych berúce výhľady na more zo skalnatých útesov polostrova. Najzaujímavejší je kostol Sv. Bogorodice, z obdobia tureckej nadvlády. Zaujímavé je, že je postavený pod úrovňou cesty a pred vstupom sa mu musíte ""pokloniť"". Vo vnútri sa nachádzajú krásne nástenné maľby a unikátne drevorezby - ikonostas, kazateľnica a trón. Kto vie? Možno rozlúštime aj záhadu kostry starovekého upíra, odkrytú vo vykopávkach jedného z miestnych kostolov. Po spoločnom obede budeme mať voľno, ktoré môžeme stráviť v niektorej z útulných kaviarní alebo osviežením sa na pláži. Návrat do hotela, večera.

5. deň:
Posledný deň vyrazíme na sever do mesta Balčik. Cestou cez pohorie Starej planiny sa nám naskytnú nádherné výhľady z útesov na more. Po príchode navštívime miestnu botanickú záhradu s rozlohou až 194 akrov, v ktorej môžeme obdivovať netradičné druhy rastlín, kvetov a stromov miestnej flóry. ďalej navštívime letné sídlo rumunskej kráľovnej Márie Edinburgskej a pozrieme si aj priľahlý tzv. Balchishki dvorec. Po prehliadke komplexu nás čaká chutný obed a prehlaidka najväčšieho čiernomorského prístavu v Bulharsku, mesta Varna. Navštívime katedrálu Nanebovzatia panny Márie, mestský kvetinový park, plážovú promenádu ale taktiež unikátne rímske kúpele, v ktorých sa v čase individuálneho voľna môžeme vykúpať. Taktiež je možné navštíviť miestne múzeum vojenského námorníctva, archeologické múzeum alebo akvárium a planetárium. Návrat na hotel, večera.

6. deň:
Raňajky, individuálne voľno pri mori, kúpanie a oddych. Možnosť zakúpenia ďalších fakultatívnych výletov. Obed a večera.

7. deň:
Raňajky, individuálne voľno pri mori, kúpanie a oddych. Možnosť zakúpenia ďalších fakultatívnych výletov. Obed a večera.

8. deň:
Raňajky, transfer na letisko, odlet na Slovensko (Bratislava alebo Košice).Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Bratislava/Košice - Burgas - Bratislava/Košice, transfer letisko - hotel - letisko, autokarovú dopravu podľa programu, 7x ubytovanie v hoteli Moonlight 5* s polpenziou, počas dní pobytu pri mori all inclusive, sprievodcu CK. Servisné poplatky 160 EUR. 

Celková cena nezahŕňa:
Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 21.6. o 12:04 hod.
Generované systémom ProfiTour