Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Tajomné krásy Portugalska

Destinácia: Portugalsko
Kód zájazdu: 957158
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Užijete si nádherné more a pláže na pobreží Costa da Caparica a k tomu vás čakajú zaujímavé výlety za pamiatkami, históriou a prírodnými krásami. Pozriete sa do blízkeho Lisabonu s nezabudnuteľnou atmosférou a stredoveké mestečko Óbidos, navštívite kláštor v Batalhe, bývalé letovisko portugalskej šľachty Sintru, národný park Serra da Arrábida, vínne pivnice, výrobňu typických kachličiek, či mesto Évoru, ktoré je známe bohatstvom architektonických a archelologických pamiatok.

Ubytovanie:
7 x ubytovanie v hoteli 4*.

Stravovanie:
7 x raňajky.

Doprava:
Letecká, autokar, resp. mikrobus podľa programu.

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Odlet do Lisabonu, po prílete transfer do hotela na Costa da Caparica, ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň:
Raňajky. Prvou zastávkou dnešného výletu bude Óbidos – stredoveké mestečko obkolesené opevnením, pokračovanie do Alcobacy, kde navštívime známy cisterciánsky kláštor, prebudovaný v rôznych architektonických štýloch od gotického po manuelský. Ďalšou zastávkou bude rybárske mestečko Nazaré s nádhernou plážou s bielym pieskom a popoludní si pozrieme kláštor v Batalhe ktorý bol pre svoju historickú a architektonickú hodnotu zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Návrat do hotela, fakultatívne večera.

3. deň:
Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu na trase Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra, bývalé letovisko portugalskej šľachty, plné palácov rôznych štýlov a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi je najnavštevovanejším miestom Portugalska (UNESCO). Hlavnou atrakciou je známy Palácio da Pena z 19. storočia, ktorý je najzachovalejším príkladom romantickej portugalskej architektúry ďalším lákadlom je letná rezidencia portugalského kráľa Palacio Nacional de Sintra, postavená na prelome 15. a 16. storočia. V Cabo da Roca (najzápadnejší cíp kontinentálnej Európy) si vychutnáte nádherné výhľady a v rybárskom mestečku Cascais možno ochutnáte niektorú z miestnych rybích špecialít. Na záver si pozrieme portugalské Monte Carlo – Estoril. Návrat do hotela, fakultatívne večera.

4. deň:
Raňajky. Celodenný výlet na „Modré pobrežie“. Počas výletu navštívime národný park Serra da Arrábida, oblasť známu nádhernou prírodou, kde si portugalská šľachta oddávna stavala letné sídla s vinárstvami. Jedným z najkrajších je Quinta da Bacalhoa, v minulosti patriace portugalskej kráľovskej rodine, ktoré je zároveň aj unikátnou ukážkou renesančnej architektúry. Pozrieme sa do vínnych pivníc a ochutnáme miestne víno. Ďalej navštívime manufaktúru na výrobu typických portugalských kachličiek a pokračujeme do malebnej rybárskej osady Sesimbra v prekrásnej morskej zátoke. Čaká nás pobrežná cesta cez národný park Arrábida ponúkajúci nádherné panoramatické výhľady na kopce s divokou vegetáciou na jednej strane a Atlantický oceán so zlatými plážami lemovanými  strmými vápencovými útesmi na strane druhej. Zastávka na hrade Palmela umiestnenom na jednom z najvyšších bodov oblasti Serra da Arrábida, ktorý bol prebudovaný na hotel. Pokocháme sa úchvatným výhľadom a vrátime sa na ubytovanie na Costa da Caparica. Fakultatívne večera.

5. deň:
Po raňajkách celodenný výlet do Lisabonu - mesta, na ktoré sa díva socha Krista, presná replika tej slávnejšej v Riu de Janeiro. Lisabon sa vďaka svojmu prístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodným prístavom a križovatkou sveta s najväčšími suchými dokmi na európskom kontinente. O jeho veľkoleposti a jedinečnej atmosfére sa presvedčíme počas prehliadky: historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť Belém s Kláštorom Hieronymov (vrchol manuelskej architektúry s nádhernou krížovou chodbou), veža Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo), maurská pevnosť Castelo de Sao Jorge, odkiaľ je úchvatný výhľad na celé mesto. Starobylé uličky nás zavedú do najstaršej štvrte Alfami, založenej Feničanmi, pravý portugalský kolorit zažijeme na Placa do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu, a nakoniec, keď sa vyvezieme železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň:
Po raňajkách sa vydáme južným smerom do jedného z najvýznamnejších historických miest Portugalska Évory, ktoré je známe bohatstvom architektonických a  archeologických pamiatok. Pozrieme si starobylé centrum mesta (UNESCO) s námestím Giraldo s arkádami v arabskom štýle a fontánou z bieleho mramoru, ktorá je národnou pamiatku. Navštívime Dianin chrám – jeden zo symbolov mesta, ktorý je najlepšie zachovalým rímskym chrámom na Iberskom polostrove.  Ďalšou pozoruhodnosťou je katedrála – jedna z najvýznamnejších gotických pamiatok Portugalska a kostol sv. Františka – majstrovské dielo gotickej architektúry z 15.stor. Súčasťou kostola je kostnica, ktorej steny sú úplne pokryté ľud.skými lebkami a kosťami.  Voľno na návštevu miestnych obchodíkov s remeselnými výrobkami, návrat do hotela na Costa Caparica. Fakultatívne večera.

7. deň:
Raňajky. Voľný deň na pobyt pri mori. Fakultatívne večera.

8. deň:
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Viedne.Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Lisabon – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Schwechat – Bratislava, autokar, resp. mikrobus podľa programu, 7 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 4*, ochutnávku vína, sprievodcu CK. Servisné poplatky 240 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu 343 EUR, za 7 večerí 139 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 21.6. o 12:04 hod.
Generované systémom ProfiTour