Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Mexiko & Kuba - to najkrajšie z Karibiku

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 957064
Cena od: 2 798 €
Príplatky od: 620 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

29.02. - 14.03. 15 dní FM dospelý: 2 798 € povinné prípl: +620 € letecká VIE
30.04. - 14.05. 15 dní FM dospelý: 2 798 € povinné prípl: +620 € letecká VIE

Popis zájazdu

Úvod:
15-dňový letecký zájazd

Perex:
Mexiko – pláže ako zo sna, mangrovníkové háje a pozostatky pradávnych mocných civilizácií, stále živé tradície, pôvodná kultúra, tanec a hudba, polostrov Yucatán a krásna Mayská riviéra. Toto všetko v kombinácií s prírodnými krásami Kuby, rytmami Salsy, dobrého jedla a čistých vôd Karibiku i Atlantiku.

Ubytovanie:
4* hotely v Mexiku, 3* resp. 4* hotely na Kube.


Stravovanie:
All inclusive - Cancun, Mayská riviéra, Trinidad, Varadero, polpenzia - Mérida, Havana, obedy počas vybraných výletov.


Doprava:
Letecká.


Program:
1. deň:
Odlet z Európy do Mexika, letovisko Cancun.
2. deň:
Prvý dotyk s príjemnými vlnami tyrkysových vôd Karibiku. Oddych na piesočnatých plážach.
3. deň:
Vydáme sa do mesta Mérida, koloniálneho mesta s francúzskym šarmom. Založil ho v roku 1952 na rozvalinách bývalého mayského mesta dobyvateľ Francisco de Montejo. Na začiatku 20. storočia mala Mérida najviac milionárov na svete. Cestou navštívime jednu z najznámejších mayských pamiatok - Chichen Itzá, považovanú za univerzitu mayskej kultúry. Toto archeologické nálezisko odhaľuje mayské znalosti matematiky, architektúry a astronómie. Možnosť kúpania v cenote. Ubytovanie v Meride.
4. deň:
Cestou do Uxmal navštívime Eco Museo de Cacao. Uxmal, mayské mesto, jedna z najväčších a najzaujímavejších archeologických lokalít Mayov. Obdivovať budeme monumentálne stavby - Guesserova pyramída, Dom guvernéra, Dvor mníšok, či Dom korytnačiek. Cez Valladolid sa presunieme až na nádhernú Mayskú Riviéru.
5. - 6. deň
Voľný program na plážach Mayskej riviéry. Plávanie, relax, skvelá tequila, prechádzka po piesku pri západe slnka a tanečná zábava. Fakultatívne návšteva niektorého z okolitých tematických parkov – Xel -Ha, jeden z najväčších prírodných parkov sveta s jedinečným šnorchlovaním či Xcaret - eko-archeologický park s množstvom atrakcií.
7. deň:
Transfer na letisko v Cancúne. Prelet na Kubu. Havana.
8. deň:
Kubánska metropola Havana. Moderná univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s UNESCO chránenou štvrťou Havana vieja. Svetoznáme a najmä rušné nábrežie s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro, Central Park. Pešia prechádzka uličkami starého mesta, námestie sv. Františka s katedrálou a čulým ruchom. Kubánske ženy v typickom bielom oblečení posedávajúce a fajčiace cigary. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, Palác Villanueva, El Templete, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Zažijeme veľmi zaujímavú hodinovú jazdu na starých amerických autách. Možnosť večernej návštevy známeho kabaretu.
9. deň:
Presunieme sa do oblasti Piňar del Rio, ktorá je známa masívnymi vápencovými útvarmi mogotmi, s množstvom krasových útvarov a jaskýň a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete. Navštívime miestneho výrobcu tabaku. Cesta nás povedie do údolia Vinales so zastávkou na vyhliadke „Los Jasmines“, odkiaľ uvidíme celé údolie, navštívime jaskyňu Cueva del Indio, preplavíme sa na lodičkách podzemnou riekou v útrobách jaskyne. Známa kubánska maľba na skale Mural of the Prehistory.
10. deň:
Cesta nás povedie do koloniálneho mesta Trinidad, so zastávkou v Guama na krokodílej farme a v dedinke Taino. Zastavíme sa v nádhernom mestečku Cienfuegos, ktoré je známe aj prívlastkom „Perla juhu“. Vďačí zaň kráse svojho historického centra, kde si pozrieme park Jose Martího, hlavné námestie, mestské divadlo a významný Palacio de Valle. Trinidad.
11. deň:
Trinidad, romantické mestečko sa teší patronátu UNESCO. Pestrofarebné uličky plné hráčov domina. Pokračovanie do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak označujúci rozhodujúce momenty Kubánskej revolúcie. Varadero.
12. - 14. deň
Oddych na plážach s bielym pieskom na Varadere. Predposledný deň voľno do transferu na letisko. Odlet do Viedne.
15. deň:
Prílet do Viedne.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne. Prelet Cancun – Havana. Transfer BA–letisko–BA. Miestne transfery. 5x ubytovanie v Mexiku v 4* hoteloch s all inclusive, 1x ubytovanie s polpenziou v Meride, 3x ubytovanie v Havane 2x ubytovanie v v 3* hoteli s polpenziou, obedy počas výletov, 1x ubytovanie v Trinidade  alebo v okolí s all inclusive, 3x ubytovanie na Varadere v 4* hoteli s all inclusive. Vstupy do pamiatok. Hodinovú jazdu na starých amerických autách. Sprievodca CK. Servisné poplatky 590 EUR. Vstupná karta na Kubu 22 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Príplatok za jednolôžkovú izbu 950 EUR. Výlet Xcaret 180 EUR. Cestovné poistenie.  

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 18.10. o 02:00 hod.
Generované systémom ProfiTour