Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Lisabon, Porto, Santiago de Compostela

Katedrála Santiago de Compostela, poznávací zájazd, Portugalsko Porto, poznávací zájazd, Portugalsko Pobrežie Portugalska, poznávací zájazd, Portugalsko Pontevedra, poznávací zájazd, Portugalsko Pontevedra costa, poznávací zájazd, Portugalsko
Destinácia: Portugalsko
Kód zájazdu: 957062
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Úvod:
7-dňový letecký zájazd

Perex:
Lisabon - mesto moreplavcov a žltých električiek, ktoré je mixom múzeí, histórie, kultúry fascinujúce Porto v ústí rieky Douro s pôvabným historickým centrom s pestrofarebnými domami Santiago de Compostela, kde končí najznámejšia európska púť - nádherné miesto so silnou duchovnou atmosférou, ale tiež množstvom zaujímavých turistických atrakcií. Mestá, ktoré je ťažké si nezamilovať.

Ubytovanie:
6x ubytovanie v hoteli 3*.

Stravovanie:
6x raňajky.

Doprava:
Letecká, autokar, resp. mikrobus počas okruhu.
Program:
1. deň:
Transfer na letisko do Viedne. Odlet do Santiaga de Compostela (s prestupom), transfer z letiska do hotela.  Prehliadka zachovalého stredovekého centra mesta (UNESCO 1985), s úzkymi uličkami a malebnými námestíčkami s množstvom monumentálnych palácov, kláštorov a kostolov. Najvýznamnejšou dominantou je komplex katedrálnych námestí – preslávené Praca do Obradoiro, ktoré patrí k najkrajším námestiam v Španielsku. Katedrála s bránou Portico de la Gloria predstavuje vrcholné dielo románskeho umenia. Medzi stavbami vyniká aj Casa del Cabildo - šľachtický dom postavený v barokovom štýle. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.  

2. deň:
Raňajky. Pokračovanie prehliadky mesta - pradávneho cieľa pútnikov na Svätojakubskej cesty, pomenovanej podľa Kristovho učeníka apoštola Jakuba, ktorého pozostatky sú uložené v katedrále. Možnosť zúčastniť sa bohoslužby. V historickom centre Casco Antiguo si možno posedieť na hlavnom námestí, kde sa ostretávajú i domáci obyvatelia so svojimi priateľmi alebo ochutnať gastronomické špeciality Galície v niektorej z miestnych reštaurácií, ktoré sídlia v starobylých uličkách. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:
Raňajky. Odchod do stredovekej Bragy, mesta, ktoré sa pre množstvo kostolov niekedy nazýva aj „portugalským Rímom“. Mestská katedrála Sé z 12. storočia je dodnes jednou z jeho najpopulárnejších pamätihodností. Hneď za mestom leží slávny pútnický kostol Bom Jesus do Monte s prekrásnym barokovým schodiskom. Presun do Porta - druhého najväčšieho mesta Portugalska, hlavného mesta provincie Douro
, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom, ktoré však nie je celkom z Porta – vinice sa nachádzajú v údolí rieky Douro, asi 100 km od mesta a víno je v sudoch prevážané do Vila Nova de Gaia, mestečka ležiaceho na druhej strane rieky takmer splývajúceho s Portom, kde dozrieva v pivniciach. Ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:
Raňajky. Prehliadka Porta, krásneho mesta, ktoré si Vás získa čarovnými uličkami, pozoruhodnou históriou a množstvom pamiatok  Porto je známe aj veľkým počtom mostov, ktoré patria k dominantám mesta. Centrum je unikátnym mixom architektonických slohov, farebných variácií a neopakovateľných kombinácií vzorov. Pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán, gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Deň zakončíme vo vínnych pivniciach cavas, kde dozrieva pravé portské víno (ochutnávka). Návrat do hotela, fakultatívne večera  

5. deň:
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Lisabonu. Popoludní prehliadka mesta. Pravý portugalský kolorit zažijeme na Praca do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu a keď sa vyvezieme železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Z maurskej pevnosti Sao Jorge (úchvatný výhľad na celý Lisabon a na rieku Tejo s najdlhším mostom v Európe, ktorý meria neuveriteľných 17 kilometrov) vedú starobylé uličky do najstaršej štvrte Alfami, založenej Feničanmi. Ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň:
Po raňajkách dokončenie prehliadky Lisabonu. Historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť Belém, ktorej hlavnými atrakciami sú Belémska veža
(pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo) a majstátny Kláštor Hieronymov, postavený v jedinečnej manuelskej architektúre, ktorá v sebe mieša prvky gotiky a exotické námorné motívy. Duch portugalských dobrodruhov je v Lisabone stále živý a slávnu éru námorných objavov pripomína Pamätník objaviteľov. Popoludní individuálne voľno. Fakultatívne večera.

7. deň:
Raňajky, transfer na letisko v Lisabone, odlet do Viedne (s prestupom) a transfer do Bratislavy.Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň - Lisabon - Viedeň s miestnym preletom do/z Porta, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autobus, resp. mikrobus počas okruhu, 7 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, ochutnávku vína, sprievodcu CK. Servisné poplatky 250 EUR.

Celková cena nezahŕňa:

Doplatky: za 1/1 izbu 368 EUR, za 6 večerí 146 EUR. Vstupy, pobytové taxy a cestovné poistenie.

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 17.5. o 02:00 hod.
Generované systémom ProfiTour