Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Veľký okruh Mexikom

Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 809505
Cena od: 2 439 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

09.10. - 25.10. 17 dní LM dospelý: 2 589 € povinné prípl: +449 € letecká PRG
07.11. - 23.11. 17 dní LM dospelý: 2 439 € povinné prípl: +449 € letecká PRG
02.02. - 18.02. 17 dní dospelý: 2 559 € povinné prípl: +449 € letecká PRG
09.10. - 25.10. 17 dní dospelý: 2 519 € povinné prípl: +449 € letecká PRG
07.11. - 23.11. 17 dní dospelý: 2 519 € povinné prípl: +449 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - MEXICO CITY

Odlet z Prahy (Viedne) do Mexico City, prílet do Mexico City, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah.

2. deň MEXICO CITY - TEOTIHUACÁN - GUADALUPE

Prehliadka Mexico City, najväčšieho mesta na svete, ktoré leží v n. v. 2240 metrov. Prezriete si námestie Zócalo, ktoré bolo postavené na troskách hlavného aztéckeho komplexu chrámov; Metropolitnú katedrálu, v ktorej sa v roku 1968 konala svadba Věry Čáslavskej a Josefa Odložila. Návšteva najznámejšej mexickej archeologickej lokality Teotihuacán, ktorý je vzdialený 48 km od Mexico City. Prezriete si pyramídu Slnka, pyramídu Mesiaca, zvyšky pôvodných palácov a Triedu mŕtvych. Zastávka pri bazilike Guadalupe. Nocľah v Mexico City.

3. deň MEXICO CITY - CUERNAVACA - ACAPULCO

Prehliadka Antropologického múzea, transfer do Cuernavacy, prehliadka nádherného mesta s množstvom koloniálnych pamiatok. Pokračovanie do Acapulca. Nocľah.

4. deň ACAPULCO

Prehliadka Acapulca, presláveného letoviska ležiaceho na brehu Tichého oceánu. Návštevníkov Acapulca priťahuje predovšetkým pobrežná promenáda, hlavné námestie, pevnosť San Diego; množstvo diskoték, barov a klubov. Nocľah v Acapulcu.

5. deň ACAPULCO - TAXCO

Odchod z Acapulca do Taxca. Taxco je obklopené pohorím Sierra Madre del Sur a bezpochyby patrí k najatraktívnejším mestám Mexika. Taxco je známe ako centrum striebrotepectva, niektorí dokonca veria, že všetko striebro Mexika pochádza odtiaľ. Nocľah v Taxco.

6. deň TAXCO - PUEBLA - OAXACA

Odchod do Puebly, ktorá sa nachádza na úpätí pohoria Sierra Madre del Sur a je obklopená sopkami Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba a La La Malinche. Puebla leží v n.v. 2200 metrov, je štvrtým najväčším mexickým mestom. Odchod do Oaxaca. Nocľah v Oaxace.

7. deň OAXACA - MONTE ALBÁN - MITLA - EL TULE

Prehliadka Oaxaca. Medzi najkrajšie objekty v Oaxaca patrí katedrála, ktorá je pozoruhodná barokovým priečelím a dreveným orlojom. Miestne námestie Zócalo je jedným z najkrajších námestí v Mexiku, krásne upravené ako park, obklopené kolonádami, reštauráciami a vonkajšími kaviarňami. Nasledovať bude prehliadka archeologického náleziska Monte Albán. Rozľahlé ruiny sa skladajú z veľkého ústredného námestia, obklopeného budovami, chrámami, observatóriom, ihriskom a hrobkami. Neďaleko od Oaxaca sa nachádza archeologické nálezisko Mitla, ktorá je považovaná za najlepší príklad kamenárskej zručnosti v Mexiku. Miesto je preslávené zložitými, vykladanými kamennými vzormi. Ďalšiu zastávku budete mať pri mestečku El Tule - pri obrovskom starom cypruse ahuehete, ktorý je miestnou atrakciou. Cyprus je starý asi 2000 rokov a má najväčší obvod zo všetkých stromov na svete. Hoci dosahuje výšku iba 43 metrov, jeho koruna má priemer 42 metrov. Nocľah v Oaxaca.

8. deň OAXACA - TUXTLA GUTIÉRREZ

Odchod do Tuxtla Gutiérrez. Nocľah v Tuxtla Gutiérrez.

9. deň SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - SAN JUAN CHAMULA

Najprv navštívite Národný park Caňon del Sumidero, nasledovať bude prehliadka najpôvabnejšieho mexického mesta San Cristóbal de las Casas. Do mesta prídete serpentínami temným píniovým lesom. Odchod do indiánskej dediny San Juan Chamula. Nocľah v San Cristóbale.

10. deň AGUA AZUL - PALENQUE

Zastávka pri čarovných vodných kaskádach vodopádov Agua Azul. Odchod do Palenque, ktoré sa rozkladá v údolí rieky Usumacinty pod pohorím Altos de Chiapas. Nocľah v Palenque.

11. deň PALENQUE - CAMPECHE

Prehliadka Palenque, ktoré mnohí považujú za najúžasnejšie a najzáhadnejšie miesto Strednej Ameriky a za architektonický vrchol mayskej civilizácie. Najvýznamnejšími stavbami sú Chrám nápisov, Chrám jaguára, El Palacio a Templo del Conde. Prejazd z Palenque do Campeche. Nocľah v Campeche.

12. deň UXMAL - MÉRIDA

Ďalším veľkým zážitkom pre Vás bude prehliadka výnimočného archeologického náleziska Uxmal, jedného z tých najdôležitejších stredísk Mayov. Uvidíte tu množstvo nádherných budov: Guvernérsky palác, Kúzelníkovu pyramídu, Južný palác, Korytnačí dom, Palác miestodržiteľa a Kláštor mníšok, ktorý je považovaný za najdokonalejšiu budovu takzvaného puuckého štýlu. Prejazd do Méridy. V Méride nájdete mnoho pamätihodností z koloniálnej doby v okolí námestia Plaza Mayor. Nocľah v Méride.

13. deň CHICHÉN ITZÁ - CANCÚN

Prehliadka najväčšieho a najslávnejšieho pyramídového komplexu na polostrove Yucatán, Chichén Itzá. Najznámejšou pyramídou je Kukulcánov chrám, zvaný aj El Castillo. Odchod do Cancúnu, ktorý je najväčším mexickým letoviskom. Nocľah v Cancúne.

14. - 15. deň CANCÚN

Kúpanie a oddych pri Karibskom mori, možnosť vodných športov.

16. deň CANCÚN - PRAHA

Transfer na letisko v Cancúne, odlet z Cancúnu do Mexico City, odlet do Prahy (Viedne).

17. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: fakultatívny príplatok za All Inclusive v hoteli v Cancúne na konci pobytu vo výške 209,- EUR.


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
15 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri minimálnom počte 14 osôb)


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR
fakultatívne výlety a vstupy nad rámec uvedeného programu
prepitné
cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň


Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 22.8. o 07:45 hod.
Generované systémom ProfiTour