Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Argentína - Uruguaj - Chile

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 809470
Cena od: 3 479 €
Príplatky od: 529 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.11. - 28.11. 15 dní dospelý: 3 479 € povinné prípl: +529 € letecká VIE, PRG

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Buenos Aires.

2. deň BUENOS AIRES

Prílet do Buenos Aires, transfer do hotela, ubytovanie. Kúzelným mestom s nenapodobiteľnou atmosférou je svetová metropola tanga, dvanásťmiliónové Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny. Prehliadka Buenos Aires (Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Congreso Nacional, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta). Večer návšteva predstavenia tanga s večerou. Nocľah v Buenos Aires.

3. deň BUENOS AIRES – PAMPA – BUENOS AIRES

Raňajky. Celodenný výlet do pampy, návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti – estancie, oboznámenie sa so životom honcov dobytka – gaučov – a ich folklórom. Obed s grilovaním v estancii. Návrat do Buenos Aires, večer možnosť návštevy opery či koncertu v známom divadle Colón. Nocľah v Buenos Aires.

4. deň BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO – MONTEVIDEO

Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Buenos Aires. Plavba loďou do uruguajského mesta Colonia del Sacramento, ktoré sa pýši zápisom na zozname UNESCO vďaka svojej prekrásnej historickej štvrti, ktorú uvidíte. V meste je množstvo dláždených ulíc, starobylých námestí, lucerien, automobilových veteránov, atď. Uruguajci sú na toto mesto veľmi pyšný Transfer do Montevidea. Nocľah.

5. deň PUNTA DEL ESTE – PIPRIÁPOLIS – CASAPUEBLO – MONTEVIDEO

Raňajky. Celodenný výlet do najznámejšieho uruguajského letoviska Punta del Este a do Piriápolisu. Neďaleko Punta del Este si prezriete Casapueblo, biele domčeky nepravidelného tvaru na skale nad Atlantickým oceánom. Nocľah v Montevideu.

6. deň MONTEVIDEO

Raňajky. Prehliadka Montevidea (Plaza Indenpendencia, Mausoleo Lose Artigas, Palacio Salvo, Puerta del la Cuidadela, Avenida 18 de Julio, Plaza de Cagancha, Iglesia Neustra Seňora del Carmen, Palacio Legislativo, Estadio Centenario). Nocľah v Montevideu.

7. deň MONTEVIDEO - BUENOS AIRES

Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Montevideu. Plavba loďou do Buenos Aires. Transfer z prístavu v Buenos Aires do hotela. Nocľah v Buenos Aires.

8. deň BUENOS AIRES – MENDOZA

Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet do Mendozy. Transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah v Mendoze.

9. deň ANDY – ACONCAGUA – PUENTE DEL INCA – MENDOZA

Raňajky. Celodenný výlet do Ánd, kde sa dostanete do nadmorskej výšky od 2.500 do 3.500 metrov pozdĺž rieky Mendozy okolo andských vrcholov. Najzaujímavejším momentom výletu pre Vás istotne bude pohľad na majestátnu Aconcaguu (6.962 m n.m.) najvyššiu horu Južnej Ameriky. Ďalej uvidíte Tupungato (6.800 m n.m.), Cerro El Plata (6.800m.n.m.) a veľa ďalších veľhôr. Na spiatočnej ceste si prezriete preslávený most Inkov (Puente del Inca). Počas tohto dňa na Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky, budete načisto uchvátení prírodnými scenériami. Návrat do Mendozy. Vyskúšajte miestne bifteky, najchutnejšie mäso majú skutočne v Argentíne. Nocľah.

10. deň MENDOZA

Raňajky. Prehliadka Mendozy (Cerro de la Gloria, Parque San Martin, Plaza Independencia, Plaza Espaňa). Návšteva troch argentínskych vinných pivníc (bodegas) v okolí Mendozy a ochutnávky vín. Miestny nazývajú Mendozu a okolie krajom vína. Nocľah v Mendoze.

11. deň MENDOZA – SANTIAGO DE CHILE – VIŇA DEL MAR

Raňajky. Odjazd z Mendozy do Santiaga de Chile (Andskou cestou z Argentíny do Chile). Transfer zo Santiaga de Chile do Viňa del Mar, ubytovanie. Nocľah.

12. deň VALPARAISO – VIŇA DEL MAR

Raňajky. Prehliadka Valaparaisa a Viňa del Mar. Valparaíso je starobylo pôsobiace mesto s veľkým prístavom. Po meste chodí plno námorníkov, vidieť tu veľké lode. Mesto sa rozkladá prevažne na kopcoch. Je tu celkovo 16 lanoviek, čo je najväčší počet v jednom meste na svete. Mesto Viňa del Mar je nazývané mestom záhrad. Nocľah vo Viňa del Mar.

13. deň VIŇA DEL MAR - SANTIAGO DE CHILE

Raňajky. Transfer do Santiaga de Chile. Návšteva dvoch čílskych vínnych pivníc (bodegas) v údolí rieky Maipo, spojená s ochutnávkami vína. Nocľah v Santiagu de Chile.

14. deň SANTIAGO DE CHILE

Raňajky. Prehliadka Santiaga (Iglesia San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitution, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerra San Cristobal). Z vrcholu Cerro San Cristobal je vidieť Santiago de Chile ako na dlani, v pozadí sú andské veľhory (v blízkosti Santiaga dosahujú štíty nadmorskú výšku 5.000 – 5.800 metrov).Nocľah v Santiagu de Chile.

15. deň SANTIAGO DE CHILE

Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet zo Santiaga de Chile.

16. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

 • leteckú dopravu Praha – Buenos Aires – Praha (s prestupom), Buenos Aires – Mendoza, Santiago de Chile – Praha (s prestupom) (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 13 x nocľah v hoteloch 3* počas okruhu
 • 13 x raňajky, 1 obed, 1 večera
 • všetky autobusové transfery počas okruhu - služby českého sprievodcu (pri počte min. 16 osôb)
 • služby miestnych sprievodcov po trase
 • asistenciu partnerských CK
 • vstupné do všetkých objektov podľa programu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

 • letiskové taxy 529,- EUR
 • odletové taxy spolu cca 50,- USD
 • fakultatívne výlety mimo uvedený program
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: Tento zájazd si môžete predĺžiť o výlet na Veľkonočný ostrov.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 17.7. o 07:48 hod.
Generované systémom ProfiTour