Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Veľký okruh Portugalskom

Destinácia: Portugalsko
Kód zájazdu: 78993
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Už v antike a v stredoveku bolo opisované ako „kraj sveta“. V období rímskej provincie sa volalo Lusitania. Neskôr patrilo Vizigótom, dostalo sa pod nadvládu Maurov a za „reconquisty“ bolo súčasťou Španielskeho kráľovstva. 13. storočie a definitívny vznik politicky nezávislej krajiny, ktorej meno mu dalo prístavné mesto Porto. PORTUGALSKO. Okúsime z každého rožka portugalskej kultúry a poskladáme si mozaiku portugalskej histórie. Vasco da Gama, slávny moreplavec a cestovateľ, maurské dedičstvo azulejos, keramické kachličky modrobielej farby a jedinečný manuelský stavebný štýl. Portské víno, portugalsky „Vinho do Porto“, treska s krycím názvom Bacalhau, 86 miliónov korkových dubov znamená, že každý tretí fľaškový korok na svete pochádza z Portugalska. Fado, ľudové portugalské piesne a „Lišbua“. Dejiny, kultúra, objavy, umenie, zvyky aj kuchyňa. Ochutíme, premiešame a nalievame dokonalú esenciu atmosféry Portugalska...  

1. deň: Odlet a prílet do Lisabonu. Mesto moreplavcov a objaviteľov sa nám predstaví počas autobusovej okružnej jazdy. Magická poloha Lisabonu priťahuje návštevníkov z celého sveta. Spolu s miestnymi jazdia po meste starými vŕzgajúcimi električkami. Pridáme sa a zvezieme sa aj my?

2. deň: Skoro povinná zastávka všetkých turistov Portugalska, stredoveké Óbidos. Malebná horská dedinka, 15 m zachovalé hradby chrániace uličky bielych tradičných domov a obloky obsypané kvetmi. Nazaré, rybárske prímorské mesto, 110 m vysoký skalný útes a vyhliadková plošina s krásnym výhľadom na dlhú pláž. Alcobaça (UNESCO), iba 6 tisíc obyvateľov, ale najväčší kostol Portugalska a bývalý cisteriánsky kláštor Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça, sarkofágy kráľa Pedra I. a jeho zavraždenej milenky Ines de Castro. Batalha (UNESCO) a portugalská národná svätyňa – svetoznámy kláštor Santa Maria da Vitória, symbol začiatku nezávislosti od Španielska a „kráľovská“ krížová chodba.

3. deň: „A Lusa Atenas“, Lusitánske Atény - Coimbra. Dejisko azda najtragickejšieho príbehu lásky v dejinách Portugalska, rodisko prvého portugalského kráľa Afonsa Henriques, tretia najstaršia univerzita v Európe. Porto (UNESCO) – 2. najväčšie mesto Portugalska. Pozoruhodná história, množstvo pamiatok a nezabudnuteľná atmosféra spleti úzkych uličiek starej štvrte Ribeira. Brehy rieky Doura a slávny železný most Ponte de Dom Luis I.

4. deň: Ešte pár hodín zostávame v Porte. Torre dos Clérigos, najvyššia kostolná veža v Portugalsku, obrazce z kachličiek azulejos stanice Sao Bento. Katedrála Terreido da Sé a oltár vytepaný z 800 kg striebra a gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Otvárame brány starobylého biskupského mesta Braga, kde sa na malú plochu vtesnalo vyše 20 kostolov. Pútnický kostol Bom Jesus do Monte, po Fátime druhé najdôležitejšie miesto krajiny. Porto a portské... Príbeh portského vína s pohárikom v ruke v tradičnej vínnej pivnici cavas. Porto a ani jediná vínna pivnica. Záhada, klam, premyslený zámer? Je to pochopiteľné: Porto je síce bránou, cez ktorú sa portské dostáva do všetkých kútov sveta, ale ani kvapka portského nepochádza z vinohradov rozkladajúcich sa v jeho chotári. Prejdeme cez rieku Douro do susedného mesta Vila Nova de Gaia a tam nájdeme všetko...

5. deň: Fátima. Prelomový rok 1917 a šesťnásobné zjavenie Panny Márie, 70 tisíc svedkov hovorilo o „Milagre do Sol“. Ružencová bazilika postavená Vatikánom a jej námestie dvakrát také veľké ako priestor pred Bazilikou sv. Petra vo Vatikáne. Tomar (UNESCO), múzeum pod šírym nebom. Bývalý konvent stredovekého rytierskeho Rádu Rytierov Krista podliehajúci priamo kráľovi namiesto pápežovi. Bývalý templársky hrad prestavaný na kláštor a červený kríž na plachtách portugalských karavel. Okno kapitulskej siene Kristovho kláštora „Tomarské okno“, pojem medzi milovníkmi umenia a architektúry.

6. deň: Sintra (UNESCO), bývalé maurské mesto a letné sídlo portugalských kráľov, dnes najnavštevovanejšie mesto Portugalska. Palacio Nacional de Sintra, „portugalský Neuschwanstein“ a pseudostredoveký zámok Palacio Nacional de Pena. Súradnice 38°47 s. š., 9°30 z. d. vytesané na pamätníku týčiacom sa na útese 140 metrov nad burácajúcim Atlantickým oceánom. Cabo da Roca, najzápadnejší bod kontinentálnej Európy. Cascais, bývalá rybárska dedinka, v súčasnosti turistické centrum s mnohými kaviarňami a butikmi. Každodenná dražba rýb a rybie špeciality, portugalská špecialita z tresky - Bacalhau á Braz. Escoril, výstavné letovisko s bohatou históriou či portugalské Monte Carlo.

7. deň: Lisabon (UNESCO): mesto, na ktoré sa díva socha Krista, presná replika tej slávnejšej v Riu de Janeiro. Alfama, najstaršia a najmalebnejšia časť mesta, orientálne pôsobiaci staromestský labyrint na hradnom kopci, zrúcanina hradu Castel de Sao Jorge, stredoveká katedrála Sé, Avenida da Liberdade, železný výťah Elevador de Santa Justa starobylá štvrť Belém s kláštorom Hieronymov, Torre de Belém, symbol Lisabonu, Bairro Alto, turistická štvrť s krčmičkami, reštauráciami a fadom, Oceanário či most 25. Apríla. Večerné predstavenie Fado.

8. deň: Voľno v Lisabone alebo na pláži. Fakultatívne celodenný výlet do „sveta korku“. Jazda vozom cez korkový les, ochutnávka vína, tradičný obed, návšteva továrne na spracovanie korku, kde uvidíme ako sa z korku stane korková zátka.

9. deň: Transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa: Leteckú dopravu na trase VIE/Lisabon/VIE, transfer, autokarovú dopravu podľa programu (okrem 7. dňa), 8x ubytovanie v 3*/4* hoteloch, 8x bufetové raňajky, 1x večeru, 1x ochutnávku portského vína, sprievodcu CK, miestneho sprievodcu v Porte, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: Pobytovú daň v Lisabone, vstupy, predstavenie Fado, komplexné cestovné poistenie.

Ostatné doplatky: Letiskové poplatky 220 €, za 1/1 izbu 320 €, 2x večere (za portugal. kuchyňu) doplatok 47 €, 2x večere extra v hoteli 45 €, výlet v 8. deň 85 €.


NENECHÁME SI UJSŤ:
Výlet do sveta korku
Mesto moreplavcov a objaviteľov - Lisabon, Porto a vínne pivnice portského vína, Sintra, letné sídlo portugalských kráľov
Univerzitná Coimbra, najväčší kostol Portugalska v meste Alcaboça, portugalská národná svätyňa Batalha
Fátima a Ružencová bazilika postavená Vatikánom, pútnický kostol Bom Jesus do Monte
Cabo da Roca - najzápadnejší bod kontinentálnej Európy, Escoril - portugalské Monte Carlo, rybárske mestečká Nazaré a Cascais

 

Sprievodca:
archeológ Zdenko Somorovský

Generované systémom ProfiTour