Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Veľký okruh po Chile

Destinácia: Čile
Kód zájazdu: 777105
Cena od: 4 169 €
Príplatky od: 529 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.11. - 20.11. 14 dní dospelý: 4 169 € povinné prípl: +529 € letecká VIE, PRG

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Santiaga de Chile.

2. deň SANTIAGO DE CHILE
Prílet do Santiaga de Chile. Transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadka Santiaga de Chile (kostol San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerro San Cristobal). Vrcholky Ánd robia v Santiagu trpaslíkov aj z tých najvyšších mrakodrapov a pokojné námestia s mačacími hlavami ustupujú živým nákupným pasážam. Nocľah v Santiago de Chile.

3. deň SANTIAGO DE CHILE – CALAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Calama. Odtiaľ transfer do dedinky San Pedro de Atacama. San Pedro je neobyčajne malebná dedinka v nadmorskej výške 2.000 metrov v strede zelenej oázy. Nocľah v San Pedro.

4. deň ATACAMA - TOCONAO - LOS FLAMENCOS - VALLE DE LA LUNA
Raňajky. Odjazd k pláni Atacama. Cestou návšteva mesta Toconao a zastávka pri hlavnom námestí s typickou miestnou zvonicou. Národný park Los Flamencos, kde pri lagúne Chaxa sídlia tri druhy plameniakov, ktoré môžete pozorovať v ich prirodzenom prostredí. Popoludní odjazd do mesačnej krajiny vhodne nazvanej Valle de la Luna, ktorá je súčasťou národnej rezervácie Los Flamingos. V neskorom popoludní je púšť nádherne osvietená lúčmi slnka zapadajúceho za údolie, pieskové duny vrhajú dlhé tiene a nechávajú krásne vyniknúť reliéf krajiny. Prejazd do Quebrada Cari, kde sa môžete kochať majestátnym západom slnka. Návrat do San Pedra, nocľah.

5. deň GEJZÍR EL TATIO & DEDINA MACHUCA
Raňajky. V skorých ranných hodinách odchod na gejzíry El Tatio, nachádzajúce sa v nadmorskej výške 4320 m n.m., sú jedny z najvyššie položených na svete a počtom gejzírov sú najväčšie na južnej pologuli a tretie najväčšie na svete - po Yellowstone v USA a Údolí gejzírov na Kamčatke. Ku gejzírom sa prichádza pri východe slnka. V tomto čase sú gejzíry najaktívnejšie. Už z diaľky je vidieť, ako zo zeme dymí horúca para. Vo vzduchu je cítiť síra, horúca voda vyviera na povrch v podobe bublajúcich prameňov. Jazierka sú pokryté farebnými kryštálmi soli. Celý ráz krajiny je akoby z iného sveta. Cestou späť do San Pedra vo výške 3400 m navštívime dedinku Machuca - jednoduché malé kamenné domčeky so slamenou strechou, prašné cesty, prostý kamenný kostolík na vŕšku. Toto je úžasné miesto uprostred vysočiny s veľkolepým výhľadom na Andy a soľné jazero Atacama. Popoludní návrat do San Pedra. Nocľah.

6. deň SAN PEDRO - CALAMA - PUERTO MONTT - PUERTO VARAS
Raňajky. Transfer na letisko v Calama a odlet cez Santiago do Puerto Montt. Po prílete do Puerto Montt nasleduje krátka prehliadka mesta a potom transfer do Puerto Varas, známeho ako "mesto ruží", ležiace na brehu jazera Llanquihue (je druhým najväčším v Čile), s vulkánmi Osorno a Calbuco, odrážajúcimi sa v jeho kryštálovo čistej vode. Ubytovanie. Nocľah.

7. deň PETROHUE - PUELLA
Po raňajkách odchod pozdĺž pobrežia jazera Llanquihue do Petrohue v národnom parku Vicente Perez Rosales. Krátka zastávka pri známych vodopádoch Petrohue. Z Petrohue odchod katamaránom cez jazero Todos los Santos, ktoré je známe tyrkysovou farbou vody, do malebného koloniálneho mestečka Peulla. Počas plavby sa nám ukážu nádherné pohľady na horu Puntiagudo a na mohutný vulkán Osorno. Návrat do hotela v Puerto Varas. Nocľah.

8. deň OSTROV CHILOÉ
Raňajky. Celodenný výlet na farbistý a rázovitý ostrov Chiloé so zelenými pastvinami, rybárskymi dedinkami a mestečkami s typickými originálnymi drevenými kostolíkmi a farebnými drevenými domčekmi na koloch (paflafitos), zaradenými na listinu UNESCO. Transfer do prístavu v Pargua, následne trajektom do koloniálneho mestečka Ancud. Pokračovanie do mesta Castro, ktoré bolo založené v roku 1567, a ktoré v 17. storočí obsadili piráti. Neskoro popoludní návrat do hotela v Puerto Varas.

9. deň PUERTO VARAS - FRUTILLAR
Po raňajkách odchod pozdĺž pobrežia jazera do mesta Frutillar, ktoré bolo založené nemeckými osadníkmi okolo roku 1850. Tu môžete navštíviť múzeum venované týmto priekopníkom. Uvidíte nemecké koloniálne stavby vrátane vodného mlyna dodnes funkčnej továrne. Návrat do hotela v Puerto Varas, poobede môžete relaxovať alebo objavovať blízke pamiatky v okolí. Nocľah.

10. deň PUERTO VARAS - PUNTA ARENAS - PUERTO NATALES
Raňajky. Transfer na letisko v Puerto Montt a odlet do Punta Arenas. Po prílete transfer do Puerta Natales, metropoly provincie Última Esperanza (Posledná nádej) a brány do národného parku Torres del Paine. Ubytovanie, nocľah.

11. deň TORRES DEL PAINE
Raňajky. V jednom z najkrajších svetových národných parkov Torres del Paine Vás čaká celodenný výlet, pri ktorom budete mať možnosť obdivovať horské štíty, jazerá, modré ľadovce, lagúny, vodopády, stáda lám guanaco, žulové veže Las Torres, atď. Torres del Paine je najobľúbenejším cieľom turistov, ktorí navštívia Chile. Jedná sa o biosférickú rezerváciu UNESCO, kde bežne uvidíte orly, kondory, líšky, plameniaky a ďalšiu zver. Návrat do Puerto Natales, nocľah.

12. deň PUNTA ARENAS
Raňajky. Transfer do Punta Arenas, prehliadka mesta. Regionálne múzeum a prístav. Návšteva rozhľadne odkiaľ je krásny výhľad na mesto a Magalhaesov prieliv. Nocľah v Punta Arenas.

13. deň PUNTA ARENAS – SANTIAGO DE CHILE
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Santiaga de Chile a následne do Prahy (Viedne).

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú dopravu Praha – Santiago de Chile – Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) vnútroštátne prelety na trasách Santiago - Calama, Calama – Santiago - Puerto Montt, Puerto Montt – Punta Arenas, Punta Arenas – Santiago vrátane letiskových poplatkov 11 x nocľah v hoteloch 3* počas okruhu všetky transfery počas okruhu služby miestneho sprievodcu a sprievodcu ESO travel (pri počte minimálne 14 osôb) asistenciu partnerskej CK vstupy podľa programu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové a bezpečnostné taxy 529,- EUR vstupy a fakultatívne výlety nad rámec programu cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň prepitné

Poznámka: Okruh je možné absolvovať aj bez poslednej časti v Patagónii. Zľava zo zájazdu 599,- EUR.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 17.7. o 07:48 hod.
Generované systémom ProfiTour