Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Okruh po Kapverdských ostrovoch

Destinácia: Kapverdské ostrovy
Kód zájazdu: 605755
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) – KAPVERDY
Odlet v ranných hodinách, prílet na Kapverdské ostrovy - na ostrov Sal, transfer do hotela, ubytovanie, oddych, poldenná prehliadka v oblasti Santa Maria, voľný čas.

2. deň OSTROV SAL
Raňajky, zamierime na východ ostrova k miestu s názvom Pedra de Lume Salt Pans. Voda je tu 26x slanšia ako v mori. Okolo soľných baní zídeme do hlavného mesta Espargos. Po prechádzke mestom a návšteve vyhláseného miesta Café Bom Día budeme pokračovať úrodnou oblasťou Terra Boa do Buracona, unikátne miesto je vyhlásené svojimi prírodnými bazénmi, kde sa môžete vykúpať a obdivovať Olho Magico - magické oko. Po obede v tradičnej krčmičke ešte zavítame k impozantným piesočným dunám. Návrat do hotela, voľný čas, nocľah.

3. deň OSTROV SAO VICENTE
Raňajky, transfer na letisko v Sal, prelet na ostrov Sao Vicente, transfer, ubytovanie v hoteli. Sao Vicente sa tiež hovorí ostrov básnikov a hudobníkov. Prehliadku ostrova začneme v meste Mindelo. Jedná sa kozmopolitné, tolerantné mesto s dobre zachovalou koloniálnou architektúrou. Priateľskí obyvatelia, hudba, bary a krčmičky (najznámejšie sú Café Royal a Café Lisboa) pre ostrov typické. V meste sa narodilo niekoľko známych básnikov a hudobníkov. Navštívime tiež repliku Torre de Belém, ktorá sa reštauruje a nachádza sa v prístave Porto Grande. Vo vnútrozemí ostrova navštívime miesta Calhau, Praia Grande a Baia das Gatas, kde sa každoročne konajú festivaly africkej hudby zo západnej časti.

4. deň OSTROV SANTO ANTAO
Raňajky, odchod do prístavu a cesta trajektom na ostrov Santo Antao, ktorý je najzápadnejší a druhý najväčší z Kapverdských ostrovov. Sao Vicente je oddelený kanálom s názvom Canal de S' O Vicente. Čaká nás celodenná prehliadka ostrova, ktorý je tvorený výhradne z vulkanického materiálu. Najvyššou horou je Topo de Coro, dosahujúci výšku 1979 m. Ostrov je rozdelený od severu k juhu pohorím, ktoré bolo dlho považované za nepreniknuteľné, ale teraz už pohoria križujú cesty. Budeme pozorovať sopky, nádhernú prírodu, navštívime hlavné mesto Ponta do Sol na severnom pobreží. Neskoro popoludní návrat trajektom na ostrov Sao Vicente.

5. deň OSTROV SANTIAGO
Raňajky, odlet na ostrov Santiago. Jedná sa o najafrickejší ostrov Kapverd, ktorý je tiež najhustejšie obývaný. Sídli tu administratíva pre všetky ostrovy, sídlo vlády, väčšina ambasád. Našu celodennú prehliadku ostrova začneme v meste Praia, pokračujeme do Jorge dos Orgaos. Po ceste uvidíme krajinu typickú pre Santiago - krásne kopcovité vrcholky. Ďalšou zastávkou bude Achada Fazenda a Pedra Badejo. Cesta vedie priamo do pôvodného hlavného mesta Cidade Velha. Deň zakončíme návštevou Forte Really de Sao Felipe, neslávne známe miesto, kde sa obchodovalo s otrokmi medzi Amerikou a Afrikou. Ak nám čas dovolí, navštívime obchodné centrum Praia a Plateau Zone s radou obchodov.

6. deň OSTROV FOGO
Raňajky, transfer na letisko a odlet na vulkanický ostrov Fogo, ktorý je jedným z najzaujímavejších ostrovu Kapverd. Je tu veľmi rôznorodá a rozmanitá krajina, ostrovu dominuje démonický vulkán. Navštívime mesto Sao Felipe, ktoré je známe budovami sobrados, čo sú tradičné koloniálne domy. Po návšteve mesta sa vydáme ku kráteru vulkánu Cha des Caldeiras. Nezabudnuteľný zážitok, scenéria vulkánu kontrastujúca s vinicami, záhradami a piesočnými plážami. Obyvatelia ostrova stavali svoje domy z čierneho vulkanického kameňa a sú pre ostrov typické. Návrat do hotela, nocľah.

7. deň OSTROV BOAVISTA
Raňajky, transfer na letisko a odlet na ostrov Boavista, prezývaný ostrov piesočných dún. Ostrov je tiež známy vďaka veľkým plantážam datľových a kokosových paliem. Samozrejmosťou sú veľké piesočné pláže. Prehliadku ostrova začneme pri starej továrni na keramiku v Praia da Chave, všetko už teraz zavalené pieskom - impozantný pohľad. Pokračujeme do Povoacao Velha a na prázdne nekonečné pláže v Santa Monika (40 km dlhé s bielym pieskom). Určite sa tu zastavíme vykúpať, jedná sa o jedinečné miesto. Ďalej navštívime Deserto da Viana, Sal Rei, miesta, kde obrovské piesočné duny vytvárajú neuveriteľné bizarné tvary. Cestu zakončíme vo Via Pitoresca, v plantážovom raji. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

8. deň ODLET Z OSTROVA SAL DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky, transfer na letisko, odlet z ostrova Sal, prílet do Prahy.

Poznámka: Zájazd je expedičného charakteru, môže dôjsť k zmene trasy alebo programu napríklad vďaka klimatickým podmienkám a nemožnosti odletov miestnych linek.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha - Kapverdy - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
7x ubytovanie s raňajkami
miestne prelety
sprievodcu CK

všetky transfery klimatizovaným busom
výlety a vstupy podľa programu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

vízum 45,- EUR (na letisku po prílete)
letiskové taxy 149,- EUR
bakšišné a prepitné pre miestnych sprievodcov a vodiča (povinný poplatok na mieste)
ostatné fakultatívne výlety (potápanie, štvorkolky atď.)
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň

Generované systémom ProfiTour