Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Keňa a Seychelské ostrovy

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 605468
Cena od: 3 135 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie
Safari

Výber termínu

28.04. - 11.05. 14 dní dospelý: 3 135 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
30.06. - 13.07. 14 dní dospelý: 3 335 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
14.07. - 27.07. 14 dní dospelý: 3 715 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
28.07. - 10.08. 14 dní dospelý: 3 715 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
20.10. - 02.11. 14 dní dospelý: 3 715 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
03.11. - 16.11. 14 dní dospelý: 3 465 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
17.11. - 30.11. 14 dní dospelý: 3 465 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

Súčasťou Afriky je jej fantastická pevnina ale aj ostrovy v Indickom oceáne. Naša kombinácia Vám prináša vynikajúce safari v Keni, kde uvidíte africkú savanu v celej jej nádhere. Stáda pakoňov, zebier sledované predátormi. Levy, gepardy, antilopy. Všetko v pohodlí pod dohľadom skúseného sprievodcu. Vašou jedinou úlohou je sledovať okolie a hľadať veľkú päťku. V Nairobi si pripomenieme film spomienky na Afriku, necháme sa poštekliť žirafou a najeme sa v reštaurácii u mäsožravcov. Potom nás čaká Indický oceán a Seychelské ostrovy. Ostrovy s bujnou tropickou vegetáciou, nádhernými bielymi plážami a osvedčenými hotelmi. Ak ste nároční tak si môžete zlepšiť ubytovanie na luxusné hotely zo siete Constance, ktoré patria k tomu najlepšiemu čo ostrovy ponúkajú.

1. deň:
Večerný odlet z Viedne a smerujeme do najvyspelejšej krajiny východnej Afriky, Kene.

2. deň:
Hlavné mesto Kene NAIROBI. Transfer do nášho hotela, postaveného v nádhernom koloniálnom štýle, ktorý sa radí k najstarším stavbám mesta. Cikády, žaby, steaky, Redds a začína sa naša africká cesta. Do roku 1907 bolo Nairobi iba obrovským močiarom a za necelých 100 rokov z neho vyrástlo jedno z najväčších afrických miest. Mesto safari a cestovateľov dodnes spomína na poľovačku Teddyho Roosvelta, ktorý si odniesol viac než päťsto trofejí. Čo uvidíme my zajtra? Toto je Afrika.

3. deň:
Raňajky formou švédskych stolov, krátke nohavice a čiapky a vyrážame na safari. Začína sa poznávací zájazd. Národný park MASAI MARA je skutočným diamantom v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari. Naobedujeme sa v našej lodge a poobede už budeme iba nerušene pozorovať africké zvieratá v ich domácom prostredí. Safari v Masai Mara nikdy nie je nudné a za trpezlivosť sa platí akciou... uvidíme svorku levov sliediť na svoju obeť alebo osamelého leoparda, ktorý si pochutnáva na koristi na rozložitej akácii? Či pakoňa lákať samičky do svojho háremu? Foťte, čakajte, sledujte a dočkáte sa odmeny. Večera v africkej divočine.

4. deň:
Plná penzia počas celého dňa a safari na savane. Masai Mara je len naša. Hľadáme stáda slonov, hrochy zívajúce vo vode, obrovskýé krokodíly, vyhrievajúce sa na slnku, levice starajúce sa o levíčatá, štíhleho geparda, splývajúceho s trávou, alebo statnú hyenu, hľadajúcu zvyšky. A keď Vás už bolia oči, zatvorte ich, vdýchnite čistý vzduch divočiny a snívajte. O chvíľu Vás niekto aj tak zobudí s výkrikom, tam je! Žeby nosorožec? Noc strávime v kvalitnej 4* lodge priamo v národnom parku. Večer nám pred oknom budú behať paviány a pod nohami sa váľať damany.

5. deň:
Fantastické alkalické jazero LAKE NAKURU, ktoré je útočiskom pre nosorožca čierneho a bieleho. Opäť trochu iné safari, iná Keňa. Lake Nakuru je azda fotografovanejšie ako Kilimandžáro, obraz si už urobíte sami. Kvalitný hotel a pozemné služby.

6. deň:
Návrat do Nairobi. Obed si dáme v reštaurácii U mäsožravcov, kde vyskúšate okrem iného aj krokodíla alebo pštrosa. Reštaurácia so štýlom. Poobede nakŕmime žirafy, ktoré Vám štyridsaťcentimetrovým jazykom vyvolajú príjemné zimomriavky. V múzeu Karen Blixen sa dozviete viac o živote prvých afrických pionierov z Európy. Jednou z nich bola aj Dánka Karen Blixenová, zvečnená vo filme Spomienky na Afriku. Návrat do hotela v Nairobi a osvieženie sa v hotelovom bazéne.

7. deň:
Ranný transfer na letisko v Nairobi a let na Seychelské ostrovy. cca 3 hodiny letu a pristávame v raji. Hlavné mesto Mahé, ktoré ja najväčším mestom na ostrovoch, ktoré sú obľúbenou destináciou bohatých a slávnych. Na rozdiel od "nudných" Maledív, Seychely majú aj nádherné pláže ale aj športové možnosti, turistiku, bicykle či golf. V základej cene zájazdu je príjemný hotel strednej kategórie Berjaya Beau Vallon bay s raňajkami v ktorom strávite 6 nocí. V prípade záujmu o luxusnejšie hotely, využite služby CK prémium a relaxujte v najlepších hoteloch na ostrovoch. Vyberte si špičkové hotely zo siete Lemuria, či už na hlavnom ostrove alebo na Prasline.

8. deň:
Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

9. deň:
Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

10. deň:
Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

11. deň:
Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

12. deň:
Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

13. deň:
Posledný pohľad na oceán, nazbierame ešte pár mušlí a odlietame domov. Odchod z raja.

14. deň:
Prílet do Európy a zdieľanie zážitkov rodinou či priateľmi.

Cena zahŕňa:
prelet Nairobi - Mahé, ubytovanie 5 x v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby, plnú penziu počas troch dní safari (3, 4, 5. deň), 6 x ubytovanie v 3* hoteli na pláži na Seychelských ostrovoch s raňajkami v izbe pre dve osoby, dopravu 4x4 mikrobusom s otvárateľnou strechou / terénnym autom počas safari, slovenského – sprievodcu počas safari, asistenčné služby , vstupné do národných parkov /2x Masai Mara,1x Nakuru, 1 x Karen Blixen a 1 x žirafie centrum/, letiskové transfery v Keni a na Seychelloch, najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:
víza do Kene, prepitné, letiskové poplatky, ostatnú stravu Ubytovanie Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela. Nairobi: Nairobi Safari Club a podobný 2 noci Masai Mara: Fig Tree Camp a podobný luxusné, permanentné stany s murovanou kúpeľnou a toaletou 2 noci Lake Nakuru: Lake Nakuru Lodge a podobný 1 noc Seychelské ostrovy: Berjaya Beau Valon bay 6 nocí. Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých. Plážové hotely garantujeme. Náročnejším klientom ponúkame možnosť vylepšenia hotela na luxusné a exkluzívne hotely na Seychelských ostrovoch.

Generované systémom ProfiTour