Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

To najlepšie z Yucatánu

Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 590540
Cena od: 2 249 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Kombinované pobyty

Výber termínu

26.01. - 07.02. 13 dní LM dospelý: 2 249 € povinné prípl: +449 € letecká PRG
10.02. - 20.02. 11 dní LM dospelý: 2 249 € povinné prípl: +449 € letecká PRG
04.03. - 15.03. 12 dní dospelý: 2 249 € povinné prípl: +449 € letecká PRG
27.03. - 07.04. 12 dní dospelý: 2 349 € povinné prípl: +449 € letecká PRG
22.10. - 03.11. 13 dní dospelý: 2 349 € povinné prípl: +449 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)– do CANCÚNU
Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Cancúnu. Prílet do Cancúnu, transfer do hotela v Playa del Carmen. Večer možnosť návštevy centra strediska a večere v štýlovej reštaurácii. Nocľah.

2. deň PLAYA DEL CARMEN – CHICHÉN ITZÁ – MÉRIDA
Raňajky. Odchod do Chichén Itzá. Nasleduje návšteva najslávnejšieho chrámového komplexu na severnom Yucatáne Chichén Itzá. Tento komplex mayských pamiatok bol tiež vybraný medzi 7 novodobých divov sveta. Najznámejšou pyramídou je Kukulcánov chrám, nazývaný tiež El Castillo, ďalej budete obdivovať Palác bojovníkov, Caracol čiže Observatórium, najväčšie ihrisko na mayskú loptovú hru pelotu, ktoré kedy bolo nájdené či posvätnú cenote - studňu, ktorá bola svedkom ľudských obetí. Prejazd do Meridy, ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Prehliadka centra Méridy, návšteva pamätihodností z koloniálneho obdobia v okolí námestia Plaza Mayor, nocľah.

3. deň MÉRIDA – UXMAL – PALENQUE
Raňajky. Presun do Uxmalu a prehliadka archeologického náleziska, jedného z najvýznamnejších stredísk mayskej civilizácie s mnohými zaujímavými budovami: Guvernérsky palác, Čarodejníkova pyramída, Južný palác, Korytnačí dom, Palác miestodržiteľa a Kláštor mníšok, ktorý sa považuje za najdokonalejšiu budovu takzvaného puuckého štýlu. Presun do Campeche, prehliadka centra mesta. Pokračovanie do Palenque, ubytovanie, večera a nocľah v Palenque.

4. deň PALENQUE – XPUJIL
Raňajky. Prehliadka Palenque, ktoré mnohí považujú za najúžasnejšie a najzáhadnejšie miesto Strednej Ameriky a za architektonický vrchol mayskej civilizácie. Palenque leží na zvlnených kopcoch pohoria Altos de Chiapas. Uprostred smaragdovo zeleného tropického lesa sa dochovalo niekoľko chrámov, pyramíd a ihrisko na loptové hry. Kráľovstvo dosiahlo svoj najväčší vrchol v 7. storočí n.l., za vlády kráľa Pacala. Najvýznamnejšími stavbami sú Chrám nápisov (so zachovalou hrobkou Pacala), Chrám Slnka, El Palacio a Templo del Conde. Nenechajte si ujsť výstup na vrchol Chrámu Listového kríža, z ktorého je nádherný výhľad na celé kráľovstvo. Nasleduje presun do Xpujilu, večera a nocľah.

5. deň XPUJIL – KOHUNLICH – CHETUMAL
Raňajky. Xpujil leží v srdci tzv. Campechskej džungle, navštívite tu majestátne ruiny. Ďalej si prezriete Kohunlich, ktorý je známy fantastickými kamennými maskami bohov slnka. Zvláštny druh paliem a opice v okolí dokresľujú tajomnú atmosféru. Presun do Chetumalu, večera, nocľah.

6. deň CHETUMAL – PLAYA DEL CARMEN
Raňajky. Presun do lagúny Bacalar. Možnosť kúpania v Cenote Azul, s blankytne modrou vodou. Pokračovanie do Tulumu, prehliadka veľmi zaujímavého archeologického náleziska z neskorého mayského obdobia. Chrámy boli postavené blízko seba s výhľadom na oceán a patria k najviac fotografovaným miestam v Mexiku. Presun do Playa del Carmen na predĺžený pobyt pri mori.

7. – 10. (11.) deň POBYT PRI MORI

11. (12.) deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Predpoludním voľno na kúpanie, opaľovanie, vodné športy alebo posledné nákupy. Popoludní transfer na letisko v Cancúne a odlet späť do Prahy (Viedne).

12. (13.) deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA
leteckú dopravu Praha – Cancún a späť (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 5 x nocľah s polpenziou počas okruhu v hoteloch 3* 5/6 x nocľah s All Inclusive po okruhu podľa výberu doprava klimatizovaným autobusom (minivan) počas okruhu česky/slovensky hovoriaci sprievodca vstupy do archeologických nálezísk mayský sprievodca na pyramídach

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA
letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR fakultatívne výlety nad rámec uvedeného programu cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 22.11. o 07:46 hod.
Generované systémom ProfiTour