Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Keňa, Tanzánia, Zanzibar

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479707
Cena od: 4 231 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie
Safari

Výber termínu

29.04. - 12.05. 14 dní dospelý: 4 231 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
01.07. - 14.07. 14 dní dospelý: 4 571 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
15.07. - 28.07. 14 dní dospelý: 4 571 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
29.07. - 11.08. 14 dní dospelý: 4 441 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
21.10. - 03.11. 14 dní dospelý: 4 231 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
04.11. - 17.11. 14 dní dospelý: 4 231 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
18.11. - 01.12. 14 dní dospelý: 4 231 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

piesočnatá pláž bazén
Afrika oddávna lákala cestovateľov z celého sveta. Ako magnet priťahuje milovníkov prírody. Veď je aj prečo. Život na otvorených pláňach Masai Mara a Serengeti patrí medzi najkrajšie divadlá na svete. Stovky druhov zvierat vo svojom prirodzenom prostredí, ktoré žijú podľa vlastných cyklov. Budeme mať možnosť byť aspoň na chvíľu nemým pozorovateľom v tomto svete. Na záver nás čaká novoobjavený ostrov Zanzibar a jeho biele pláže. Stále ste v Afrike, na najkrajšom kontinente.

Z najkrajšieho afrického safari priamo na biele pláže Zanzibaru. Svetoznámy národný park Masai Mara. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy. Kráter Ngorongoro. Z výšky viac než dvetisícdvesto metrov nad morom sa nám naskytne úžasný pohľad na dno krátera, kde sa pasú stáda zvierat. Zbehneme až na dno krátera, čaká nás poldenné safari. Najväčšia koncentrácia levov na svete, hyeny, pakone, zebry a horská scenéria všade okolo nás.Kmeň Masajov a ich zvyky. Nairobi a Dar es Salaam. A na záver oddych na Zanzibare. Príďte sa presvedčiť, že Afrika môže byť Vaša aj vtedy, keď hľadáte luxusnú a pohodlnú dovolenku. Prevedie Vás Martin Karniš, ktorý dlhé roky pôsobil v národných parkoch v Afrike a o zvieratách vie snáď všetko.1. deň:
Čaká Vás safari, more a najlepšia dovolenka v Afrike. Odlet z Viedne, pristávame takmer priamo na rovníku. Hlavné mesto Kene NAIROBI. Transfer do nášho hotela, postaveného v nádhernom koloniálnom štýle, ktorý sa radí k najstarším stavbám mesta. Cikády, žaby, steaky, Redds a začína sa naša africká cesta. Do roku 1907 bolo Nairobi iba obrovským močiarom a za necelých 100 rokov z neho vyrástlo jedno z najväčších afrických miest. Mesto safari a cestovateľov dodnes spomína na poľovačku Teddyho Roosvelta, ktorý si odniesol viac než päťsto trofejí. Čo uvidíme my zajtra? Toto je Afrika.

2. deň:
Raňajky formou švédskych stolov, krátke nohavice a čiapky a vyrážame na safari. Začína sa poznávací zájazd. Národný park MASAI MARA je skutočným diamantom v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari. Naobedujeme sa v našej lodge a poobede už budeme iba nerušene pozorovať africké zvieratá v ich domácom prostredí. Safari v Masai Mara nikdy nie je nudné a za trpezlivosť sa platí akciou... uvidíme svorku levov sliediť na svoju obeť alebo osamelého leoparda, ktorý si pochutnáva na koristi na rozložitej akácii? Či pakoňa lákať samičky do svojho háremu? Foťte, čakajte, sledujte a dočkáte sa odmeny. Večera v africkej divočine.

3. deň:
Plná penzia počas celého dňa a safari na savane. Masai Mara je len naša. Hľadáme stáda slonov, hrochy zívajúce vo vode, obrovskýé krokodíly, vyhrievajúce sa na slnku, levice starajúce sa o levíčatá, štíhleho geparda, splývajúceho s trávou, alebo statnú hyenu, hľadajúcu zvyšky. A keď Vás už bolia oči, zatvorte ich, vdýchnite čistý vzduch divočiny a snívajte. O chvíľu Vás niekto aj tak zobudí s výkrikom, tam je! Žeby nosorožec? Noc strávime v kvalitnej 4* lodge priamo v národnom parku. Večer nám pred oknom budú behať paviány a pod nohami sa váľať damany.

4. deň:
Fantastické alkalické jazero LAKE NAKURU, ktoré je útočiskom pre nosorožca čierneho a bieleho. Opäť trochu iné safari, iná Keňa. Lake Nakuru je azda fotografovanejšie ako Kilimandžáro, obraz si už urobíte sami. Kvalitný hotel a pozemné služby.

5. deň:
Návrat do Nairobi. Obed si dáme v reštaurácii U mäsožravcov, kde vyskúšate okrem iného aj krokodíla alebo pštrosa. Reštaurácia so štýlom. Poobede nakŕmime žirafy, ktoré Vám štyridsaťcentimetrovým jazykom vyvolajú príjemné zimomriavky. V múzeu Karen Blixen sa dozviete viac o živote prvých afrických pionierov z Európy. Jednou z nich bola aj Dánka Karen Blixenová, zvečnená vo filme Spomienky na Afriku. Návrat do hotela v Nairobi a osvieženie sa v hotelovom bazéne.

6. deň:
Afrika pokračuje. Transfer do Tanzánie, hraničný prechod Namanga. Sme v oblasti, ktorej dominuje kmeň Masajov. Aj preto bude našou prvou zastávkou tradičná masajská dedina, obohnaná plotom z ostnatých akácií, maličkými chatrčami a nezameniteľnou vôňou. Tradične oblečení Masajovia sú hrdí na svoj kmeň a nijak to neskrývajú. Dostanete sa im až do kuchyne a na záver si môžete kúpiť tradičné šperky. Dáte si prepichnúť uši? Príchod do politického centra krajiny ARUSHA. Miesto dôležitých rokovaní o mnohých afrických konfliktoch v tieni kopca Mt. Meru.

7. deň:
Po raňajkách sadneme do auta a ideme do najväčšieho prírodného divadla na svete. Ďalšie safari. Kráter NGORONGORO. Z výšky viac než dvetisícdvesto metrov nad morom sa nám naskytne úžasný pohľad na dno krátera, kde sa pasú stáda zvierat. Zbehneme až na dno krátera, čaká nás poldenné safari a obed z balíčka pri jazere s hrochmi. Tu je najväčšia koncentrácia levov na svete, hyeny, pakone, zebry a horská scenéria všade okolo nás. Je až neuveriteľné, čo dokáže príroda vytvoriť.

8. deň:
Odlet z Arushe na Zanzibar pozdĺž Kilimanjara. Takmer dvojhodinový let ponad africkú savanu a najvyšší vrchol kontinentu. Prílet na ostrov klinčekov, horúci, tropický ZANZIBAR. Transfer do nášho 3*/4*/5* hotela. Aj toto je Afrika.

9. deň:
Tropický Indický oceán, biela pláž, kokosové palmy, žeravé slnko, voňavé jedlo a božský pokoj. Oddychujte tu spolu s nami! Päť dní oddychu a kúpania si sprestríme celodenným výletom ostrovom korenia a otrokov. Začneme na farme, kde sa pestuje korenie od výmyslu sveta. Viete, ako vyzerá čierne korenie, vanilka, muškátový orech, ylang- ylang, zázvor, škorica... alebo žeby jackfruit? Odsekneme si kokosové orechy priamo z vrcholu dvadsaťmetrovej palmy a čerstvé ich vypijeme. Na obed sa dostaneme do Stone Town, starého mesta, ktoré bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov. Prejdeme si starý trh, kde zažijete atmosféru šestnásteho storočia, navštívime priestory, kde držali otrokov v neľudských podmienkach a na záver nakúpime suveníry v rodnom dome najslávnejšieho rodáka ostrova – Freddieho Mercuryho. Oddych v oceáne alebo v hotelovom bazéne.

10. až 12. deň:
Relax na nádherných plážach Zanzibaru

13. deň:
Doobedňajšie kúpanie a poobede transfer na letisko a odlet domov.

14. deň:
Prílet a spomienky na Afriku.

Cena zahŕňa:

medzinárodnú letenku do Nairobi a späť z Dar Es Salamu

7x ubytovanie v 4* hoteloch v dvojposteľových izbách

5x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami na Zanzibare

plnú penziu počas štyroch dní safari, inak polpenzia (raňajky, večera) s výnimkou prvého dňa

dopravu mikrobusom a terénnym autom počas celého pobytu

slovenského sprievodcu

všetky letiskové transfery

najlepšie poistenie proti insolventnosti.

Asistenčné služby CK


Cena nezahŕňa:

vstupné do národných parkov (cca 200 €), víza do Kene a Tanzánie, sprepitné, letiskové poplatky, 2 miestne prelety (Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Dar es Salam, cca 235 €).


Generované systémom ProfiTour