Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Keňa, Zanzibar (12 dní)

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479555
Cena od: 3 556 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie
Safari

Výber termínu

29.04. - 10.05. 12 dní dospelý: 3 596 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
01.07. - 12.07. 12 dní dospelý: 3 736 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
15.07. - 26.07. 12 dní dospelý: 3 736 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
29.07. - 09.08. 12 dní dospelý: 3 736 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
21.10. - 01.11. 12 dní dospelý: 3 736 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
04.11. - 15.11. 12 dní dospelý: 3 596 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
18.11. - 29.11. 12 dní dospelý: 3 556 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

Zájazd do našej milovanej Afriky, ktorý si môžete nakonfigurovať podľa svojho času. Menej či viac dní, lepší alebo jednoduchší hotel na pláži, ale all inclusive a k tomu automaticky vynikajúce safari na pláňach Masai Mara a jazera Nakuru. Autentické zážitky z divočiny z krajiny, ktorá vynašla turistický ruch. Na záver si s nami oddýchnite na ostrove klinčekov a korenia, na ostrove sultánov, ktorý sa volá Zanzibar.

1. deň:
Čaká Vás safari, more a najlepšia dovolenka v Afrike. Odlet z Viedne, pristávame takmer priamo na rovníku. Hlavné mesto Kene NAIROBI. Transfer do nášho hotela, postaveného v nádhernom koloniálnom štýle, ktorý sa radí k najstarším stavbám mesta. Cikády, žaby, steaky, Redds a začína sa naša africká cesta. Do roku 1907 bolo Nairobi iba obrovským močiarom a za necelých 100 rokov z neho vyrástlo jedno z najväčších afrických miest. Mesto safari a cestovateľov dodnes spomína na poľovačku Teddyho Roosvelta, ktorý si odniesol viac než päťsto trofejí. Čo uvidíme my zajtra? Toto je Afrika.

2. deň:
Raňajky formou švédskych stolov, krátke nohavice a čiapky a vyrážame na safari. Začína sa poznávací zájazd. Národný park MASAI MARA je skutočným diamantom v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari. Naobedujeme sa v našej lodge a poobede už budeme iba nerušene pozorovať africké zvieratá v ich domácom prostredí. Safari v Masai Mara nikdy nie je nudné a za trpezlivosť sa platí akciou... uvidíme svorku levov sliediť na svoju obeť alebo osamelého leoparda, ktorý si pochutnáva na koristi na rozložitej akácii? Či pakoňa lákať samičky do svojho háremu? Foťte, čakajte, sledujte a dočkáte sa odmeny. Večera v africkej divočine.

3. deň:
Plná penzia počas celého dňa a safari na savane. Masai Mara je len naša. Hľadáme stáda slonov, hrochy zívajúce vo vode, obrovskýé krokodíly, vyhrievajúce sa na slnku, levice starajúce sa o levíčatá, štíhleho geparda, splývajúceho s trávou, alebo statnú hyenu, hľadajúcu zvyšky. A keď Vás už bolia oči, zatvorte ich, vdýchnite čistý vzduch divočiny a snívajte. O chvíľu Vás niekto aj tak zobudí s výkrikom, tam je! Žeby nosorožec? Noc strávime v kvalitnej 4* lodge priamo v národnom parku. Večer nám pred oknom budú behať paviány a pod nohami sa váľať damany.

4. deň:
Fantastické alkalické jazero LAKE NAKURU, ktoré je útočiskom pre nosorožca čierneho a bieleho. Opäť trochu iné safari, iná Keňa. Lake Nakuru je azda fotografovanejšie ako Kilimandžáro, obraz si už urobíte sami. Kvalitný hotel a pozemné služby.

5. deň:
Návrat do Nairobi. Obed si dáme v reštaurácii U mäsožravcov, kde vyskúšate okrem iného aj krokodíla alebo pštrosa. Reštaurácia so štýlom. Poobede nakŕmime žirafy, ktoré Vám štyridsaťcentimetrovým jazykom vyvolajú príjemné zimomriavky. V múzeu Karen Blixen sa dozviete viac o živote prvých afrických pionierov z Európy. Jednou z nich bola aj Dánka Karen Blixenová, zvečnená vo filme Spomienky na Afriku. Návrat do hotela v Nairobi a osvieženie sa v hotelovom bazéne.

6. deň:
Odlet z Nairobi na Zanzibar pozdĺž Kilimandžára. Takmer dvojhodinový let ponad africkú savanu a najvyšší vrchol kontinentu. Prílet na ostrov klinčekov, horúci, tropický ZANZIBAR. Transfer do hotela podľa Vášho výberu, večera. V základnej cene zájazdu je 4* all inclusive rezort Sandies Mapenzi.

 

7. deň:
Oddych vo Vami vybranom rezorte na ostrove Zanzibar so službami all inclusive.

8. deň:
Oddych vo Vami vybranom rezorte na ostrove Zanzibar so službami all inclusive.

9. deň:
Oddych vo Vami vybranom rezorte na ostrove Zanzibar so službami all inclusive.

10. deň:
Oddych vo Vami vybranom rezorte na ostrove Zanzibar so službami all inclusive.

11. deň:
Doobedňajšie kúpanie, poobede transfer na letisko a odlet domov.

12. deň:
Prílet.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku do Nairobi a späť zo Zanzibaru
 • 5x ubytovanie v 4* hoteloch
 • 7x ubytovanie v 4*/ alebo 5* hoteli podľa výberu all inclusive
 • plnú penziu počas troch dní safari (2., 3., 4. deň)
 • dopravu mikrobusom a terénnym autom počas safari
 • slovenského sprievodcu počas safari
 • všetky letiskové transfery
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • prelet Nairobi – Zanzibar
 • asistenčné služby CK
  Cena nezahŕňa:

vstupné do národných parkov (cca 110 eur), víza do Kene a Tanzánie, sprepitné, letiskové poplatky

 

Generované systémom ProfiTour