Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Azory – raj v Atlantiku

Destinácia: Portugalsko, Azorské ostrovy
Kód zájazdu: 424561
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Deväť „kúskov“ zeme vynárajúcich sa z oceánu. Rozľahlé pastviny, kde kravy žijú voľne a guláš je varený v pare z podzemných prameňov. Kopce vyzerajú ako potiahnuté zeleným zamatom a všetko kvitne ako divé. Predstavte si hortenzie veľké ako ľudská hlava. Tieto kríky väčšinou ohradzujú pasienky a ako fialové stužky sa ťahajú hore-dole po vrchoch. Dedinky a mestečká vďačiace sopkám za ojedinelú romantickú architektúru. Ananásové a čajové plantáže, tropická vegetácia a jazerá v kráteroch sopiek. Z hlbín zeme na mnohých miestach vyviera sírny dym či vytekajú bohaté minerálne pramene. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy tak zostávajú najzápadnejším exotickým územím Európy a stále veľkou neznámou...... a o to väčší zážitok budeme mať my z ich návštevy.

 

1. - 3. deň: Odlet z Viedne na Terceiru . Ostrov monumentov, pevností, kláštorov a starobylých domov s farebnými fasádami. Prehliadka najstaršieho mesta Azorov historického centra Angra do Heroísmo (UNESCO).Viac ako 300 rokov bolo zastávkou pre lode brázdiace cestu Atlantikom medzi Európou, Amerikou a Afrikou. (Pevnosť Sao Sebastiăo z 16. St., katedrála, aréna pre býčie zápasy, palác kapitánov a miestne kostoly). Výprava do útrob vyhasnutého vulkánu Algar do Carvăo , čo v preklade znamená Uholný komín. Je 100 m hlboký a aby sme sa vo vlhkom podzemí cítili príjemnejšie, hrá tu relaxačná hudba. A viac, podľa časových možností...(výhľad z Serra do Cume, vulkán Guilherme Moniz). Prelet na najväčší z Azorských ostrovov St. Miguel.

 

4. deň: Úchvatná scenéria západnej časti ostrova St. Miguel : bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvăo na južnú a severnú časť ostrova, Lagoa do Canário a Vista do Rei na jeden zo siedmych divov Portugalska – Lagoa das Sete Cidades , dedinka na dne veľkého kráteru s dvoma jazerami (najväčší kráter na Azoroch, 12 km priemer). Sopečné jazerá spojené s legendou o princeznej so zelenými očami a pastierovi s modrými očami, z ktorých sĺz vznikli jazerá so smaragdovo zelenou a azúrovo modrou vodou. Krátka turistika po hrebeni s výhľadmi na jazerá. Návšteva ananásovej plantáže nás zavedie cez skleníky predstavujúce jednotlivé etapy rastu organického ananásu. Ponta Delgada so svojim historickým centrom Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle. Monumentálny trojoblúk brány Portas da Cidade, kláštor Nossa Senhora da Esperanca, ale aj miestne trhovisko či dielne, kde sa vyrába tradičná keramika.

 

5. deň: Vyhliadka Santa Iria s výhľadom na útesy severného pobrežia Ponta Formosa, Ponta do Cintrao a vnútrozemie ostrova. Jedinečné čajové plantáže Gorreana. Rovnomerne zastrihnuté zelené plantáže, pôvodné stroje, výklad o spracovaní čajových lístkov a ochutnávka čierneho, pomarančového a zeleného čaju. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomenným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou Furnas učupenou priamo v kráteri sopky s poslednou erupciou v r. 1630. Zem tu buble pod nohami, občas zasyčí gejzír pary a cez fumaroly „prieduchy“ v pôde unikajú do okolia sírne plyny s teplotou až 800 °C. Horúce žriedla, v ktorých sa pripravuje miestna špecialita Cozido de Furnas. Všetky ingrediencie sa vložia do obrovského hrnca, ktorý sa zakope na 6 hodín do zeme a keď sa vytiahne, je uvarené. (Obed). Kúpeľ v termálnom jazierku (voda okrovej farby zaváňajúca sírou a teplotou 38 °C) obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra Garden. Belostná kaplnka Nossa Senhora da Paz nad bývalým hlavným mestom Vila Franca do Campo, ku ktorej vedie aspoň sto schodov.

 

6. deň: Malebné mestečko Ribeira Grande na severnom pobreží ostrova. Návšteva továrne na likéry Mulher de Capote s ochutnávkou. Caldeira Velha , teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. Čerešnička na torte, chránená prírodná rezervácia - vulkanické jazero Lagoa do Fogo (Ohňové jazero) vyplňujúce dno krátera obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi.

 

7. deň: Severovýchodná časť ostrova: Nordeste , mesto na východnom najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirőes , vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel (maják a malá rybárska osada pod útesom), Ponta do Sossego, záhrada plná rôznych kvetov s výhľadmi na more a okolité hory. Ponta da Madruga, miesto s jedinečným výhľadom na ostrov, kde mnoho ľudí chodí pozorovať východ slnka z oceánu. Povoaçăo , prvé osídlené miesto na ostrove (1432), známe tiež pre svoje typické cukríky Fofa da Povoaçăo.

 

8. deň: Odlet do Viedne. Poznámka: V termínoch 13. 7. - 20. 7. / 27. 7. - 3. 8. 2019 je možné predĺženie zájazdu o pobyt na ostrovoch Pico, Faial a prehliadku Lisabonu. Cena 460 €. Program predĺženia nájdete na www.cksvetobeznik.sk.  

 

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu z Viedne (s prestupom), transfer BA/letisko/BA, prelet Terceira/St. Miguel, mikrobusovú dopravu na Azoroch, 7x, hotel 3*/4* s raňajkami, 1x obed špecialita Cozido de Furnas, návštevu čajovej plantáže, návštevu ananásovej farmy, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti CK.

 

CENA NEZAHŔŇA: Letiskové a servisné poplatky 280 €, vstupy, výlet na pozorovanie veľrýb a delfínov 50 € (platí sa sprievodcovi), za 1/1 izbu 292 €. 3. osoba v izbe zľava 100 €.  

 

Sprievodca: Zdenko Somorovský - archeológ, Kateřina Portugalská

Generované systémom ProfiTour