Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Portugalsko - pobrežie Algarve a história Alenteja

Destinácia: Portugalsko
Kód zájazdu: 321720
Cena od: 887 €
Príplatky od: 210 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

07.10. - 14.10. 8 dní dospelý: 887 € povinné prípl: +210 € letecká VIE

Popis zájazdu

Portugalsko, krajina stredovekých hradov, kamenných a bielych dediniek, magických lesov, zlatých pláží... Vydajme sa na našu objaviteľskú cestu trochu inak a spoznajme spolu jej idylickú prírodu, tradičný spôsob života, skvelé jedlo a vína a objavme melancholickú dušu jej obyvateľov. Obľúbený Lisabon a prechádzky jeho kúzelnými zákutiami, žlté električky, všade znejúce melódie fado, maurské dedičstvo azulejos... Historický kraj Alentejo so svojimi megalitickými stavbami, tradičnými slávnosťami, olivovými hájmi, vinicami, mramorovými mestami. Preslávené porco preto, chili sladkosti, či ručne tkané koberce tapetes. Magické pobrežie Algarve so svojimi rozmanitými plážami, kuchyňa s morskými plodmi, chutné cataplanas. Stráne posiate korkovníkmi. „Koniec sveta“, najjuhozápadnejší cíp portugalskej pevniny, kde vlny Altantiku narážajú na vysoké útesy skalných útvarov. Aj toto je tvár tradičného Portugalska, tak neváhajte, pridajte sa a spoznajte ho spolu s nami.

1. deň: Odlet a prílet do Portugalska – Lisabonu. Mesto moreplavcov a objaviteľov sa nám predstaví počas autobusovej okružnej jazdy.

2. deň: Lisabon (UNESCO): Alfama, najstaršia a najmalebnejšia časť mesta, orientálne pôsobiaci staromestský labyrint na hradnom kopci, zrúcanina hradu Castel de Sao Jorge, stredoveká katedrála Sé, Avenida da Liberdade, železný výťah Elevador de Santa Justa navrhnutý žiakom slávneho staviteľa A. G. Eiffela, starobylá štvrť Belém s kláštorom Hieronymov, Torre de Belém, symbol Lisabonu, Bairro Alto, turistická štvrť s krčmičkami, reštauráciami a fadom. Čo tak ponoriť sa do melancholického spevu FADO?

3. deň: Évora (UNESCO): Jedno z najlepšie zachovalých stredovekých miest Portugalska a najkrajšie mesto provincie Alentejo. Obklopená hradbami plná vydláždených krivolakých uličiek, klenieb a arkád, vybielených palácov a renesančných fontán. Staroveká rímska svätyňa templo Romano so 14 dochovanými korintskými stĺpmi, katedrála a Capela dos Osos so stenami a stĺpmi „vyzdobenými“ kosťami a lebkami päťtisíc mníchov. Komplex menhirov Almendres Cromlech, skupina najväčších megalitických stavieb na Ibérskom polostrove. Arraiolos, domov nádherných ručne tkaných portugalských kobercov (tapetes). Prastaré farbiarske komory na hlavnom námestí a ženy pracujúce na výrobe kobercov pred bielymi domami. Campo Maior a ľudová slávnosť Festa di Povo založená na kulte svätého Jána Krstiteľa. Miestni obyvatelia počas siedmych mesiacov potajomky zhotovujú z kartónov a papiera najoriginálnejšie ozdoby, kvetiny a diela, ktorými počas jednej noci vyzdobia ulice mesta.

4. deň: Elvas: Bývalá pevnosť krajiny, takmer na hraniciach so Španielskom, medzi olivovými hájmi a ovocnými sadmi. Vďaka svojmu opevneniu a vežiam, terasám a starému 31 metrov vysokému, 7 454 m dlhému, dodnes používanému akvaduktu, si zachovala maursko-stredoveký charakter. Bývalá kráľovská rezidencia Paço Ducal a mramorové mestečko Vila Vicosa. Svieti vďaka bielym a zlatavo ružovým kameňom. Všetko je tu z mramoru. Paláce, kostoly, námestia, domy, chodníky a dokonca aj prahy. Tradičný portugalský obed. Presun cez vyprahnuté územie korkových a olivových sadov Alenteja do oblasti kedysi ovládanej Maurmi, Algarve. Najznámejšia a najnavštevovanejšia oblasť Portugalska povestná bizarným skalným pobrežím s krásnymi zátokami a celoročným príjemným podnebím.

5. deň: Z prístavu Lagos kedysi vychádzali portugalskí námorníci na svojich karavelách na more. Od dôb Henricha Moreplavca centrum stavby lodí a mesto s pochybným prvenstvom, kde boli čierni Afričania predaný Európanom do otroctva. Ponta da Piede - rôznofarebné pokrútené vápencové útesy a veže vstupujúce do mora. Malá dedinka Sagres nad útesmi obmývanými morom a legendárna škola námorníctva portugalského princa Henricha Moreplavca. Koniec sveta či mys svätého Vincenta, magické miesto, kde sa slnko pri západe ponára do oceánu.

6. deň: Plavba po pobreží a morská jaskyňa Benagil cave. Vápencové útesy, prerušované úzkymi zátokami a malými romantickými plážami. Stredoveké mesto Silves známe svojím maurským hradom z červeného pieskovca odkiaľ sa naskytá úžasný výhľad na krajinu. Návšteva tradičnej korkovej továrne, kde uvidíme, ako sa z korku stane korková zátka. Stará roztomilá dedinka Alte. Ulice plné kvetín, domy pekne obielené, niekoľko fontes (prameňov) vyúsťujúcich do fontán a obchodíky s ručnými výrobkami.

7. deň: Relax pri mori alebo: Faro. Brána do Algarve, bývalý rímsky prístav Ossonoba, aj hlavné mesto nezávislého kniežactva počas maurskej nadvlády. Barokový kostol Sao Lorenç dos Matos, kompletne obložený modrobielymi azulejos. Kúzelná Tavira alebo Benátky Algarve, v dobe veľkých objavov slúžila ako základňa pre portugalské výpravy do severnej Afriky. Spleť dláždených uličiek ukrývajúca historické záhrady a tienisté námestia. Most Ponte Romana, stará arabská štvrť Castelo do Tavira a najkrajší pohľad na mesto z maurských hradieb. K pastve pre oko môžeme pridať aj niečo pre chuťové bunky, miestnu špecialitu atum, ktorou je rozvoniavajúci čerstvý tuniak. 

8. deň: Odlet z Fara domov.

Poznámka: Október je nejpriaznivejšie obdobie na poznávanie strednej (Alentejo) a južnej (Algarve) časti Portugalska. Teploty sa pohybujú okolo 25 °C a celé Portugalsko máme iba pre seba (málo turistov).Počas dní 5 – 7 je možnosť individuálneho relaxu pri mori namiesto spoločného poznávacieho programu uvedeného v jednotlivých dňoch. 

Cena zahŕňa: Leteckú dopravu na trase VIE/ Lisabon a Faro/VIE, transfer BA/letisko/BA, autobusovú dopravu podľa programu (okrem 2. dňa v Lisabone), 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch, 7x bufetové raňajky, 1x večeru, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: Pobytovú daň v Lisabone, vstupy, predstavenie Fado, komplexné cestovné poistenie.

Ostatné doplatky: Letiskové poplatky 210 €, za 1/1 izbu 259 €, tradičný portugalský obed 25 €.

NENECHÁME SI UJSŤ:
Lisabon (UNESCO), mesto moreplavcov a predstavenie Fado Ľudová slávnosť Festa di Povo a výlet do tradičnej továrne na spracovanie korku
Mramorové mestá v provincii Alentejo, Évora – najlepšie zachované stredoveké mesto Portugalska (UNESCO), starý dodnes používaný 31 metrov vysoký a 7 454 m dlhý akvadukt v Elvas
Najjuhozápadnejší bod pevninského Portugalska, plavba po pobreží Algarve, maurské mestečká Faro, Lagos a Tavira

Sprievodca: Kateřina Portugalská
Generované systémom ProfiTour