Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Tajuplný Angkor Wat s odpočinkom na plážach v Thajsku

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1337092
Cena od: 2 099 €
Príplatky od: 399 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

15.11. - 29.11. 15 dní FM dospelý: 2 209 € povinné prípl: +399 € letecká PRG
10.01. - 24.01. 15 dní FM dospelý: 2 139 € povinné prípl: +399 € letecká PRG
07.02. - 21.02. 15 dní FM dospelý: 2 139 € povinné prípl: +399 € letecká PRG
21.03. - 04.04. 15 dní FM dospelý: 2 099 € povinné prípl: +399 € letecká PRG

Popis zájazdu

V deviatom až päťnástom storočí sa Angkor rozkladal na území viac ako tisíc kilometrov štvorcových a žil tu milión ľudí. A stovky rokov čakali tieto chrámy stratené v džungli na svoje znovuobjavenie. Poďte ich preskúmať spoločne s nami, užijete si more na thajskom ostrove Ko Chang a na záver spoznajte letovisko Pattaya s tými najlepšími nákupnými možnosťami v Thajsku.


Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) a let do Bangkoku s prestupom.

2: PRÍLET DO BANGKOKU
Raňajky v lietadle, prílet do Bangkoku. Transfer do hotela, nocľah v Bangkoku.

3: SPOZNÁVANIE BANGKOKU VRÁTANE KRÁľOVSKÉHO PALÁCA
Raňajky. Celodenná fakultatívna prehliadka mesta. Navštívite chrám Wat Traimit v čínskej štvrti, kde sa nachádza socha zlatého Budhu, ktorá je vyrobená z 5,5 t rýdzeho zlata. Ďalej chrámový komplex Wat Po so sochou ležiaceho Budhu. Poobede uvidíte kráľovský palác Grand Palace a tu si prezriete chrám Wat Phra Kaeo, v ktorom sa nachádza jeden z najvýznamnejších symbolov Thajska - socha Smaragdového Budhu. Následne budete mať možnosť neopakovateľného zážitku z plavby loďou po kanáloch rieky Chao Phraya, vodnej tepny mesta, počas ktorej sa pozriete na chrám Watu Arun. V závere prehliadky tiež navštívite manufaktúru drahých kameňov a zlata. Nocľah v Bangkoku.

4: KAMBODŽA LETECKY - SIEM REAP
Raňajky, transfer na letisko, prelet do kambodžského Siem Reapu, transfer do hotela, ubytovanie. Zvyšok dňa individuálne voľno. Odporúčame prechádzku po nábreží s návštevou Starého trhoviska Phsar Chas s nekonečnými možnosťami nákupov suvenírov a reštaurácií. Nocľah v Siem Reap.

5: JEDINEČNÝ ANGKOR WAT
Raňajky, návšteva bývalého hlavného mesta khmérksej ríše - slávneho komplexu Angkor Wat, zapísaného na zozname UNESCO. Vstup južnou bránou do chrámu Angkor Thom, ďalej chrám Bayon, Terasa slonov a Terasa malomocného kráľa. Návšteva chrámu Ta Prohm zahaleného v džungli. Poobede chrám Angkor Wat - majstrovské architektonické dielo postavené v 12.storočí, ktorého stavba trvala 30 rokov a predstavuje khmérsku civilizáciu v jej najlepšej podobe. Návrat do hotela, nocľah v Siem Reap.

6: CHRÁM V DŽUNGLI A JAZERO TONLE SAP
Raňajky, prehliadka vzdialenejšej časti komplexu Angkor Wat - magického chrámu Beng Mealea, po storočia ukrytého v džungli medzi vetvami a koreňmi stromov. Komplex uvidíte z vyvýšených drevených chodníkov, ktoré ponúkajú pohľad na chrámové stavby z inej perspektívy. Poobede plavba loďou po jazere Tonle Sap, z ktorej uvidíte plávajúcu rybársku dedinu. Nocľah v Siem Reap.

7: Z KAMBODŽI DO THAJSKA
Skoré raňajky, transfer na tropický ostrov v Thajsku Ko Chang, ktorý je vďaka svojmu tvaru nazývaný Sloním ostrovom. Ponúka bujné dažďové pralesy, vodopády, krásne biele pláže a zachovalú prírodu predovšetkým vďaka Národnému parku Mu Ko Chang. Jedná sa o ideálne miesto k dobrodružstvu a relaxácii. Nocľah na Ko Chang.

8: RELAX NA PLÁŽI
Raňajky, individuálne voľno na relax na pláži. Nocľah na Ko Chang.

9: OKRUH OSTROVOM
Raňajky, individuálne voľno na relax na pláži alebo možnosť celodenného fakultatívneho výletu po ostrove - prechádzka džungľou až k vodopádu Tan Mayom. Odjazd k mangrovníkovým porastom - prechádzka s pozorovaním krabov huslistov a opíc makak. Návšteva rybej farmy s chovom dravých rýb kanicov a menších druhov žralokov. Zastávka na plantážach s durianmi, kaučukovníkmi a ananásmi. Ľahký trek k najväčšiemu vodopádu na ostrove Khlong Phlu s možnosťou kúpania. Nocľah na Ko Chang.

10: NÁRODNÝ PARK MU KO CHANG
Raňajky, individuálne voľno na pláži alebo možnosť fakultatívneho poldenného výletu motorovým člnom za šnorchlovaním do Národného parku Mu Koh Chang. Zastávka na 3 rôznych miestach s množstvom pestrofarebných rýb s obedom. Nocľah na Ko Chang.

11: KURZ THAJSKÉHO VARENIA
Raňajky, individuálne voľno na pláži alebo možnosť skúsiť si fakultatívne kurz thajského varenia (cca 3 hodiny) - príprava tradičných thajských pokrmov s následnou ochutnávkou. Nocľah na Ko Chang.

12: VÝLET LOĎOU NA OSTROV KO MAK
Raňajky, individuálne voľno na pláži či možnosť fakultatívneho výletu loďou na blízky ostrov Ko Mak s nedotknutými plážami. Nocľah na Ko Chang.

13: DO CENTRA ZÁBAVY - PATTAYA
Raňajky, transfer do presláveného prímorského letoviska Pattaya, ubytovanie, zvyšok dňa individuálne voľno, nocľah v Pattaya.

14: PATTAYA - BAGKOK
Raňajky, voľný deň s možnosťou posledného kúpania v mori či k záverečným nákupom. V podvečerných hodinách transfer do Bangkoku k finálnemu odletu do Prahy.

15: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Bangkok - Praha s prestupmi v ekonomickej triede
prelet Bangkok - Siem Reap
12 x nocľah v hoteloch 3-4* s raňajkami
program vrátane vstupov a transfery podľa itinerára
služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 399,- EUR
vízum Kambodža 35,- USD (1 x foto so sebou)
fakultatívne výlety
prepitné 40,- USD/osoba
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Generované systémom ProfiTour