Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Pobaltské mestá a Helsinki

Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Lotyšsko, Riga Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Estónsko, Kadrirog Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Lotyšsko, Turaida Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Estónsko, Tallin Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Fínsko, Helsinki Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Šiauliai, Hora krížov Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Lotyšsko, Riga Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Fínsko, Helsinki Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Litva, Vilnius Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Lotyšsko, Riga Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Estónsko, Tallin Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Estónsko, Kadrirog Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Fínsko, Helsinki Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Fínsko, Helsinki Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Litva, Vilnius Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, Litva, Vilnius Letecké poznávacie zájazdy , Pobaltské mestá a Helsinki, mapa
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1324292
Cena od: 1 287 €
Príplatky od: 220 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

21.09. - 27.09. 7 dní LM dospelý: 1 287 € povinné prípl: +220 € letecká VIE

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Sedemdňový zájazd prevedie klientov štyrmi krajinami,  štyrmi hlavnými mestami,  pevnosťami, hradmi, sakrálnymi pamiatkami, či prírodnými krásami. Vyrazte a spoznajte Pobaltie a Helsinki.


Doprava:
letecká

Program:

1. deň - odlet z Viedne do hlavného mesta Litvy, Vilniusu. Mesto je plné prepletených uličiek a centrum starého mesta je zapísané do zoznamu UNESCO. Prehliadka pamätihodností ako Katedrálové námestie s Kostolom svätého Stanislava, ktorý je známy aj tým, že nemá zvonicu. Tá je postavená o niekoľko metrov ďalej. Kostol svätej Anny, ktorého vzhľad uchvátil už Napoleona Bonaparta, a spolu s Kostolom sv. Františka z Assisi s kláštorom Františkánov (Bernardínov) patria k najkrajším gotickým stavbám mesta. Tepna niekdajšej židovskej štvrte, ulica Stikliu. Prehliadka architektonického komplexu Vilniuskej univerzity. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, transfer do mestečka Trakai, bývalého hlavného mesta Litovského veľkovojvodstva s hranicami siahajúcimi od Baltského po Čierne more. Prehliadka hradu, nachádzajúceho sa na ostrove uprostred jazera Galve a prechádzka 2 km dlhým polostrovným mestečkom s unikátnymi drevenými domami karaitov, judaistickou sektou pochádzajúcou z oblasti Krymu. Pokračovanie do Šiauliai – mesto preslávené neďalekou Horou krížov. Prvé kríže na tomto pahorku vztýčili na pamiatku obetí poľského novembrového povstania z roku 1831, ktoré tam pochovali. V súčasnosti sa tam nachádzajú desiatky tisíc krížov. Odchod do Rigy, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, prehliadka hlavného mesta Lotyšska - Kostol sv. Petra, Mestská radnica, dom Čiernych hláv, Katedrála  s najväčším organom na svete, pozostávajúcim zo 4000 píšťal. Domy známe ako Traja bratia a ďalšie. Popoludňajší presun do najväčšieho prímorského, kúpeľného strediska pobaltských štátov – Jurmaly. Mesto je známe svojimi liečebnými prameňmi, borovicovými lesmi a pieskovými dunami. Architektúru reprezentuje unikátny drevený klasicizmus, secesia a národný romantizmus. Návrat do hotela.

4. deň -  raňajky, zastávka v národnom parku Gauja, nazývanom aj „lotyšské Švajčiarsko“. Údolie rovnomennej rieky s jej prítokmi tu sformovalo mimoriadnu krajinnú scenériu. Na území parku sa nachádza viac ako 500 archeologických pamiatok. Návšteva hradu Turaida, postaveného v 13. storočí ako rezidencia rižského biskupa. Presun do poslednej z pobaltských republík -  Estónska. Ubytovanie v Tallinne.

5. deň – raňajky, prehliadka Starého mesta, pod ktorým sa dodnes nachádza labyrint chodieb zo 17. storočia a je označované za najkrajšie stredoveké mesto v Európe aj vďaka zachovalým stredovekým hradbám a mestským bránam. Z kostolov patria k najdôležitejším pamiatkam Kostol sv. Olafa, či Chrám sv. Alexandra Nevského. Popoludňajší presun k barokovému letohrádku s parkom postaveným pre rodinu niekdajšieho cára Petra I. a jeho rodinu v meste Kadriorg. Návrat do hotela.

6. deň – raňajky, trajekt do Helsínk. Prehliadka hlavného mesta Fínska. Sibeliov park a monument, jedinečný kostol Temppeliauko vytesaný priamo do skaly, parlament, majestátne hlavné námestie Senaatintori, Chrám večného spánku Panny Márie (Uspenská katedrála), Kostol sv. Jána ( Johanneskyrkan), ale aj Hala Finlandia, ktorá je majstrovským dielom architekta Alvara Alta. Návrat do hotela.

7. deň – raňajky, presun na ostrov Suomenlinna, na ktorom sa odohrala podstatná časť histórie mesta, ktorú pripomína pevnosť chránená UNESCO-m, v podvečerných hodinách vyzdvihnutie batožiny a odlet do Viedne.    


V cene je zahrnuté:
6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Vilnius, Helsinki - Viedeň, 1x podpalubná batožina 20 kg/os.,  transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, trajekt Tallinn - Helsinki, plavba Helinki - pevnosť Suomenlina, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu s vybranými vstupmi v cene.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena ostatných vstupov 30 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 245 EUR/6 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Vilnius |Tallin | Riga | Helsinki

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 26.6. o 19:49 hod.
Generované systémom ProfiTour