Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Svetový unikát - Južný pól s českým sprievodcom

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1300713
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Expedícia

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do Kapského mesta.

2: PRÍLET DO KAPSKÉHO MESTA
Prílet do Kapského mesta a transfer do hotela. Poobede podľa chuti výlet lanovkou na Stolovú horu, odkiaľ je nádherný výhľad na mesto a priľahlé pobrežie (fakultatívne).

3: CHAPMAN'S PEAK DRIVE - MYS DOBREJ NÁDEJE
Po raňajkách odchod k zátoke Hout Bay, kam sa vydáme po scénickej pobrežnej diaľnici Chapman's Peak Drive. Cesta postupne opúšťa šumiacu hladinu oceánu a zakusuje sa do priľahlých kopcov, z ktorých sa nám naskytnú dramatické výhľady na Hout Bay. Po príchode na Cape Point krátka prechádzka k rovnomennému mysu a obed v miestnej reštaurácii. Po obede prejdeme po skalnom ostrohu k mysu Dobrej nádeje. Na spiatočnej ceste zastávka na viniciach Klein Constantia. Tu sa zúčastníme brífingu pred odletom do vnútrozemia Antarktídy. Expedičný tím s nami prejde bezpečnostné pokyny, dostaneme informácie o aktuálnom počasí a prebehne tiež kontrola oblečenia a vybavenia (podrobný zoznam pripraví CK). Podľa časových možností si v príjemnom slnečnom dni užijeme chvíľku pohody s pohárom dobrého vína.

4: ODLET NA ANTARKTÍDU - ZÁKLADŇA WHICHAWAY
Raňajky, transfer na letisko a odlet na Antarktídu. V absolútnom pohodlí privátneho lietadla Gulfstream si vychutnáme prelet nad Južným oceánom. Po prekročení južného polárneho kruhu sa začínajú objavovať prvé ľadové kry a ako sa postupne blížime k bájnemu kontinentu, nadobúdajú svoju veľkosť, až sa pod nami objavia vo forme tzv. icebergov – rozľahlých tabuľových ľadových más, ktoré sa odlupujú od šelfových ľadovcov na pobreží Zeme kráľovnej Maud. Najväčší z podobných ľadových útvarov za poslednú dobu bol v roku 2000 iceberg B-15. Rozlohou bol väčší než ostrov Jamajka. Po pristaní na ľadovej runway v tieni rozoklaného masívu Wolf's Fang (Vlčí tesák) presun terénnymi vozmi na našu antarktickú základňu Whichaway. Po ubytovaní a zoznámení sa so základňou krátka vychádzka do okolí.

5: ZOZNÁMENIE SA S ĽADOVÝM KONTINENTOM
Deň určený na relax na základni s ponukou rôznych aktivít v jej okolí - od nenáročných prechádzok a výletov na snežných skútroch cez výstupy k ľadopádom až po zlaňovanie alebo kite-skiing, teda lyžovanie za pomoci vetra a špeciálneho "draka", či horolezecký výstup na niektorý z blízkych vrcholov. Ticho krajiny vôkol naruší iba vŕzgajúci sneh alebo zvuk krokov po zrkadlovo hladkej modrej farbe zamrznutého jazera. Je iba na nás, ako čas využijeme. Tím základne vie ponúknuť neobyčajné zážitky i tým najväčším peciválom.

6: TUČNIACI CISÁRSKI
Prelet nad polárnou náhornou plošinou do zátoky Atka Bay, kde na ľade sídlia kolónie tučniakov cisárskych v počte 6 000 kusov. Raz povedal jeden z účastníkov expedície Terra Nova, ktorej vodca R.F.Scott ako tesne druhý dobyl južný pól: "Nemyslím si, že akýkoľvek iný tvor na Zemi má horšie životné podmienky než tučniak cisársky". Jedná sa o vskutku húževnatý a odolný druh. Už len číry presun na hniezdisko kolónie znamená často aj viac ako sto kilomentrový pochod do vnútrozemia a túto vzdialenosť tučniak absolvuje hneď niekoľkokrát. Samci musia vydržať takmer štvormesačný pôst, než ich pri staraní sa o vajce vystriedajú samice, ktoré si "odbehnú" za potravou a nechajú úbohých partnerov celé mesiace s nevyliahnutým potomkom napospas neľútostnému počasiu.

7: SAUNOVANIE NA ANTARKTÍDE
Dnes budeme opäť objavovať okolie základne. Možnosť vychádzok k mnohotvárnym ľadovým útvarom či na neďaleké vyhliadky, ktoré poskytujú fotografom neoceniteľné úlovky. Surreálny svet ľadových tunelov uchvátia tichou avšak o to podmanivejšou krásou. Po tisícky rokov hromadený ľad a zlom slnečného svetla vytvára nepredstaviteľné premeny odtieňov modrej. Neskôr navštívime neďalekú výskumnú stanicu a nahliadneme pod pokrievku práce a života polárnych vedcov. Deň zakončíme blahodarnou saunou.

8: ODLET NA JUH
Skoro ráno odlet špeciálne upraveným lietadlom DC3 Basler; kurz jasný – priamo na juh! Pod nami defilujú vrcholky hôr vystupujúcich z tisíc metrov ľadového závoja a my postupne ukrajujeme kilometer za kilometrom a blížime sa k vytýčenému cieľu. Na 83. stupni južnej šírky nás čaká medzipristátie. Ale žiadny rýchly prechod medzi letiskovými terminálmi sa nekoná. Len dotankujeme palivo a letíme ďalej v ústrety najjužnejšej kóte našej planéty.

8: DOBYTIE JUŽNÉHO PÓLU
Po dolete na južný pól prehliadka Scott-Amundsenovej polárnej stanice. Je neuveriteľné, s akými podmienkami sa človek vďaka dômyselným technológiám dokáže vyrovnať. Okrem vedeckej časti je tu i časť prevádzková, ktorá okrem iného zahŕňa záhradu, v ktorej posádka pestuje ovocie, zeleninu a ďalšie prospešné plodiny. Nasleduje dobytie samotného pólu, čas na oslavu, fotografie i spočinutie mysli na tomto mimoriadne neprístupnom mieste. Nezabudnite si pas. Na stanici dostanete pamätnú pečiatku. Pokiaľ situácia dovolí, nocľah v stane na póle. Kto sa dostatočne nenabažil atmosféry miesta, môže využiť i nočné hodiny – slnko tu totiž nezapadá.

9: SPÄŤ NA SEVER
Ráno výdatné raňajky a odlet späť do základného tábora. Dychberúca a odzbrojujúca rozľahlosť Antarktídy nás znovu ohromí. V teple domova našej oázy pokoja a mieru Whichaway nás očakáva šéfkuchárka so slávnostným menu a pohárom šampanského na oslavu našej výnimočnej výpravy.

10: AKTIVITY V OKOLÍ ZÁKLADNE WHICHAWAY
Deň na základni Whichaway využijeme na diskusiu s členmi jej tímu. Zo svojich bohatých skúseností a znalostí nám môžu rozprávať o histórii kontinentu i súčasných zážitkoch. Budeme mať možnosť využiť poslednú príležitosť na vstrebanie neobyčajnej atmosféry ľuďmi nedotknutého kontinentu prípadne sa pozrieť na doposiaľ nenavštívené miesta okolo základne.

11: ANTARKTÍDA - KAPSKÉ MESTO - STELLENBOSCH
Odlet z Antatktídy do Kapského mesta, transfer do vinárskej usadlosti v mestečku Stellenbosch, kde večer môžete ochutnať prvú vzorku z miestneho vinohradu, ktorý máme doslova na dosah ruky.

12: KRAJINA VÍNA
Po dňoch naplnených dobrodružnými výpadmi do vnútra ríše snehu a ľadu nás čaká lahodná odmena. Deň zahájime prehliadkou Stellenbosch. Potom sa vydáme po stopách pokladov rastúcich na slnkom zaliatych svahoch okolia. Juhoafrické vína majú vo svete vynikajúce renomé a ich degustácia bude úžasnou bodkou za našou expedíciou.

13: ODLET Z KAPSKÉHO MESTA
Doobedie si môžeme podľa časových možností vyplniť ešte jednou ochutnávkou vína alebo partičkou golfu. Počas dňa presun na letisko do Kapského mesta a odlet späť do Prahy (Viedne).

14: PŘÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámky:
Vzhľadom k expedičnému charakteru cesty je vyššie uvedený program orientačný a jeho poradie a obsah sa môžu meniť.
NA TENTO ZÁJAZD SA NEVZŤAHUJÚ ŽIADNE ZĽAVY.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Kapské Mesto - Praha v Business Class (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie,možný príplatok)
privátny let Kapské Mesto - Antarktída lietadlom Business Jet
2 x nocľah pred odletom na Antarktídu v Kapskom Meste s raňajkami
2 x nocľah na luxusnej vinárskej usadlosti v Stellenbosch s raňajkami
poldenný výlet po pobreží k mysu Dobrej nádeje s obedom
prehliadka Stellenbosch a návšteva svetoznámych viníc v okolí mesta s ochutnávkou a obedom
ubytovanie v expedičných iglu + 1 x nocľah v stane na Antarktíde
všetku stravu a nápoje (vrátane alkoholu) a prepitné počas pobytu na Antarktíde
let na južný pól privátnym expedičným lietadlom
let ku kolónii tučniakov privátnym epxedičným lietadlom
všetok program počas pobytu na Antarktíde
všetky transfery
skúsených antarktických sprievodcov
českého sprievodcu

Cena nezahrnuje:
povinné poistenie liečebných nákladov s doložkou pre Antarktídu vrátane krytia výdavkov pri záchrannej akcii s limitom 500.000 USD
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)
letiskové taxy 499,- EUR
Generované systémom ProfiTour