Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Národné parky Thajska s pobytom pri mori

Destinácia: Thajsko
Kód zájazdu: 1300701
Cena od: 2 139 €
Príplatky od: 399 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

17.01. - 31.01. 15 dní FM dospelý: 2 139 € povinné prípl: +399 € letecká PRG
14.02. - 28.02. 15 dní FM dospelý: 2 139 € povinné prípl: +399 € letecká PRG
14.03. - 28.03. 15 dní FM dospelý: 2 139 € povinné prípl: +399 € letecká PRG

Popis zájazdu

Prírodná krása nedotknutej džungle a malebných ostrovov v kontraste s historickou Ayutthayou, nerestnou Pattayou a rušným Bangkokom.  


Program
1: ODLET Z PRAHY/VIEDNE
Odbavenie 2 hodiny pred odletom. Let do Bangkoku s prestupom.

2: PRÍLET DO BANGKOKU
Raňajky v lietadle, prílet do Bangkoku v popoludňajších hodinách. Transfer do hotela, ubytovanie.

3: SPOZNÁVANIE BANGKOKU VRÁTANE KRÁĽOVSKÉHO PALÁCA
Raňajky. Celodenná fakultatívna prehliadka mesta. Navštívite chrám Wat Traimit v čínskej štvrti, kde sa nachádza socha zlatého Budhu, ktorá je vyrobená z 5,5 t rýdzeho zlata, ďalej chrámový komplex Wat Po so sochou ležiaceho Budhu. Popoludní uvidíte kráľovský palác - Grand Palace a tu si prehliadnete chrám Wat Phra Kaeo, v ktorom sa nachádza jeden z najvýznamnejších symbolov Thajska - socha Smaragdového Budhu. Potom budete mať možnosť neopakovateľného zážitku z plavby loďou po kanáloch rieky Chao Phraya, vodnej tepny mesta, počas ktorej sa pozriete na chrám Wat Arun. V závere prehliadky tiež navštívite manufaktúru drahých kameňov a zlata. Príchod do hotela.

4: PLÁVAJÚCE TRHY, MOST CEZ RIEKU KWAI
Raňajky. Skorý ranný odchod na trh na koľajniciach Mae Klong v meste Samut Songkhram. Návšteva kokosovej plantáže s výrobou kokosového cukru, mlieka a drevených predmetov. Plavba loďkami po kanáloch na plávajúce trhy Damnoen Saduak. Pokračovanie do Kanchanaburi. Návšteva cintorínu spojeneckých zajatcov, ktorí pracovali na stavbe železnice smrti. Obed. Prehliadka slávneho mostu cez rieku Kwai. Odchod do Národného parku Sai Yok. Plavba na plti po rieke Kwai k vodopádu, kúpanie. Večera a ubytovanie v štýlovom hoteli na plávajúcich raftoch. Nocľah v Národnom parku Sai Yok.

5: PRIESMYK PEKELNÉHO OHŇA, VODOPÁDY ERAWAN
Raňajky. Odchod k priesmyku Pekelného ohňa - Hell Fire Pass. Prechádzka džungľou k priesmyku so zvyškami pôvodnej železnice smrti. Návšteva múzea s filmom o tvrdých podmienkach zajatcov a ázijských robotníkov stavajúcich železnicu. Prechádzka po drevenom moste z druhej svetovej vojny, návšteva jaskyne Tham Krasae, návšteva slonej farmy, fakultatívna jazda na slonoch. Obed. Odchod do Národného parku Erawan. Návšteva sedemstupňového vodopádu, kde v niektorých jazierkach rybičky robia prírodnú pedikúru, kúpanie. Návrat do Národného parku Sai Yok. Nocľah.

6: SÍDLO DÁVNYCH KRÁĽOV AYUTTHAYA
Raňajky. Skorý odchod do historického mesta Ayutthaya, návšteva chrámu Wat Yai Chai s obrovskou stúpou postavenou na pamiatku víťazstva kráľa Naresuana nad Barmancami. Obed. Prehliadka ďalších ayutthajských chrámov Wat Phra Mongkhon Bophit, Wat Phra Si Sanphet a priľahlého kráľovského paláca. Pokračovanie do Lopburi, prehliadka chrámu Wat Phra Si Rattana Mahathat a khmérskeho chrámu Phra Prang Sam Yod s bohatým výskytom opíc – makakov jávskych. Večera a nocľah v Lopburi.

7: NÁRODNÝ PARK KHAO YAI - SLONY, TIGRE, KROKODÍLY
Raňajky. Odchod do Národného parku Khao Yai, ktorý je považovaný za jeden z najcennejších prírodných celkov Ázie. Žijú tu divoké tigre, slony, krokodíly a množstvo ďalších zvierat. Prechádzka džungľou k obrovskému vodopádu Haew Narok. Obed. Ďalší trek džungľou k vodopádu Kong Kaeo, kde sa natáčal film Pláž s Leonardom Di Capriom. Popoludní návšteva pozorovateľne s možnosťou vidieť divoké slony. Večera a nocľah.

8: KHAO YAI - PATTAYA
Raňajky. Odchod do letoviska Pattaya, cestou zastávka na trhovisku s ohromujúcim výberom tropického ovocia. Obed. Popoludní fakultatívne návšteva krokodílej farmy s predstavením a záhrady s dekoratívnymi kameňmi. Ubytovanie, odpočinok, nákupy, nocľah.

9: OSTROV KO SAMET
Raňajky. Odchod na Ko Samet - ostrovček, známy belostným pieskom a priezračnou vodou. Voľno na kúpanie. Nocľah.

10: OSTROV KO SAMET
Raňajky. Voľno na kúpanie a odpočinok na pláži Ao Wongduan. Nocľah.

11: OSTROV KO SAMET - OSTROV KO CHANG
Raňajky. Odchod loďou do prístavu Ban Phe a ďalej pokračovanie mikrobusmi na ostrov Ko Chang, dnes jeden z ľudskou činnosťou najmenej zasiahnutých ostrovov Thajska. Ubytovanie v hoteli na pláži Khlong Phrao.

12: TROPICKÝ OSTROV KO CHANG
Raňajky. Pobyt na ostrove, relax na pláži, kúpanie. Odporúčame fakultatívny výlet po ostrove. Odchod k vodopádu Than Mayom. Prechádzka džungľou k vodopádu. Odchod k mangrovníkovým porastom. Prechádzka skrz mangrovníky, kde žije krab huslista, makaky a hady. Návšteva rybej farmy na konci ostrova, kde chovajú kanice a menšie druhy žralokov. Zastávka na plantážach s durianom, kaučukovníkmi a ananásmi. Ľahký trek k najväčšiemu vodopádu na ostrove Khlong Phlu, kúpanie. Návrat do hotela. Nocľah.

13: OSTROV KO CHANG
Raňajky. Pobyt na ostrove Ko Chang, voľno. Nocľah.

14: KO CHANG - BANGKOK
Raňajky. Transfer na letisko v Bangkoku, odlet do Prahy/Viedne.

15: PRÍLET DO PRAHY/VIEDNE
Prílet do Prahy/Viedne.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Termíny sú štandardne realizované leteckou spoločnosťou Emirates Airlines - na trase Praha/Viedeň - Dubaj - Bangkok - Dubaj - Praha/Viedeň.

Rozloženie pobytu (12 nocí): Bangkok - 2 noci, Národné parky - 4 noci, Pattaya - 1 noc, Ko Samet - 2 noci, Ko Chang - 3 noci.

Zmena programu vyhradená.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Bangkok - Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
12 x nocľah v hoteloch 2*- 4* (2 noci v Bangkoku s raňajkami; 4 noci v Národných parkoch s plnou penziou; 6 nocí s raňajkami v Pattayi, na ostrovoch Ko Samet a Ko Chang)
program, transfery klimatizovanými minibusmi, lodné prejazdy a vstupy podľa itinerára
služby sprievodcu CK počas okruhu a miestneho sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 399,- EUR/osoba
fakultatívne výlety
prepitné 20,- USD/osoba
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Generované systémom ProfiTour