Nórsko

« Krajiny
« Nórsko

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Najkrajšie miesta a fjordy Nórska - poznávací zájazd

Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 1277405
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1. deň
Odlet z Prahy do nórskej metropoly Oslo. Transfer do mesta, prechádzka po parku Frogner s 212 sochami Gustava Vigelanda. Od známeho športoviska Hollmenkollen bude krásny výhľad na mesto a Oslofjord. Odchod na ubytovanie, večera a nocľah.

2. deň
raňajky, prehliadka centra Osla kde budeme obdivovať svetoznámu radnicu a skvost modernej architektúry - belostnú budovu Opery na brehu Oslofjordu. Na polostrove múzeí Bygdoy uvidíme polárnu loď Fram, ktorou sa plavili polárnici Nansen, Amundsen a Sverdrup k obom pólom. Môžete si prezrieť aj plť Kon Tiki a papyrusovú loď Ra II. bádateľa Thora Heyerdahla. Presun na ubytovanie mimo mesta dlhým údolím Hallingsdalen, večera a nocľah.

3. deň
raňajky, dnes absolvujeme prejazd najväčšou európskou náhornou plošinou Hardangervidda. Čaká nás kráľovstvo fjordov, hôr a vodopádov. Najprv sa zastavíme pri impozantnom vodopáde Voringfossen (182 m), zídeme ku malebnému fjordu Hardangerfjorden, cez ktorý pôjdeme po moste Hardangerbrua (viac než 1 km). Napokon prejdeme za vodnú stenu vodopádu Steindalsfossen. Ubytovanie v okolí mesta Bergen, večerná prechádzka mestom, večera a nocľah.

4. deň
raňajky, prehliadka centra Bergenu s neopakovateľnou atmosférou hanzovných domov na nábreží Bryggen (UNESCO) a starej štvrte Gamle Bergen. Navštívime rybí trh a vydáme sa na vyhliadku Floyen, kde možno, podobne ako na pražský Petřín, vystúpať peši, alebo sa vyviezť pozemnou lanovkou. Na poludnie opustíme Bergen a vydáme sa krajinou fjordov a jazier na severovýchod. Uvidíme kaskádovitý vodopád Tvindefossen a presunieme sa do oblasti Sognefjordu (UNESCO). Ubytovanie, večera a nocľah.

5. deň
raňajky, cez najdlhší fjord sveta Sognefjorden (204 km) sa preplavíme trajektom. Dnešok bude opäť v znamení fjordov a najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. Okolo Lustrafjordu a proti prúdu ľadovcovej rieky prídeme do blízkosti nádherného ľadovcového splazu Nigardsbreen. Preplavíme sa loďkou po ľadovcovom jazere a prejdeme až na dosah čela ľadovca. Po ceste Sognefjellvegen sa dostaneme do najvyššie položeného cestného sedla v Nórsku (1440 m n.m.). Odtiaľ sú fantastické výhľady na najvyššie škandinávske pohorie Jotunheimen a priľahlé ľadovce. Ubytovanie, večera a nocľah.

6. deň
raňajky, v mestečku Lom si pozrieme starobylý stĺpový kostol Stavkirke. Za priaznivého počasia vyjdeme desiatkami serpentín až na vyhliadku na hore Dalsnibba (1497 m n.m.) a opäť klesneme do malebného mestečka Geiranger. Tu si užijeme vyhliadkovú plavbu po najznámejšom nórskom fjorde Geirangerfjord (UNESCO). Uvidíme vodopády „Sedem sestier“ a „Orlou cestou“ vystúpame nad Geirangerfjord a klesneme ku Storfjordu, ktorý prekonáme krátkym trajektom. Prejdeme sa po moderných vyhliadkach na údolie Isterdalen a okolité hory „Biskup, Kráľ a Kráľovná“. Úchvatné zážitky nás čakajú pri klesaní 11 zákrutami preslávenej cesty Trollstigen (Trolí rebrík) z výšky 900 m n.m. takmer na nulu. Od najvyššej kolmej steny Európy Trollveggen (Trolia stena) sa vydáme pozdĺž perejí a vodopádov údolím Romsdalen. Ubytovanie, večera a nocľah.

7. deň
raňajky, cestou údolím Gudbrandsdalen (v susedstve národných parkov Rondane a Jotunheimen) zamierime do Lillehammeru (dejisko ZOH 1994 ležiace pri najväčšom nórskom jazere Mjosa), kde navštívime olympijské skokanské mostíky a vyše 100 rokov starý skanzen Maihaugen. Ubytovanie, večera a nocľah.

8. deň
raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko v Osle a odlet do Prahy. t do Prahy.

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v turistických hoteloch.

Stravovanie:
7 x raňajky a 7 x večere (jeden až dva chody bez nápojov).

Doprava:
Letecká doprava Praha - Oslo a späť.

Ostatné:
doprava autobusom v Nórsku podľa programu, vnútroštátne trajekty, vyhliadková plavba po fjorde Geirangerfjord, slovenský alebo český sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 220 €/os. Vstupy (múzeá, skanzen, loďka pri Nigarsbreen, atď.) spolu cca 1000 NOK/os. (asi 105 €) sa platia v Nórsku.

Priplatky:
za 1/1 izbu 270 €.
Generované systémom ProfiTour