Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Kappadokia a Efez

Destinácia: Turecko
Kód zájazdu: 1277053
Cena od: 924 €
Príplatky od: 200 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

12.09. - 18.09. 7 dní FM dospelý: 986 € povinné prípl: +200 € letecká VIE
29.10. - 04.11. 7 dní FM dospelý: 924 € povinné prípl: +200 € letecká VIE

Popis zájazdu

Objavte úplne iné Turecko spolu s nami! Práve na tomto zájazde uvidíte množstvo pamiatok z Byzantských čias, ktoré sa zachovali do dnešného dňa a skrývajú pútavú históriu. Jednou z prvých návštev bude Cappadocia / Kappadokia v centrálnej časti Turecka, je to hornatá krajina so špecifickými skalnatými útvarmi.  Rozprávkovú Kappadokiu preslávili spomínané útvary, ktoré volajú aj rozprávkové komíny a podobne. No najznámejšia je vďaka teplovzdušným balónom, ktoré môžu vzlietať až 260 dní do roka, obloha je nimi obsypaná a pôsobia ako veselé vianočné ozdoby. Zaujímavé je aj množstvo jaskynných miest, ktoré budovali kresťania. Nebude chýbať Efez, v ktorom sa skrýva jeden zo 7 divov sveta – chrám bohyne Artemis– či Pamukkale a skvelá turecká kuchyňa, ktorá je v tomto regióne veľmi chutná a nájdete tu aj neobvyklé jedlá.  Kappadokia a Efez poznávací zájazd na vás už čaká!

Pre vstup do Turecka je potrebný cestovný pas, ktorý je platný ešte 150 dní od vstupu do krajiny. Občania Slovenskej republiky nepotrebujú pre vstup víza, ak sa zdržujú v krajine menej ako 90 dní za účelom turizmu.

Program
1. deň   Príletový deň, prvá noc v jaskynnom hoteli/Kappadokia

Prílet do Kappadokie
Transfer do hotela
Noc v hoteli- ubytovanie v jaskynnom hoteli

2. deň   Prehliadka Kappadokie, skanzem Gorem, hrad Uchisar
Kappadokia a Efez poznávací zájazd začína
Raňajky v hoteli
Kappadokia je známa svojimi atypickými kužeľovitými skalnými útvarmi (rozprávkové komíny), pestrofarebnou krajinou a starobylými domami, ktoré boli vytesané do skalných útvarov. Táto prehliadka vás zavedie cez krásne údolie Devrent (Predstavivosť), kde sa nad hlavou týčia rozprávkové komíny, a potom sa presuniete do neďalekého Pasabagu (Mníšska dolina), kde majú rozprávkové komíny zvláštne dvojité a trojhlavé čiapky.
Obed v Avanose
Po obede v Avanose navštívite skanzen Goreme , kde sa nachádzajú jedny z najstarších katolíckych kostolov s freskami  na svete.  Tieto kostoly a kláštory pochádzajú zo 4.storočia  a sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Dochovali sa tu. Deň končí na hrade Uchisar, pevnosti, ktorá bola vyrezaná z veľkého a vysokého rozprávkového komína.
Návrat do hotela
Ubytovanie v jaskynnom hoteli

3. deň   fakultatívne - skorý ranný let balónom, alebo pozorovanie balónov; exkurzia Červeného údolia, prehliadka mesta Kaymakli, hrad Ortahisar; prelet do Izmiru
04:00 Let na teplovzdušnom balóne za doplatok – 200€ osoba (v cene transfer z a do hotela, raňajkový balíček, let, certifikát, šampanské) odporúčame každému tento jedinečný zážitok
Alebo spoločne so sprievodcom pôjdete na vyhliadku odkiaľ vidno všetky balóny, keď vzlietajú  a potom sa plavia po oblohe
Raňajky  v hoteli
Exkurzia začína v Červenom údolí, ktoré je známe svojou úžasnou scenériou, farebnými skalnými útesmi a krásnymi rozprávkovými komínmi. Po 4 km prechádzky prídete do Cavusinu, gréckej dediny s kostolmi vytesanými do skaly. Táto dedina bola vybudovaná v 1. storočí mníchmi, ktorí utekali pred rímskymi útokmi a hľadali útočisko.
Obed
Po obede prehliadka pokračuje do podzemného mesta Kaymakli, ktoré je najväčším podzemným mestom v regióne, a do údolia holubov, kde boli do skaly vytesané holubníky, z ktorých mnohé sú bohato zdobené. Poslednou zastávkou je hrad Ortahisar, ktorý je najväčším rozprávkovým komínom v Kappadokii.
Večer transfer na letisko Kayseri a prelet do Izmiru.
Transfer do vášho hotela po lete a check-in.

4. deň   Návšteva Domu Panny Márie, prístavné mesto Efez, mešita Isa Bey, chrám Artemis, voľný čas
Raňajky v hoteli
Deň začína návštevou Domu Panny Márie, ktorý je významný pre kresťanov aj moslimov a v súčasnosti slúži ako kaplnka. Odtiaľ cesta pokračuje do Efezu – jedného z najdôležitejších prístavných miest antického sveta, dnes sa už more posunulo a teda samotné mesto nie je pri mori. Ruiny sú neuveriteľné a medzi hlavné atrakcie patrí Celsova knižnica, Augustova brána, krásne zdobené terasové domy, obrovský amfiteáter a Hadriánov chrám.
Obed v miestnej tureckej reštaurácii
Potom výlet do mešity Isa Bey (1375) a zrúcanín chrámu Artemis, ktorý bol jedným zo siedmich divov sveta. Tento chrám postavili okolo r. 550 pred Kristom a bol zasvätený bohyni lovu.  Chrám bol 112 m dlhý a 52 m široký, čo ho robilo jednou z najväčších stavieb tých čias. V roku 356 pred Kr. ho muž menom Herostrates z Efezu podpálil a zničil, vraj preto, aby sa jeho meno zapísalo do dejín. Chrám bol obnovený, až keď mesto dobyl Alexander Veľký, ale roku 262 po Kr. ho znova zničili Góti. Efezania ho vraj ešte obnovili, ale v 4. storočí sa stalo oficiálnym náboženstvom rímskej ríši kresťanstvo a chrám stratil svoju náboženskú funkciu. Dnes sa z chrámu nezachovalo takmer nič.
Návrat do hotela
Voľný čas

5. deň   Prehliadka dedinky Karahayit, Pamukkale, Hierapolis, voľný čas
Raňajky v hoteli
Celodenná prehliadka začína v dedinke Karahayit a to návštevou  červených, zelených a bielych travertínov a termálnych bazénov , v ktorých nájdete červenú vodu. Tá je červená kvôli obsahu železa. Ďalej naše kroky povedú  do slávneho Pamukkale, aby ste mohli navštíviť rozsiahle a nádherné ruiny starovekého mesta Hierapolis, ktoré bolo založené v 2. storočí pred Kristom, aby ste mohli využiť neďaleké termálne bazény. Hierapolis leží na kopci a ponúka obrovskú nekropolu, kúpele, divadlo, chrámy, agoru a starodávny bazén. Dostanete aj voľný čas na samostatný prieskum.
Obed v miestnej reštaurácii
Vstup do Kleopatrinho bazéna v Hierapolise nie je zahrnutý v cene zájazdu.
Návrat do hotela
Noc v hoteli

6. deň   Zátoka Alacati, hrad Cesme, kostol Agios Haralambos, štvrť Konak; voľný čas
Raňajky v hoteli
Po raňajkách  navštívime zátoku Alacati, ktorá je jedným z najmalebnejších miest v Turecku. Alacati je úchvatný región a priťahuje množstvo turistov z celého sveta. Potom sa presunieme do malebného Cesme. Navštívime hrad Cesme, ktorý dal postaviť sultán Beyazit II v roku 1508. Súčasťou výletu je aj návšteva významnej pamiatky, kostola Agios Haralambos.
Po chutnom a tradičnom tureckom obede navštívime štvrť Konak a historickú vežu s hodinami, ktorá bola postavená v roku 1901.
Návrat do hotela a voľný čas

7. deň   Odletový deň
Raňajky v hoteli
Odlet domov
Kappadokia a Efez poznávací zájazd končí

* min. počet účastníkov v zájazde je 8 osôb , max. 20 osôb
**Poradie aktivít v programe sa môže meniť v závislosti od času príletu/odletu (letecká spoločnosť má právo meniť časy letov).
***CK má právo na zmenu hotela, úpravu programu, za predpokladu adekvátnej náhrady a zrozumiteľného ohlásenia účastníkom zájazdu.

Cena zahŕňa:
ubytovanie v 3*+ a 4* s raňajkami
polpenzia (obedy)
Slovensky hovoriaceho sprievodcu
transfery/dopravu v destinácii, vrátane letenky Kappadokia - Izmir
všetky vstupy do pamiatok a exkurzie počas zájazdu- podľa programu

Cena nezahŕňa:
spiatočná letenka od 200€/osoba
let balónom za 220€/osoba (obsahuje certifikát, raňajkový balíček, slávnostný prípitok na konci, let balónom)
cestovné poistenie Balík A1 základný/A1 pandemic: 18€/24€ osoba/pobyt
alebo, cestovné poistenie Balík A2 exclusive (100% krytie storno zájazdu a covid-19): 31,50€ osoba/pobyt
transfer na/z/ letisko Bratislava - Viedeň - Bratislava: 15€ osoba/cesta
Generované systémom ProfiTour