Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Taliansko, Rím: Najväčšie poklady večného mesta

Taliansko, Rím: Najväčšie poklady večného mesta Pláž Pláž Pláž Pláž
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1271723
Cena od: 597 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

21.04. - 24.04. 4 dni LM dospelý: 731 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
21.04. - 24.04. 4 dni LM dospelý: 849 € povinné prípl: +0 € letecká KRK
21.04. - 24.04. 4 dni LM dospelý: 739 € povinné prípl: +0 € letecká BUD
21.04. - 24.04. 4 dni LM dospelý: 730 € povinné prípl: +0 € letecká BTS
21.04. - 26.04. 6 dní LM dospelý: 843 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
21.04. - 26.04. 6 dní LM dospelý: 949 € povinné prípl: +0 € letecká BUD
19.05. - 22.05. 4 dni FM dospelý: 658 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
19.05. - 22.05. 4 dni FM dospelý: 680 € povinné prípl: +0 € letecká KRK
19.05. - 22.05. 4 dni FM dospelý: 640 € povinné prípl: +0 € letecká BUD
19.05. - 22.05. 4 dni FM dospelý: 704 € povinné prípl: +0 € letecká BTS
16.06. - 19.06. 4 dni FM dospelý: 597 € povinné prípl: +0 € letecká BUD
16.06. - 19.06. 4 dni FM dospelý: 619 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
16.06. - 19.06. 4 dni FM dospelý: 733 € povinné prípl: +0 € letecká KRK
16.06. - 19.06. 4 dni FM dospelý: 663 € povinné prípl: +0 € letecká BTS

Popis zájazdu

1.deň
Odlet do Ríma
Prílet do Ríma, transfer do hotela (check in možný od 14:00), ubytovanie. Voľný program. 
V prípade, ak si zakúpite v ďalšom kroku rezervácie vstupy do Vatikánskych múzeí, tak ten sa môže konať v závislosti od dostupnosti lístkov aj v piatok podvečer.
Vatikánske múzeá - Vatikánske múzeá tvoria jednu z najobsiahlejších zbierok umenia na svete. Už len samotné budovy múzea – okázalo zdobené paláce Vatikánu sú pamiatkami. Pravé bohatstvo sa však ukrýva vo vnútri – stáročia zbierok a jedinečných predmetov na jednom mieste. V múzeách nájdete najväčšiu zbierku klasických sôch na svete, či bohatú prehliadku etruského, egyptského či renesančného umenia. Samozrejme nesmieme zabudnúť na klenot v podobe Sixtínskej kaplnky, ktorej výzdoba nenechá chladným asi nikoho.
Sixtínska kaplnka - Pápežská kaplnka, ktorá je súčasťou Apoštolského paláca (oficiálnej rezidencie pápeža), je jedným z najnavštevovanejších miest vo Vatikáne. Práve tu sa konajú stretnutia konkláve, ktoré volí nových pápežov.
Interiér kaplnky zdobia početné fresky rôznych renesančných maliarov (napríklad Sandra Botticelliho). Vyvrcholením vašej návštevy sa však stane monumentálna maľba na stene oltára – Posledný súd od Michelangela. Freska spolu zachytáva viac ako 300 postáv a je považovaná za jedno z najdôležitejších umeleckých diel, ktoré kedy uzreli svetlo sveta. Strop Sixtínskej kaplnky namaľoval taktiež Michelangelo, najznámejším výjavom je Stvorenie Adama.
Poplatok za vstup do Sixtínskej kaplnky je zahrnutý vo vstupenke do Vatikánskeho múzea. Môžete si ho prezrieť hneď po prehliadke. Miesto je však pomerne rušné, počítajte preto s davmi turistov. Keďže ide o kaplnku, ktorá ešte i dnes slúži veriacim na modlitbu a ktorá má mimoriadne dôležité postavenie v kresťanskej hierarchii, pamätajte na úctivé správanie a vhodné oblečenie.


2.deň
Raňajky v hoteli, následne stretnutie so sprievodcom pre stanicou metra Colosseo o 09:30.
Prehliadka Antický Rím so vstupom do Kolosea a Forum Romanum:
So sprievodcom po stopách antických pamiatok v centre Ríma. Vstup do Kolosea, prehliadka niekdajších cisárskych palácoch na Palatíne a prechádzka bývalým najdôležitejším centrom starovekého Ríma – námestím známym ako Forum Romanum alebo Rímske fórum (Koloseum – Palatín – Fórum Romanum – Kapitol)
Koloseum - Najznámejšia rímska pamiatka, ktorá bola postavená niekedy v prvom storočí nášho letopočtu, si pamätá dávne časy gladiátorských bitiek, súbojov divých zvierat i krutých popráv. Bola tichým svedkom početných mučeníckych smrtí, slúžila ako kresťanské pohrebisko i kameňolom. Magnetom pre oči cestovateľov je štyri poschodia vysoký exteriér elipsovitého tvaru, ktorý je vyrobený z travertínu. Štvrté poschodie bolo určené nižším triedam spoločnosti a ženám. Koloseum v Ríme patrí medzi svetové skvosty, ktoré lákajú milovníkov histórie i nadšencov kultúrnych a spoločenských podujatí, pretože koncert v ruinách starobylej stavby je nezabudnuteľným zážitkom.
Forum Romanum - Forum Romanum je jedna z najstarších častí Ríma, ktorá bola v minulosti strediskom náboženského i kultúrneho života, plného obchodov, bazilík, kostolov a podobne. Dnes je unikátnym komplexom ruín, ktorý predstavuje srdce starovekého Ríma. Komplex je prístupný pre každého zadarmo a predstavuje naozaj unikátny pohľad na verejné priestranstvo, ako si ho predstavovali pred 2 tisíckami rokov. Najdôležitejšími pamiatkami sú víťazný oblúk Septima Severa z roku 203, Titov oblúk z roku 81, či Maxentiova bazilika, ktorá slúžila ako predloha pre ranokresťanské chrámy.
Po prehliadke rozlúčenie v centre Ríma, individuálny program.


3.deň
Raňajky v hoteli, následne stretnutie so sprievodcom na Španielskom námestí (pod palmami) o 09:30.
Prehliadka Fontány Ríma (Španielske schody – Fontána di Trevi – Panteón – Piazza Navona – Námestia sv. Petra):
Prechádzka historickým centrom Ríma so sprievodcom, ktorý Vám ukáže nielen známe námestia s preslávenými fontánami (Fontána di Trevi, Piazza Navona, či Španielske schody). Zastavíme sa i v Panteóne a prejdeme sa po malebnej Via dei Coronari. Prejdeme Anjelským mostom a na opačnom brehu rieky sa potešíme pohľadom na Anjelsky hrad (externe), či baziliku Sv. Petra (externe)
Španielske schody - Počet pamätihodností Ríma sa končí tesne pred nekonečnom, ale obrovskú príťažlivosť má aj samotné Staré mesto. Jednou z najvyhľadávanejších a najnavštevovanejších zón sú Španielske schody. Postaviť ich, spolu so sochou, chcel už francúzsky kráľ Ľudovít XIV v 17. storočí, no pre pápežský zákaz boli schody postavené až v roku 1723. Pápež Inocent VIII poveril architekta Francisca de Sanctis a ten vytvoril návrh. Schody majú 138 schodov, tri krídla a viacero iných predelov. Najkrajšie sú v máji, keď sú celé pokryté azalkami.
Fontána di Trevi - je najznámejšia fontána v Ríme, vybudovaná bola v rokoch 1732 až 1762. Nachádza sa na Piazza di Trevi, asi 250 metrov na sever od Piazza Colonna a dotvára priečelie paláca Poli, ktorý akoby vyrastal zo skál. Fontána bola postavená na mieste niekdajšej renesančnej studne Trivio. Odtiaľ pochádza aj jej pomenovanie „di Trevi“, no niektorí hovoria, že názov je odvodený od „tre via“, čo znamená „tri cesty“, ktoré sa tu naozaj zbiehajú. Každý sa pri nej rád zastaví a vhodí do nej mincu, pretože podľa legendy kto hodí do fontány mincu, istotne sa do Ríma opäť vráti.
Panteón - Navštívte veľkolepý Pantheon, ktorý vám dá tú najlepšiu predstavu, ako kedysi vyzeral antický Rím. Jeden z najvýznamnejších a najzachovalejších antických chrámov na svete. Kruhová stavba má rovnakú výšku aj šírku 43,3m. Mohutná kupola (najvyššia v Ríme) je postavená zrejme ako prvá stavba z betónu vôbec. Pôsobivý je aj interiér Pantheonu, kde sa nachádza nádherná mramorová dlažba so stĺporadím. Práve na tom mieste môžete obdivovať veľkolepé antické staviteľstvo. V dnešných dňoch sa tu v Pantheone nachádzajú pozostatky významných osobností, ktorými boli nepochybne Raffael, Vittorio Emanuel II, či Umberto I.
Prehliadka Vatikán:
Prechádzka po Námestí sv. Petra s bohatým výkladom o zaujímavostiach najmenšieho štátu sveta - Vatikánu.
Vatikán - Centrum kresťanského sveta púta pozornosť mnohých cestovateľov. Svoje nadanie tu zvečnili najvýznamnejší umelci všetkých čias a dodnes tu sídlia skvosty, ktoré reprezentujú nie len kresťanstvo. Pravý breh rieky Tiber, to je územie, na ktorom sa rozkladá tento malý štát s rozlohou 0,44 km2 a počtom obyvateľov 900. Vatikán je sídlom pápežov len od roku 1377, teda šesť storočí. Verejnosti sú prístupné Bazilika sv. Petra, Vatikánske múzeá a Vatikánske záhrady.
Námestie sv.Petra - Námestie sv. Petra alebo Piazza San Pietro je centrálnym vatikánskym námestím. Leží priamo pred Bazilikou svätého Petra a je dielom talianskeho architekta, sochára a maliara Gian Lorenza Berniniho. Barokové námestie tvoriace dominantný priestor mestského štátu je tvorený spojením dvoch menších námestí – elipsovitého Piazza Obliqua a menšieho lichobežníkového Piazza Retta. Obrovská, 240 metrov široká elipsa je ohraničená stĺporadím. Bernini sám prirovnával kolonádu k „náručiu cirkvi prijímajúcej všetkých veriacich, ktorí prichádzajú na toto miesto, aby upevnili svoju vieru“.


4.deň
Pre 4 dňové termíny: Raňajky v hoteli. Check-out z hotela možný do 10:00.
Transfer na letisko, odlet z Ríma.
Pre 6 dňové termíny: Raňajky v hoteli, voľný program v Ríme


5.deň
Raňajky v hoteli, voľný program v Ríme


6.deň
Raňajky v hoteli. Check-out z hotela možný do 10:00.
Transfer na letisko, odlet z Ríma.

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 29.3. o 18:02 hod.
Generované systémom ProfiTour