Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Grand Tour Madeirou

Madeira, poznávací zájazd, Potugalsko Botanická záharada, Funchal, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko Madeira, poznávací zájazd, Potugalsko Santana, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko Funchal, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko Botanická záhrada, Funchal, Madeira,  poznávací zájazd Portugalsko Botanická záhrada, Funchal, poznávací zájazd, Madeira, Portugalsko Pobrezia, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko Hlavné mesto Funchal, Madeira, poznávací zájazd, Portugalsko
Destinácia: Madeirské ostrovy (Portugalsko), Madeira ostrov
Kód zájazdu: 1271456
Cena od: 1 361,54 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

04.10. - 11.10. 8 dní LM dospelý: 1 361,54 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Súostrovie Madeira, v minulosti Rimanmi nazývané Purpurové ostrovy, náhodne znovuobjavené portugalskými moreplavcami je známe nielen vynikajúcim vínom, ale aj "vyšívanými" palácmi, záhradami, ideálnym podnebím, úchvatnou prírodou a pôsobivými scenériami. Tie vás budú všade sprevádzať od hlavného mesta Funchal, cez tie najkrajšie ostrovné vyhliadky ako Eira do Serrado, či na druhý najvyšší útes sveta Cabo Girao, rozprávkové mestá ako Santana, Câmara de Lobos, ktoré si obľúbila aj cisárovná Sissi.

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat (Viedeň) v podvečerných hodinách, odlet do Funchalu, transfer z letiska do hotela. Prílet na druhý deň vo veľmi skorých ranných hodinách, studená večera na izbe. Letové časy sa môžu líšiť v závislosti od termínu.

2. deň:
Raňajky. Odchod na celodenný výlet. Zastavíme sa na vyhliadke Pico dos Barcelos, kde sa Vám naskytne krásny panoramatický výhľad na Funchal a okolie. Pokračujeme do vnútrozemia do Údolia mníšok Curral das Freiras a následne sa vyvezieme na Eira do Serrado – jedného z najkrajších miest na ostrove s uchvacujúcim výhľadom na okolité hory. Na záver navštívime múzeum Quinta das Cruzes, zamerané na históriu Madeiry, so zaujímavou zbierkou antického nábytku a artefaktov Večera v hoteli.

3. deň:
Raňajky, odchod na celodennú prehliadku mesta. Hlavné mesto ostrova sa pýši mnohými pamiatkami: monumentálne paláce s tienistými nádvoriami, meštianske domy obklopené subtropickými parkami, kostoly a kláštory, zaujímavé múzeá. Počas prehliadky uvidíme sochu Sissi, park Municipal, katedrálu, radnicu, ochutnáme víno Madeira v Oliveiras - najstarších vínnych pivniciach ostrova, vychutnáme si kolorit miestnej tržnice, farbami hýriacu tropickú záhradu a na záver si pozrieme barokový pútnický kostol Monte, v ktorom pochovali posledného rakúskeho cisára z rodu Habsburgovcov. Vychýrenou sa stala miestna atrakcia – jazda v tradičnom tobogáne dlhom 2 km. Návrat do hotela. Večera.

4. deň:
Po raňajkách odchod na celodenný výlet do západnej časti ostrova: hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás privedie najskôr do mestečka Camara de Lobos (kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov v dobe jeho návštev Madeiry) a ďalej ku Cabo Girao – útesu (druhý najvyšší na svete) s úchvatným výhľadom. Zastavíme sa v Ribeira Brava, ktoré je situované na úrovni mora. Pokračovanie do mestečka Porto Moniz, ktoré je známe unikátnym prírodným kúpaliskom z lávových kameňov. Popoludní pokračujeme cez Seixal (vodopád Nevestin závoj Véu da Noiva), poslednou zastávkou je Sao Vicente a cesta nás zavedie priamo do hotela. Folklórny večer.

5. deň:
Raňajky. Dnes sa vydáme na poldenný výlet - pozrieme si najstaršiu sochu Krista v dedinke Garaju, ktorá bola postavená ešte skôr ako slávnejšia socha v Brazílii. Pokračovanie do dedinky Camacha a následne sa turistickým chodníkom prejdeme popri levade v oblasti nad Funchalom. Odchod do botanickej záhrady Jardim Botanico, v ktorej si môžeme pozrieť unikátne druhy stromov, rastlín a kvetov. Návrat do hotela. Večera v hoteli.

6. deň:
Raňajky. Odchod na celodenný výlet do východnej časti ostrova. Po ceste sa zastavíme na druhom najvyššom vrchu Madeiry Pico do Areeiro. Pokračujeme cez vnútrozemie do Ribeiro Frio, známeho farmou na pstruhy, ktorá je situovaná v krásnej záhrade. Po ceste na severovýchod ostrova navštívime mestečko Santana, kde sa nachádzajú jedny z posledných typických madeiranských domov v tvare písmena A. Na spiatočnej ceste budeme cez Portelu pokračovať do najvýchodnejšej časti Madeiry a zastavíme sa na vyhliadke Ponta do Rosto. Ďalej postupujeme pozdĺž pobrežia cez Machico – prvé miesto, kde sa vylodili moreplavci pri objavení Madeiry. Návrat do hotela. Večera.

7. deň:
Voľný deň - možno ho využiť na lodný výlet (fakultatívne) alebo návštevu levád. Večera v hoteli.

8. deň:
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.

Poznámka:
Poradie výletov sa v jednotlivých termínoch môže meniť. Počas kvetinového festivalu bude program upravený podľa programu festivalu.

Doprava:
Letecká, autobus, resp. mikrobus počas pobytu.

Ubytovanie:
7 x v hoteli 4*.

Stravovanie:
7x polpenzia (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera), v termíne 28.12.21-4.1.22 silvestrovská večera

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň - Funchal - Viedeň (s prestupom) vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA-Schwechat-BA. Miestne transfery. 7 x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera), v silvestrovskom termíne silvestrovská večera, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1. Vstupy a cestovné poistenie.
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 1.6. o 12:03 hod.
Generované systémom ProfiTour