Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Kodaň

Kanál Nyhavn-Kodaň Kodaň -  socha na kameni Kanál Nyhavn-Kodaň Kodaň - pohľad na kaštiel Frederikov Mramorový kostol-Kodaň Kodaň - pohľad na mesto Kanál Nyhavn-Kodaň Kodaň - mesto
Destinácia: Dánsko, Región hlavného mesta Kodaň, Kodaň (Copenhagen)
Kód zájazdu: 1271116
Cena od: 935,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

09.08. - 12.08. 4 dni FM dospelý: 935,16 € povinné prípl: +0 € letecká VIE
15.09. - 18.09. 4 dni FM dospelý: 935,16 € povinné prípl: +0 € letecká VIE

Popis zájazdu

Úvod:
4 - dňový letecký zájazd

Perex:
Nechajte sa zlákať dánskou Kodaňou cez jej Malú morskú pannu, ktorá je nielen symbolom mesta, ale aj celej krajiny, pivom Tuborg a Carlsberg. Užite si najdlhšiu pešiu zónu sveta Stroget s obchodmi, námestia a trendy kaviarne, kanál Nyhavn obklopený typickými štítovými domami a romantickú plavbu po kanáloch. Očarí vás aj starodávne mesto Roskilde s bazilikou z červených tehál, ktorá je 500 rokov pohrebným miestom kráľov a kráľovien, najkrajší dánsky zámok Frederiksborg, či Hamletov zámok Kronborg pri meste Elsinor.

1. deň:
Transfer na letisko vo Viedni. Odlet do Kodane. Po prílete začiatok prehliadky mesta. Prechádzka najdlhšou pešou zónou sveta Stroget, na ktorej sa vždy niečo deje. Radničné námestie je skutočným srdcom mesta. Prejdeme sa kanálom Nyhavn – staromódnym kanálom vybudovaným pre prístup obchodníkov do centra mesta, ktorý je obklopený štítovými domami a trendy kaviarňami. Plavba po kanáloch Kodane. Kráľovský zámok Amalienborg, nádherný Frederikov Mramorový kostol, najkrajšia kodaňská fontána Gefion a zhliadneme symbol mesta Malú morskú pannu. Fakultatívne návšteva zábavného parku Tivoli. Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. S históriou Dánska sa zoznámime počas cesty po ostrove Sjaelland. Najprv navštívime starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 kráľov a múzeum Vikingov. Nasleduje prehliadka najkrajšieho dánskeho zámku – Frederiksborg. Je postavený v štýle holandskej renesancie na troch ostrovoch jazera Slotso. Zastávka pri letnej rezidencii dánskej kráľovskej rodiny, zámku Fredensborg. Presun do mesta Helsingor, kde si pozrieme mesto a Hamletov hrad Kronborg. Poobede návrat do Kodane. Snáď každé mesto má svoje typické symboly. Kodaň ich má hneď niekoľko a jednou z nich je bezpochyby štvrť Christiania. Čas akoby sa tu zastavil niekde v 60-tych - 70-tych rokoch. Polorozpadnuté domy pomaľované grafitmi, pouličné lampy s vlajúcimi umelými kvetinami. Život ide iným tempom, no rozhodne sa tu nudiť nebudeme. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Charlottenborg – Kráľovská akadémia umenia, zámok Christiansborg a Carlsbergová glyptotéka. Vychutnáme si pohľad z Okrúhlej veže na vrch ktorej sa dostaneme po šikmej plošine. Zámok Rosenborg s dánskymi korunovačnými klenotmi, Národná galéria, návšteva kostola Krista Spasiteľa a druhej najstaršej severskej univerzity. Ochutnáme národný alkohol Akvavit alebo pivo Tuborg v najstaršej kodanskej krčme. Plavba po kanáloch Kodane. Kráľovský zámok Amalienborg, nádherný Frederikov Mramorový kostol, najkrajšia kodaňská fontána Gefion a zhliadneme symbol mesta Malú morskú pannu. Fakultatívne návšteva zábavného parku Tivoli. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. Individuálne voľnoTransfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava:
Letecká

Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
3x raňajky

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Kodaň – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, autokar počas druhého dňa zájazdu, sprievodcu CK

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu, vstupy, cestovné poistenie, prepravu počas pobytu v Kodani okrem uvedeného.

Kodaň

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 2.6. o 05:09 hod.
Generované systémom ProfiTour