Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Najlepšie z Kanady

Destinácia: Kanada
Kód zájazdu: 1267909
Cena od: 4 719 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

31.08. - 17.09. 18 dní dospelý: 4 719 € povinné prípl: +449 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do Toronta. Po prílete nasleduje transfer do hotela na trase. Ubytovanie, voľný program, nocľah.

2: NIAGARSKÉ VODOPÁDY
Prehliadka Niagarských vodopádov - prírodného divu, ktorý si prezrieme aj z vyhliadkovej veže Skylon Tower (fakultatívne). Na palube lode Maid of the Mist sa vydáme do tesnej blízkosti 55 m vysokej vodnej steny. Cestou do Toronta zastávka na ochutnávke vína. Nocľah v Toronte.

3: TORONTO
Prehliadka mesta vrátane návštevy štíhlej veže CN Tower a vyhliadkovej galérie s výhľadom na mesto a jazero Ontario. Táto 553 metrov vysoká veža bola donedávna najvyššou stavbou sveta.

4: TORONTO - OTTAWA
Presun do Ottawy. Cestu si spestríme plavbou v prekrásnej oblasti „tisícich ostrovov“. Po príchode do Ottawy orientačná prehliadka mesta. Ubytovanie, voľný program. Nocľah v Ottawe.

5: OTTAWA - QUEBEC CITY
Prehliadka hlavného mesta Kanady Ottawy a jeho najatraktívnejších miest ako Rideau Canal, budovy parlamentu Parliament Hill, Byward a množstva ďalších pamätihodností. Popoludní presun do Quebec City, ubytovanie, nocľah.

6: QUEBEC CITY
Prehliadka mesta, ktoré je právom považované za kolísku francúzskeho osídlenia a kolonizácie Kanady. Uvidíme budovu parlamentu, historickú štvrť Upper Town, Chateau Frontenac, a ďalšie pôvaby tohto okúzľujúceho mesta. V oblasti ostrova Orleans navštívime vodopády Montmorency. Popoludní individuálny program v meste. Ubytovanie, nocľah.

7: QUEBEC CITY - MONTREAL
Ráno cesta pozdĺž rieky Svätého Vavrinca do Montrealu, najväčšieho mesta francúzsky hovoriacej provincie Quebec. V Montreale podnikneme okružnú jazdu, pri ktorej si prezrieme moderné finančné centrum s mrakodrapmi, prístavnú oblasť, staré mesto, baziliku Notre Dame či Mount Royal - ktorému mesto vďačí za svoje meno. Nocľah v Montreal.

8: MONTREAL - CALGARY
Odlet do Calgary, transfer do hotela, ubytovanie, voľný program, nocľah.

9: CALGARY - BANFF
Doobeda prehliadka mesta. Potom presun do mestečka Banff s možnosťou výletu lanovkou na Sulfur Mt., kúpanie v termálnych prameňoch (oboje fakultatívne), prípadne využitie iných aktivít. Peší výlet s vyhliadkami nad údolím rieky Bow. Taktiež navštívime miesto, kde sa zrodil kanadský systém národných parkov. Nocľah v Banff.

10: NP YOHO
Návšteva Národného parku Yoho. V rezervácii navštívime Smaragdové jazierko, vodopády Takakkaw či špirálové tunely pod Priesmykom kopajúceho koňa. Popoludní návrat späť do Banff, nocľah.

11: NP BANFF - LAKE LOUISE
Putovanie Národným parkom Banff. Obzvlášť nezabudnuteľnou je vyhliadka na atramentovo modrú hladinu jazera Lake Peyto. Takisto navštívime prekrásne jazerá Louise a Moraine. Príchod do oblasti Saskatchewan River Crossing. Možnosť pešieho výletu k vyhliadke na rieku Saskatchewan, ubytovanie, nocľah.

12: NP JASPER - ATHABASKA
Dnes možnosť jazdy špeciálnym vozidlom na ľadovec Athabaska, jedno zo šiestich najväčších ramien oveľa väčšieho ľadovca Columbia Icefield (fakultatívne). Potom cesta Národným parkom Jasper pozdĺž rieky Athabaska a Sunwapta po prekrásnej vysokohorskej ceste so zastávkami pri vodopádoch. Príchod do mestečka Jasper, nocľah.

13: NP JASPER - MALIGNE LAKE
Návšteva jazera Pyramid Lake a jazera Maligne s možnosťou výpravnej plavby (fakultatívne). Popoludní sa vydáme lanovkou na vrchol hory Mt.Whistler s nádhernými výhľadmi na horské štíty Skalnatých hôr (fakultatívne). Večer voľný program, nocľah v meste.

14: ROCKIES - CLEARWATER
Návšteva rezervácie Mt.Robson s vyhliadkami na najvyššiu horu kanadských Skalnatých hôr (Rockies). Podnikneme nenáročný peší výlet k vodopádom Rearguard. Prechod do mestečka Clearwater, nocľah.

15: HOPE - VANCOUVER
Cestou do Vancouveru zastávka v mestečku Hope s artefaktmi z obdobia zlatej horúčky a kedysi tiež významného centra výnosného obchodu s kožušinami. Zalesnené oblasti povodia rieky Fraser poslúžili ako kulisa k natočeniu akčného trháku Rambo. Príchod do Vancouveru, voľný program. Nocľah v meste.

16: VANCOUVER
Prehliadka mesta, ktoré mnohé prieskumy hodnotia ako jedno z najkrajších na svete. Uvidíme štvrť Gastown s parnými hodinami, pitoresknú čínsku štvrť, elegantnú prístavnú časť či mestský park Stanley, ktorý rozhodne nezaprie svoj britský pôvod. Večer voľný program v meste. Nocľah vo Vancouveri.

17: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Doobeda voľno v centre mesta. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

18: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 25 osôb.
Trasa zájazdu je spoločná so zájazdom EXO 552 na východe a okruhom EXO 523 na západe Kanady.

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
16 x ubytovanie kategórie 3*
dopravu klimatizovaným autobusom
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minimálne 25 osôb)
plavbu loďou v blízkosti Niagarských vodopádov
ochutnávku vína v oblasti Niagara Falls
vstup na vyhliadkovú vežu CN Tower v Toronte
plavbu v oblasti „Tisícich ostrovov“

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
vstupnú autorizáciu do Kanady - eTA (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan biometrického pasu)
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 10.5. o 07:46 hod.
Generované systémom ProfiTour