Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Chile - Veľkonočný ostrov

Destinácia: Čile
Kód zájazdu: 1266460
Cena od: 5 599 €
Príplatky od: 599 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

31.10. - 11.11. 12 dní FM dospelý: 5 599 € povinné prípl: +599 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY(VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Santiaga de Chile.

2: SANTIAGO DE CHILE - CALAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA
Po prílete do Santiago de Chile prestup a prelet do Calamy s následným transferom do mesta San Pedro de Atacama. Popoludní krátka prechádzka mestom, ktoré bolo centrom paleolitické civilizácie, návšteva miestneho hlineného kostola zo 16.storočia. Nocľah.

3: SANTIAGO DE CHILE - ATACAMA SALT FLAT
Po raňajkách návšteva dedinky Tulor, ktorá je stará približne 3000 rokov a je najstaršou doloženú osídlenú dedinou v údolí a pevnosti Pucara de Quitor. Popoludní návšteva dediny Toconao, ďalšou zastávkou je obrovské vysychajúce jazero Chaxa, ktoré je súčasťou soľnej planiny Salar de Atacama. Návrat do San Pedra a nocľah.

4: EL TATIO - MACHUCA - MOON VALLEY
V skorých ranných hodinách odchod na celodenný výlet. Gejzíry El Tatio, nachádzajúce sa v nadmorskej výške 4320 m n.m., sú jedny z najvyššie položených na svete, počtom gejzírov sú najväčšie na južnej pologuli a tretie najväčšie na svete. Ku gejzírom sa prichádza pri východe slnka, pretože v čase sú gejzíry najaktívnejšie. Vo vzduchu je cítiť síra, horúca voda vyviera na povrch v podobe bublajúcich prameňov. Jazierka sú pokryté farebnými kryštálmi soli. Celý ráz krajiny je akoby z iného sveta. Cestou späť do San Pedra vo výške 3400 m navštívime dedinku Machuca - jednoduché malé kamenné domčeky so slamenou strechou, prašné cesty, prostý kamenný kostolík na návrší. Toto je úžasné miesto uprostred vysočiny s veľkolepým výhľadom na Andy a soľné jazero Atacama. Na večer návšteva mesačnej krajiny Valle de la Luna v pozadí so zasneženým vrcholkom sopky a krásnym západom slnka, kedy sa okolité kopce zahalia do plejády rôznych odtieňov farieb. Návrat do San Pedra. Nocľah.

5: SAN PEDRO DE ATACAMA - CALAMA - SANTIAGO DE CHILE
Dopoludnia odchod na letisko v Cala, odbavenie a let do Santiaga de Chile. Po prílete transfer do hotela. Popoludní prehliadka mesta a jeho najväčších atrakcií - kostol San Francisco, Cerro Santa, Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas s katedrálou. Nocľah v Santiagu de Chile.

6: SANTIAGO DE CHILE - VEĽKONOČNÝ OSTROV
Transfer na letisko a odlet na Veľkonočný ostrov (v miestnom jazyku Rapa Nui), najďalej obývaný ostrov na svete. Krátky transfer do hotela v hlavnom meste Hanga Roa, ubytovanie. Popoludní prechádzka pozdĺž pobrežia k pôvodnému prístavisku a na archeologické náleziská k Ahu (plošina, na ktorej sa stavali známej sochy moai) - Ahu Taha, kde ako jedinú moai zdobia oči z bieleho koralu. Cestou zastávka pri miestneho kostola a cintorína, ktoré zdobia polynézskej náhrobky s výjavmi vtáčieho muža. Nocľah v Hanga Roa.

7: RANO RARAKU - -PLÁŽ ANAKENA
Raňajky. Celodenný výlet (obed formou balíčka) počas ktorého navštívite lom Rano Raraku, zdroj materiálu, z ktorého bola vytesaná úplná väčšina bájnych sôch moai. Ďalej navštívite niekoľko Ahu, medzi nimi tiež legendárne Ahu Te Pito Kura, kde leží dnes pádom rozlomená kedysi najväčšia moai a v blízkosti tiež formácie kameňov Te Pito o Te henu, ktoré cez svoj pôvodný spirituálny význam dali ostrovu jednu z prezývok a vstúpila do povedomia každého z nás ako "Pupok sveta". Deň zakončíme po boku početných moai na mystickej pláži Anakena. Nocľah v Hanga Roa.

8: POSVÄTNÁ DEDINA ORONGO - AHU AKIVI
Dopoludnia výlet k Ahu Vinapu, ktoré pripomína inkskej stavby v Peru a následne k vulkánu Rano Kau a do posvätnej dediny Orongo na hrane krátera. Tá bola do 19. storočia centrom kultu Vtáčieho muža. V okolí Orongo sú stále vidieť petroglyfy znázorňujúci víťaza pretekov Vtáčieho muža, ktorý musel z neďalekého ostrovčeka Moto Nui priniesť prvé vajce vtáka manutara. Popoludní výlet k Ahu Akivi, kde sa nachádza sedem Moai, ďalej k Ana Te Pahu (jaskyňa vytvorená lávou z vulkánu) a k lomu Puna Pau, ktorý poskytoval jediný zdroj materiálu pre Puka - červené pokrývky hlavy niektorých Moai. Fakultatívne možnosť návštevy tanečného predstavenia s rapanuiskou hudbou. Nocľah v Hanga Roa.

9: VEĽKONOČNÝ OSTROV - SANTIAGO DE CHILE
Individuálne voľno, možnosť návštevy miestneho múzea alebo nákup suvenírov. Transfer na letisko, odlet do Santiaga de Chile. Po prílete transfer do hotelu. Nocľah v hlavnom meste Santiago de Chile.

10: VIŇAR DEL MAR - VALAPASARO
Raňajky. Celodenný výlet do Valparaísa a Viňa del Mar. Valparaíso je koloniálne mesto s veľkým prístavom a typickými farebnými domčekmi. Prechádzka po Cerro Conception, prehliadka anglikánskeho kostola Svätého Pavla. Prejazd do Viňa del Mar, ktoré je nazývané "Záhradné mesto" alebo "Vinohrad nad morom". Návrat do Santiago de Chile. Nocľah v Santiago de Chile.

11: ODLET ZO SANTIAGO DE CHILE
Ráno individuálne voľno, potom transfer na letisko a odlet zo Santiago de Chile.

12: PRÍLET DO PRAHY
Prílet do Prahy (Viedne).

MOŽNOSŤ PREDĹŽENIA OKRUHU O POBYT VO FRANCÚZSKEJ POLYNÉZII

Podrobné informácie nájdete tu, EXO 658 Pobyt vo Francúzskej Polynézii.
Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.


Zmena programu vyhradená


Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Santiago de Chile – Praha (s prestupom), Santiago de Chile – Veľkonočný ostrov – Santiago de Chile (možnosť odletu z Viedne na vyýžiadanie, možný príplatok)
10 x ubytovanie v hoteloch s raňajkami
miestneho delegáta a sprievodcu CK ESO travel
transfery klimatizovaným busom
vstupy do pamiatok a národných parkov

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 599,- EUR
fakultatívne výlety nad rámec programu
prepitné
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *

Generované systémom ProfiTour