Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Najlepšie z Chile

Destinácia: Čile
Kód zájazdu: 1263902
Cena od: 4 119 €
Príplatky od: 529 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

10.11. - 23.11. 14 dní FM dospelý: 4 119 € povinné prípl: +529 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Santiago de Chile.

2: SANTIAGO DE CHILE
Prílet do mesta Santiago de Chile. Transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadka mesta, kde napríklad uvidíme kostol San Francisco, Cerro Santa Lucia, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Catedral de Santiago, či Cerro San Cristobal. Vrcholky Ánd sa týčia nad mestom ako gigantický vejár. Pokojné námestia ustupujú živým nákupným pasážam. Nocľah v Santiago de Chile.

3: SANTIAGO DE CHILE – CALAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Calama. Potom transfer do San Pedro de Atacama, neobyčajne malebnej osady vo výške 2.000 m a zároveň osady v centre oázy zelene. Nocľah v San Pedro.

4: ATACAMA - TOCONAO - LOS FLAMENCOS - VALLE DE LA LUNA
Raňajky. Odchod k pláni Atacama. Cestou návšteva mesta Toconao a zastávka pri námestí s typickou miestnou zvonicou. V NP Los Flamencos pri lagúne Chaxa sídlia tri druhy plameniakov. Popoludní odjazd do mesačnej krajiny Valle de la Luna, ktorá je súčasťou rezervácie. V neskorom popoludní je púšť osvietená svetlom zapadajúceho slnka. Piesočné duny vrhajú dlhé tiene a nechávajú vyniknúť reliéf krajiny. Prejazd do Quebrada Cari, a ďalej do San Pedro, nocľah.

5: GEJZÍRY EL TATIO & DEDINA MACHUCA
V skorých ranných hodinách odjazd ku gejzírom El Tatio vo výške 4.320 m. Počtom gejzírov sú najväčšie na južnej pologuli a po NP Yellowstone v USA a Údolí gejzírov na Kamčatke tretie najväčšie na svete. Príchod počas východu slnka, kedy sú gejzíre najaktívnejšie. Vo vzduchu je cítiť síra, horúca voda vyviera na povrch bublajúcimi pramienkami. Jazierka sú pokryté farebnými kryštálmi soli. Ráz krajiny je ako z iného sveta. Cestou späť navštívime osadu Machuca - jednoduché malé kamenné domčeky so slamenou strechou, prašné cesty, kamenný kostolík - úžasné miesto uprostred vysočiny s veľkolepým výhľadom na Andy a soľné jazero Atacama. Popoludní návrat do mesta San Pedro. Nocľah.

6: SAN PEDRO - CALAMA - PUERTO MONTT - PUERTO VARAS
Raňajky. Transfer na letisko v Calama, odlet cez Santiago do Puerto Montt. Po prílete krátka prehliadka mesta a prejazd do Puerto Varas, známeho ako „mesto ruží“, ktoré leží pri jazere Llanquihue s vulkánmi Osorno a Calbuco zrkadliacimi sa v jeho krištáľovo čistej vode. Ubytovanie. Nocľah.

7: PETROHUE - PUELLA
Raňajky. Odchod pozdĺž jazera Llanquihue k Petrohue v NP Vicente Perez Rosales. Krátka zastávka pri vodopádoch Petrohue. Potom plavba katamaránom cez jazero Todos los Santos do malebného koloniálneho mestečka Peulla. Počas plavby sa nám otvoria nádherné pohľady na horu Puntiagudo a mohutný vulkán Osorno. Návrat do hotela v Puerto Varas. Nocľah.

8: OSTROV CHILOÉ
Raňajky. Celodenný výlet na farbistý ostrov Chiloé so zelenými pastvinami, rybárskymi osadami a mestečkami s drevenými kostolíkmi a domčekmi na koloch (paflafitos) zaradenými na listinu UNESCO. Transfer do prístavu v Pargua, a ďalej trajektom do mestečka Ancud a Castro, ktoré v 17. storočí padlo do rúk holandských pirátov. Neskoro popoludní návrat do hotela v Puerto Varas.

9: PUERTO VARAS - FRUTILLAR
Po raňajkách sa odveziete pozdĺž pobrežia jazera do mesta Frutillar, ktoré bolo založené nemeckými osadníkmi okolo roku 1850. Tu môžete navštíviť múzeum venované týmto priekopníkom. Uvidíte nemecké koloniálne stavby vrátane vodného mlyna doteraz funkčnej továrne. Návrat do hotela v Puerto Varas, relaxovať alebo objavovať blízke pamiatky v okolí. Nocľah.

10: PUERTO VARAS - PUNTA ARENAS - PUERTO NATALES
Raňajky. Transfer na letisko v Puerto Montt a odlet do Punta Arenas. Po prílete transfer do Puerto Natales, metropole provincie Última Esperanza (Posledná nádej) a brány do Národného parku Torres del Paine. Ubytovanie, nocľah.

11: TORRES DEL PAINE
Raňajky. V jednom z najkrajších svetových národných parkov Torres del Paine Vás čaká celodenný výlet, pri ktorom budete mať možnosť obdivovať horské štíty, jazerá, modré ľadovce, lagúny, vodopády, stáda lám guanaco, žulové veže Las Torres, atď. Torres del Paine je najobľúbenejším cieľom turistov, ktorí navštívia Chile. Jedná sa o biosférickú rezerváciu UNESCO, kde bežne uvidíte orlov, kondorov, líšky, plameniaky a ďalšiu zver. Návrat do Puerto Natales, nocľah.

12: PUNTA ARENAS
Raňajky. Transfer do Punta Arenas, prehliadka mesta. Regionálne múzeum a prístav. Návšteva rozhľadne odkiaľ je krásny výhľad na mesto a Magalhaesov prieliv. Nocľah v meste Punta Arenas.

13: PUNTA ARENAS – SANTIAGO DE CHILE
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Santiago de Chile a následne do Prahy (Viedne).

14: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

Zmena programu vyhradená

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestne prelety a ich letiskové taxy
11 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 529,- EUR
vstupy a fakultatívne výlety nad rámec programu
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *
prepitné
Generované systémom ProfiTour