Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Laos - kráľovstvo slonov

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1256160
Cena od: 2 069 €
Príplatky od: 399 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

10.02. - 20.02. 11 dní FM dospelý: 2 069 € povinné prípl: +399 € letecká PRG
17.03. - 27.03. 11 dní FM dospelý: 2 069 € povinné prípl: +399 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku v Prahe 2 hodiny pred odletom. Let do Bangkoku s pretupom.

2: BANGKOK - LUANG PRABANG
Prílet do Bangkoku a následný prelet do Luang Prabang. Transfer do hotela, individuálne voľno, nocľah v Luang Prabang.

3: JASKYNNÝ CHRÁM PAK OU
Raňajky, prehliadka Kráľovského paláca v Luang Prabang, sídla kráľa počas francúzskej koloniálnej éry, s prvkami laoskej i francúzskej kultúry. Individuálny obed, tranfer do prístavu, 2-hodinová plavba proti prúdu rieky Mekong k jaskynnému vápancovému komplexu Pak Ou, týčiacemu sa priamo nad riekou, v ktorom uvidíte tisícky sošiek Budhu všetkých veľkostí. Pokiaľ čas dovolí, na spiatočnej ceste zastávka v dedinke známej výrobou ryžového vína. Na záver dňa výstup na posvätnú horu Phu Si (328 schodov) na pozorovanie západu slnka, návrat do hotela, nocľah v Luang Prabang.

4: VODOPÁDY KUANG SI
Ešte pre raňajkami možnosť zúčastniť sa tradičného obdarovávania mníchov v uliciach po východe slnka, ktoré prebieha už od 14.storočia. Raňajky v hoteli. Návšteva chrámu Wat Visoun a Wat Aham. Odchod krásnou krajinou medzi ryžovými poliami so zastávkou v typickej laoskej dedinke k poznávaniu života miestnych obyvateľov. Návšteva trojúrovňových kaskádovitých vodopádov Kuang Si, ktoré ústia do mohutného 50 m vysokého hlavného vodopádu. Možnosť kúpania v plytkých prírodných bazénoch s tyrkysovou vodou. Návrat do Luang Prabang, nocľah.

5: MESTO V TIENI HÔR WANG VIENG
Raňajky, transfer do mestečka Vang Vieng uprostred nádhernej laoskej prírody na rieke Nam Song. Obed v cene zájazdu. Plavba loďou po tejto rieke medzi úchvatnými krasovými homoľami, vystupujúcimi priamo nad rovinou s názvom mogoty. Poobede prechádzka mestečkom s možnosťou posedenia nad pohárom dobrého laoského piva na brehu rieky. Nocľah vo Vang Vieng.

6: CESTOU NA JUH
Raňajky, odchod do hlavného mesta Vientianne. Zastávka v Budha parku s množstvom budhistických a hinduistických skulptúr. Obed v cene zájazdu. Ubytovanie v hoteli, individuálne voľno. Doporučujeme prechádzku po nábreží rieky Mekong s množstvom reštaurácií a obchodíkov. Nocľah vo Vientianne.

7: MESTO SANTALOVÉHO DREVA
Raňajky, prehliadka hlavného mesta Vientianne prezývaného Mestom santalového dreva. Prehliadka chrámu Wat Sisaket, ktorý je považovaný za najstarší budhistický chrám vo Vientianne s viac než dvoma tisíckami sôch Budhu. Následne prehliadka chrámu Smaragdového Budhu Wat Pra Keo, Čiernej stúpy Tat Dam a Veľkej stúpy That Luang. Zastávka pri víťaznom oblúku Patuxai, symbole laoskej nezávislosti od Francúzska. Návrat do hotela, nocľah vo Vientianne.

8: ŠTYRI TISíCE OSTROVOV
Raňajky, transfer na letisko, prelet do Pakse, dôležitého centra južného Laosu na sútoku riek Mekong a Se. Návšteva pozostatkov khmérskeho chrámového komplexu Wat Phou pod horou Phu Kao, zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Obed v cene zájazdu. Presun do oblasti, ktorá sa nazýva Štyri tisíce ostrovov. Rieka Mekong sa tu rozlieva a vytvára tak unikátnu ostrovnú krajinu. Nocľah v Khone Island.

9: ÚŽASNÉ VODOPÁDY KHONE PAPHENG
Po raňajkách odchod loďou na pokojné ostrovy Done Det a Done khone. Návšteva miesta, kde francúzi postavili koncom 19.storočia jedinú železnicu v Laose. Prehliadka francúzskeho železničného mostu a parnej lokomotívy. Po prechádzke na ostrove cez dedinky lemované palmami návrat loďou na pevninu. Pokračovanie k najjužnejšej časti Laosu k obrovským vodopádom Khone Papheng, iba na dohľad od kambodžskej hranice. Zastávka na mieste so skvelou možnosťou pozorovať vzácne delfíny iravádske. Nocľah v Khone Island.

10: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Transfer na letisko v Pakse, odlet s prestupmi späť do Prahy (Viedne).

11: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Zmena programu vyhradená.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.

*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú prepravu Praha – Luang Prabang, Prakse – Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
vnútroštátnu leteckú prepravu Vientianne - Pakse
8 x ubystovanie v hoteloch 3* a 4* s raňajkami
3 x obed
program, transfery klimatizovanými minibusmi
všetky vstupy podľa itinerára
sprievodcu ESO travel (min. počet: 12 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 399,- EUR/osoba
vízum do Laosu 31 USD (1 x foto so sebou)
fakultatívne výlety
prepitné 20,- USD/osoba
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *

Generované systémom ProfiTour