Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Ekvádor - od rovníku k Pacifiku + Galapágy

Destinácia: Ekvádor
Kód zájazdu: 1254256
Cena od: 5 859 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.10. - 20.10. 13 dní FM dospelý: 5 859 € povinné prípl: +0 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
V ranných hodinách odlet z letiska v Prahe (vo Viedni). Let s prestupom. Prílet do Quita, po prílete transfer do hotela.

2: QUITO
Quito - prehliadka historického centra (námestie Plaza de la Independencia s prezidentským a arcibiskupským palácom, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdinu generála Sucre, koloniálne skvosty - kláštor San Francisco a kostol La Compaňía, v ktorých interiéroch bolo použité neskutočné množstvo zlata, potom nasleduje návšteva vrchu Panecillo, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto a okolité snehom pokryté vulkány. Potom sa vydáme k pamätníku Mitad del Mundo, miestu, ktoré ponúka veľmi zaujímavé etnografické múzeum alebo Intiňan zase dôkazy o tom, že sme skutočne na rovníku.

3: QUITO - COTOPAXI
Prechod do národného parku pod jednou z najvyšších sopiek sveta, Cotopaxi. Nasleduje prechádzka okolo jazera Limpiopungo vo výške 3 600 m. n. m. Veľkou atrakciou je ľadovec na úbočí sopky, ktorý je jedným z mála svetových ľadovcov v rovníkovej oblasti. Návšteva haciendy La Cienega zo 17.storočia s úžasnou atmosférou koloniálnej doby. Poobede zjazd k "Avenide de los Volcanos" a ubytovanie v údolí neďaleko mesta Latacunga.

4: RIOBAMBA - QUILOTOA - ZUMBAGUA
Výlet k lagúne zatopeného kráteru Quilotoa (3 800 m) a pešia túra pozdĺž hrany kráteru. Zdatnejší môžu obísť celý kráter, prípadne zostúpiť až k lagúne. Cestou budeme pozorovať prekrásnu horskú krajinu s políčkami v okolí Zumbagua a v dedinkách sa zase stretneme s miestnymi Indiánmi, ktorí Vám dajú nazrieť do života pod dymiacimi vulkánmi. Táto oblasť je známa pre svoje pestrofarebné maľby na ovčiu kožu. Poobede presun do prvého mesta založeného Španilemi v Ekvádore, Riobamba. Nocľah.

5: GUAMOTE - CHIMBORAZO
Doobeda návšteva pôvodného indiánskeho trhu v dedinke Guamote, kam sa schádzajú miestni domorodci z celého okolia, aby predali alebo nakúpili nielen ovocie a zeleniu, ale i zvieratá alebo pončá. Potom sa vypravím do národného parku Chimborazo k rovnomennej najvyššej hore Evkádoru (6 310 m), pozorovanie divokých lám vikuní.

6: CUENCA - ALAUSÍ - INGAPIRCA
Ráno presun nad Alausí na vyhliadku jedného zo stavebne najťažších železničných úsekov sveta "Nariz del Diablo". V prípade, že bude opäť trať do Sibambe a späť v prevádzke, pôjdeme vlakom (fakultatívne). Poobede presun do Cuency, cestou prehliadka najznámejšej inksej pamiatky v Ekvádore - Ingapirca.

7: CUENCA
Doobeda prehliadka jedného z najkrásnejších miest Ekvádoru. Prechádzka po historickom centre s mnohými kostolmi, koloniálnymi domami a kvetinovým trhom. Exkurzia do manufaktúry na svetoznáme panamské klobúky. Návšteva múzea Pumapungo v miestach, kde dodnes stojí ruiny inkského komplexu Tomebamba. Poobede individuálne voľno.

8: EL CAJAS - GUAYAQUIL
Raňajky a odchod do Guayaquil. Doobeda návšteva vysokohorského národného parku Cajas s ľadovcovými jazerami, priezračnými riekami a zvláštnym druhom stromu rodu Polylepis, potom zjazd k pobrežiu Pacifiku cestou lemovanou kávovými a banánovými plantážami. Popoludní prícho do Guayaquil, ubytovanie a následne prehliadka najväčšieho mesta Ekvádoru a hlavného prístavu krajiny, ktorý leží neďaleko miesta, kde sa vlieva rieka Guayas do Pacifiku. Reštaurované mólo Malecón 2000 s pamätníkom Simona Bolívara a umeleckej štvrti Las Peňas s mnohými farebnými domami, niektoré z nich sú až 400 rokov staré. Nocľah.

9: GALAPÁGY - OSTROV MOSQUERA
Ráno odchod na letisko a prelet na ostrov Baltra. Pro prílete na letisko Baltra prejdete letiskovou kontrolou, aby sa zamedzilo zaneseniu cudzích rastlín alebo zvierat na ostrovy, a tiež zaplatíte vstupné do národného parku vo výške 100,- USD (pokiaľ nebolo predplatené). Čaká vás krátka jazda autobusom do prístavu. Ostrovček Mosquera sa nachádza medzi ostrovmi Baltra a North Seymour. Jedná sa o malý ostrovček tvorený geologickým zdvihnutím, s útesom skál a koralov a veľkou plážou s bielym pieskom. Toto miesto ponúka skvelé šnorchlovanie a kúpanie. Pozdĺž skál je bežné vidieť červené lávové kraby.

10: GALAPÁGY - OSTROV GENOVESA
Doobeda - Prince Philip´s Steps (Genovesa). Pred vylodením sa prejdete člnom pozdĺž východného ramena kaldery. Ako sa blížite, stúpajúce 25 m vysoké steny sa stávajú ohromujúcimi. Niekedy na jednej z ríms odpočíva galapážský uškatec hrivnatý alebo morský vták. Potom budete musieť ísť pešo a od prístavného móla vystúpať strmé schody až nahor, kde rastú kere "palo santo". Tu v tieni na skalnatej pôde vďačne hniezdia suly červenonohé. Kúsok opodiaľ na okraji skaly sa kry rozostúpia a môžete si vychutnať panoramatický výhľad, silný morský vánok a úžasné lietajúce schopnosti nespočetných morských vtákov. Následne po exponovanom okraji skaly najprv prejdete okolo súl tichomorských a nakoniec dôjdete k početným hniezdiskám "burňáčku", kde pokiaľ budete mať šťastie, môžete zahliadnuť dobre maskovanú sovu krátkosrstú pri love svojej potravy! Poobede - Darwin Bay (Genovesa). Vnútri ponorenej kaldery Genovesy leží Darwinov záliv o priemere viac než 1,5 km a je hlboký takmer 200 m. Malá oblasť vás opakovane prekvapí, pri prechádzke po pláži s koralovým pieskom, prekračujúc vyprahnuté lávové útvary a potoky, okolo prílivových jazierok, krov a ďalej vpred na vrchol niektorého z útesov. V tomto pokojnom prostredí si každý jednotlivý druh obsadil svoj vlastný ekologický výklenok (alebo stanovište), bez toho, aby rušil ostatných.

11: GALAPÁGY - OSTROV BARTOLOMÉ A SANTIAGO
Doobeda - Bartolomé. Krásny vulkanický ostrovček Bartolomé patrí k najmladším z ostrovov a geologickom meradle sa nedávno zrodil z ohňa. I keď na prvý pohľad vyzerá bez života, Bartolomé ponúka niektoré z najdivokejších krajín a najlepšiu panorámu na celom súostroví. Ak si chcete vychutnať pohľadnicový pohľad na idylický "Pinnacle Bay", budete musieť vystúpať po schodoch k vyhliadke až na vrchol ostrova (114 m). Vstúpite do dramatického sveta hrozivých (i keď vyhasnutých) neďalekých rozstrekovaných lávových kužeľov, kráterov a ľahkých kropají, ktoré boli chŕlené ohnivými fontánami. Na tomto vrcholovom chodníku si tiež všimneme skromných prvých priekopníkov vegetácie, ako je lávový kaktus, ktorý sa snaží zakoreniť v holých panenských lávových poliach. Poobede - Sullivan Bay (Santiago). Príchod do Sullivan Bay je ako pristanie ne Mesiaci. Pusté, rozľahlé polia sa zdajú byť väčšinou bez života, ale tento ostrov, ktorý je obzvlášť populárny medzi fotografmi, ponúka tiež veľa k videniu. Je tu dokonca aj nejaký život! Karety obrovské sa zavŕtavajú na malej pláži s bielym pieskom, kde nájdete tiež kraby, volavky a ústričníky.

12: SAN CRISTOBAL - QUITO - ODLET DO PRAHY
Doobeda - Twin Craters and El Chato Reserve (SAnta Cruz). Pôvodný les druhu scalesia v korytnačej rezervácii El Chato je najlepším miestom pre hľadanie obrích korytnačiek galapážskych v ich najautentickejšom prostredí! Navzdory zaujímavým chovným centrám - kde máte zaručené, že korytnačky nájdete v ich ohradách - nie je nič lepšie, ako ich pozorovať v divokej voľnej prírode. I keď to miesto býva vcelku vlhké a blativé, pokiaľ korytnačky ticho opustia svoj obľúbený rybník, vaša návšteva sa môže zmeniť v dobrodružnú výpravu. Krátery Twin alebo inak "Dvojčatá" sa nachádzajú na oboch stranách cesty vedúcej do Puerto Ayora. Tieto pôsobivé útvary nie sú v skutočnosti sopečné krátery. Boli tvorené magmatickými dómami, ktoré stvrdli na vonkajšej strane, zatiaľ čo láva pokračovala v prietoku vo vnútri až zanechala obrovské a prázdne magmatické komory, ktorých stropy sa nakoniec zrútili a zanechali dve veľké diery. Krátery ležia v bujnom zahmlenom lese tvorenom vysokohorskými rastlinnými druhmi scalesia, ktoré sú endemické pre Galapágy. Táto oblasť je tiež domovom penkavky bledej, ktorá používa nástroje k hľadaniu jedla. Býva tu tiež príležitosť vidieť tyranovca rubínového, malého vtáka s červenou hlavou a hruďou. Potom budete dopravení na letisko Baltra, odkiaľ odletíte do Guayaquil a následne do Prahy.

13: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne). Zmena programu vyhradená. Opatrenia spojené s Covid-19: pred príletom: negatívny PCR test, nie starší ako 72 hodín pred odletom (neplatí pre očkovaných) negatívny PCR test pred odletom na Galapágy. Testovanie prebehne v rámci cesty a o jeho podrobnostiach bude klientov informovať sprievodca. Zároveň klienti obdržia certifikát v požadovanej lehote (potvrdenie o výsledku testu). Klienti si túto službu hradia na mieste ako samoplatci - cca 100,- USD/osoba. Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke. * cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu. *cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú prepravu Praha - Guayaquil - Praha s prestupom (možnosť odltu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) prelet Guayaquil - Baltra - Quito vrátane letiskových poplatkov 3 x nocľah v dvojlôžkovej kajute na jachte Archipel I (First Class) s plnou penziou výbavu na šnorchlovanie a kajak na Galapágach služby miestneho anglicky a španielsky hovoriaceho sprievodcu 8 x nocľah v 3*+ - 4* hoteloch s raňajkami všetky transfery počas okruhu (vrátane vlaku Alusi - Sibambe a späť) všetky prehliadky a vstupy podľa programu služby sprievodcu ESO travel (min. 8 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 529,- EUR fakultatívne výlety a vstupy cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň * vstupnú kartu na Galapágy 100,- USD/osoba (platba v hotovosti až na ostrovoch) tranzitnú kartu 20,- USD/osoba (platba v hotovosti až na ostrovoch) prepitné náklady spojené s Covid testovaním (testy si hradí klient sám)
Generované systémom ProfiTour