Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Krajinami Južného Kríža

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1240302
Cena od: 7 799 €
Príplatky od: 569 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

01.07. - 16.07. 16 dní LM dospelý: 7 799 € povinné prípl: +569 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do Victoria Falls s prestupmi.

2: PRÍLET DO VICTORIA FALLS
Prílet do Victoria Falls, odlet privátnym lietadlom do rezervácie Hwange – najväčšieho parku Zimbabwe, popoludní safari.

3: SAFARI V REZERVÁCII HWANGE
Hwange je nedotknutý, tichý a zvodný. Žije tu 50-tisíc slonov, početné stáda byvolov, antilop a pakoní a šelmy, hlavne šelmy ... Medzi nimi levy, hyeny, leopardy, gepardy a svorky vzácnych psov hyenovitých, výnimočných a neuveriteľne nápaditých lovcov. Býval tiež domovom Cecila, pyšného vodcu svorky levov, ktorý tu v roku 2016 padol ranou z guľovnice amerického zubára a amatérskeho lovca. Dojemný príbeh má svoje pokračovanie - to však až na mieste ... V srdci rezervácie vás čaká safari, odpočinok pri bazéne či v bare - a na záver dňa treba fľašu "pekného" juhoafrického vína a rozjímanie nad žeravými uhlíkmi plápolajúceho ohňa.

4: VICTORIA FALLS: DYM, KTORÝ HRMÍ
Po rannom safari - good luck! - pozemný presun do Victoria Falls, ubytovanie, relax. Popoludní (cca 16:00) je prichystaná plavba po rieke Zambezi. V zlatej farbe zapadajúceho slnka a s drinkom niečoho tvrdšieho v ruke sa oddáte hrejivej atmosfére početných delt rieky.

5: PO STOPÁCH EMILA HOLUBA
Ráno je možné spestriť niektorou z voliteľných aktivít - letom helikoptérou, prechádzkou s levmi či len opulentnými raňajkami a niekoľkými tempami v bazéne. Pred obedom sa vydajte k vodopádom - z hotela pár minút pomalej chôdze. Nechoďte priamo, bežte do Victoria Falls Hotel a jeho záhrady - je úžasná. Potom k Batoga Gorge s vyhliadkou na katarakt vodopádov a besniace Zambezi. V Lookout Café si dajte obed. Potom sa už len nechajte strhnúť vodopádmi, ktoré v mohutnosti nemajú konkurenta. Spomeňte si na cestovateľa Emila Holuba, autora vôbec prvej mapy vodopádov. Večer (cca 19:00) odjazd na tradičnú večeru Boma s kulisou tanečníkov a bubeníkov; večera formou all-you-can-eat s výnimkou nápojov.

6: DELTA OKAVANGO (BOTSWANA)
Pozemný presun do Kasane v Botswane a letecký transfer (lietadlami Cessna) do delty rieky Okavango a legendárnej rezervácie Moremi. Táto oblasť Botswany s 16 tisíckami km2 mokradí, buše, lagún a ostrovčekov ponúka optimálne podmienky k životu stovkám vtáčích druhov, africkým predátorom či stádu byvolov a slonov. Počas pobytu zažijete strhujúce safari v terénnych vozidlách, člnoch brázdiacich neprehľadné kanály, na tradičných dlabaných kanoe Mokoro a tiež sa vydáte na unikátnu pešiu výpravu divočinou. Nocľah v luxusných a komorných rezortoch.

7: DELTA OKAVANGO (BOTSWANA)
Pobyt v Delta Okavango formou All inclusive.

8: WINDHOEK
Popoludní letecký presun do Maun a následný odlet do namibijského Windhoek cez Johannesburg, nocľah.

9: WINDHOEK - SESRIEM
Dopoludnia prehliadka metropole Namíbie a prejazd na juhozápad do blízkosti Sesriem a NP Namib-Naukluft.

10: SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON
Skoro ráno - ešte pred svitaním - vyrazíme pozdĺž koryta rieky Tsauchab obklopení dunami žiariacimi v lúčoch vychádzajúceho slnka. V samom závere presadneme do terénnych vozidiel. Bez nich by sme ťažko prekonali posledné kilometre hlbokého piesku a dosiahli jedno z najpozoruhodnejších miest Namíbie - Sossusvlei a Deadvlei - magické zhromaždisko vody. Očarujúca biela panva obklopená stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pravou pastvou pre oči. Tu končí svoju púť rieka Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných vĺn a nikdy sa preto nedostane k oceánu. Ranné mäkké svetlo a scenérie Sossusvlei sú pre fotografov rajom. Na spiatočnej ceste prehliadka malého, ale zato pôvabného kaňonu Sesriem.

11: SPIACA KRÁSKA
Dopoludnia možnosť čerpania voliteľných aktivít (napr. let balónom, štvorkolky v dunách atď). Následne odjazd do Swakompundu, zastávka v Solitaire, prekročenie obratníka Kozorožca a zastávka v kaňon Kuiseb, ktorý ako mohutná prekážka bráni piesočným vlnám v ceste ďalej na sever. Príjazd do prímorského Swakopmundu prezývaného spiace kráska. Môžete odpočívať, omrknúť trhovisko, prechádzať sa pri mori, navštíviť niektorú z reštaurácií či len tak zájsť na pivo a vstrebať atmosféru tohto pôvodne nemeckého koloniálneho mesta.

12: PLAVBA & KAPSKÉ MESTO (JUŽNÁ AFRIKA)
Ráno plavba v zátoke Walvis Bay s pozorovaním tuleňov, delfínov a morských vtákov (ustrice a víno v cene). Zastávka pri dune č. 7, transfer na letisko vo Walvis Bay a odlet do Kapského Mesta v Juhoafrickej republike. Po prílete transfer na hotel, ubytovanie, voľný program.

13: MYS DOBREJ NÁDEJE
Celodenný výlet k Mysu Dobrej nádeje, kde sa stretávajú vody Indického a Atlantického oceánu. Taktiež navštívime mestečko Simon’s Town preslávené kolóniou tučniakov a v Hout Bay budete mať možnosť vydať sa na výpravnú plavbu loďou k ostrovu tuleňov.

14: ZEM VÍNA
Dopoludnia prehliadka mesta a jazda lanovkou na Stolovú horu s jedinečným výhľadom na Kapské Mesto. Popoludní výlet do Stellenbosch obklopeného svahmi viníc, ktoré produkujú svetovo preslávená vína (ochutnávky fakultatívne).

15: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Voľné dopoludnie môžete stráviť vo Victoria & Alfred Waterfront – na podmanivej prístavnej promenáde s obchodmi a reštauráciami všetkých štýlov a chutí. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka:
Minimálny počet účastníkov zájazdu - 6 osôb.
Safari 4x4 = safari v otvorenom terénnom voze s rangerom.
Decembrové obdobie nezahŕňa vianočné sviatky.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Victoria Falls - NP Hwange, Kasane - Delta Okavango - Maun - Windhoek, Walvis Bay - Kapské Mesto - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
transfery letisko - hotel - letisko a všetky ostatné transfery v rámci cesty
NP Hwange: 2 x nocľah v rezorte kategórie 4* - 5* s plnou penziou, 4 x safari 4x4
Victoria Falls: 2 x nocľah v hoteli kategórie 4* s raňajkami, plavba po rieke Zambezi pri západe slnka & večera Boma
Delta Okavango: 2 x nocľah v rezorte kategórie 4* s plnou penziou, 4 x safari 4x4
Namíbia: 4 x nocľah v hoteloch 3* - 4* s raňajkami, 2 x večera, návšteva Sossuvlei & Deadvlei & kaňonu Sesriem, plavba vo Walvis Bay
Kapské Mesto: 3 x nocľah v hoteloch 3* - 4* s raňajkami, celodenný výlet na Mys Dobrej nádeje, celodenná prehliadka Kapského Mesta a Stellenbosch s ochutnávkou vína
služby anglicky hovoriaceho sprievodcu v Zimbabwe a v Botswane
služby sprievodcu CK v Namíbii (na spätné potvrdenie) a v Kapskom Meste

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 569,- EUR
fakultatívne výlety a vstupy
vízum do Zimbabwe 30,- USD (vybavuje sa na mieste)
vízum do Namíbie (po prílete na letisku - cca 70,- USD
vízum do JAR 60,- EUR/osoba (o vízum je možné požiadať prostredníctvom CK)
vstupné povolenie do Botswany 30,- USD (vybavuje sa na mieste)
prepitné
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *
Generované systémom ProfiTour