Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Přírodní krásy a historie Pobaltí

POBALTÍ POBALTÍ POBALTÍ POBALTÍ
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1231282
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

TRASA ZÁJAZDU: Tallinn • Národný park Lahemaa • Národný park Gauja • Riga • Vilnius • Trakai • Kurská kosa • Šiauliai • Riga
 
1. DEŇ

Odlet z Prahy do Tallinnu . Transfer do hotela. Večera a nocľah (2 noci).


2.DEŇ

Raňajky. Dopoludnia pôjdete pozdĺž Fínskeho zálivu do najväčšieho a najstaršieho estónskeho národného parku Lahemaa, v ktorom môžete obdivovať aj pôvodné rybárske osady. Cestou späť do Tallinnu si v prístave pri Pamätníku obetí pripomeniete tragédiu potopeného trajektu Estonia. Pôvab estónskej metropoly Tallinnu (UNESCO), ktorému sa pre veľký počet vežičiek niekedy hovorí aj Praha severu, si začnete vychutnávať pri pešej prehliadke. V tunajších uličkách si budete pripadať, akoby ste sa v čase vrátili späť o niekoľko storočí. Prejdete so starým hanzovým mestom, ktoré je z valnej časti doposiaľ obohnané pôvodnými mohutnými hradbami. Na hlavnom námestí uvidíte okrem radnice a meštianskych domov aj najdlhšie fungujúcu lekáreň v Európe. Odtiaľto dôjdete na hradné návršie Toompea, ktorému dominuje majestátna pravoslávna katedrála Alexandra Nevského. Návrat na hotel, večera a nocľah.


3.DEŇ

Raňajky. Cestou cez Estónsko do Lotyšska pôjdete okolo Rižského zálivu a potom budete obdivovať krásy národného parku Gauja , ktorému sa hovorí "Lotyšské Švajčiarsko", prezriete si hrad Turajda z 13. stor. a zastavíte sa v rekreačnom stredisku Sigulda . Prejazd do Rigy, večera a nocľah.


4.DEŇ

Raňajky. Dopoludnia vás čaká prehliadka Rigy – hlavného mesta Lotyšska. Privíta vás stredoveké centrum a počas prechádzky pozdĺž úzkych dláždených ulíc si vychutnáte krásu starobylého hanzového mesta. Uvidíte nádhernú gotickú stavbu Rižského dómu a prejdete sa po Albertovej ulici, kde sú secesné budovy zo začiatku 20. stor. (UNESCO). V meste je niekoľko menších a väčších trhovísk, kaviarní, galérií a vynikajúcich reštaurácií, a tiež množstvo pouličných predavačov suvenírov z jantáru. Neskôr prejazd do Litvy, do jej hlavného mesta Vilniusu . Večera a nocľah.


5.DEŇ

Po raňajkách prehliadka Vilniusu, ktorý je v súčasnosti mestom mladých ľudí. V centre je katedrála, staré mesto a Gediminasov hrad. Z pôvodného opevnenia sa zachovala iba Brána úsvitu a nad ňou sa nachádza pútnické miesto – kaplnka, ktorú navštevujú tisíce veriacich. Návšteva vodného hradu Trakai, ktorý kedysi býval sídlom litovských kniežat. Prejazd do Klaipedy . Večera a nocľah (2 noci).


6.DEŇ

Raňajky. Dnešný deň strávite návštevou polostrova Kurská kosa. Ide o dlhý úzky pás pevniny obmývaný morom z oboch strán. Polovica patrí Rusku az litovskej strany sa sem dá dostať iba trajektom. Navštívite Vrch čarodejníc v Juokrante a krátko si prezriete mesto. Zastávka pri najväčšej európskej piesočnej dune av rybárskom mestečku Nida , ktoré občas zmení svoju polohu kvôli naviatemu piesku. Počas dňa možnosť kúpania. Návrat do Klaipedy a krátka prehliadka prístavného mesta s úzkymi uličkami a krásnymi cechovými domami. Večera a nocľah.


7.DEŇ

Raňajky. Niekoľko kilometrov od mesta Šiauliai je malý kopec, ktorý má názov Hora krížov. Prvé kríže sú z prvej polovice 19. storočia a dnes sú tu umiestnené desiatky tisíc krížikov či veľkých krížov, ktoré sem prinášajú pútnici z celého sveta. Nasledovať bude návšteva veľkolepého barokového zámku Rundale , ktorý bol postavený podľa predlohy francúzskeho Versailles. Odchod do Rigy. Večera a nocľah.


8.DEŇ

Po raňajkách transfer na letisko a odlet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE: leteckú dopravu Praha - Tallinn, Riga - Praha s možným prestupom, letiskové taxy a ďalšie poplatky, dopravu autobusom alebo minibusom, trajekt na Kurskú kosu a späť, 7 nocí v 2lôžkovej izbe v hoteloch ***, 7 x polpenzia, služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (5 490 Kč)

CENA NEZAHRNUJE: cestovné a covid poistenie, vstupy

ZĽAVY: 1-2 deti 2-12 v sprievode 2 dospelých osôb 2 800 Kč

Zmena programu vyhradená

Generované systémom ProfiTour