Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Putování zemí Čingischána

MONGOLSKO MONGOLSKO MONGOLSKO MONGOLSKO MONGOLSKO MONGOLSKO
Destinácia: Mongolsko
Kód zájazdu: 1218108
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:
Trasa zájazdu: Ulánbátar • NP Terejl • Yolyn Am (Údolie orlov) • Khognor (Spievajúce duny) • Bajanzag (Planúce útesy) • Ongín Chíd • Karakorum • Erdenedzú • NP Hustai

1. DEŇ

Odlet z Prahy do Ulánbátaru s prestupom.


2. DEŇ

Po prílete transfer do hotela. Ubytovanie a oddych. Obed. Prehliadka Ulánbátaru, pri ktorej navštívite Gandan, najväčší fungujúci budhistický kláštor Mongolska, a vypočujete si lesné rohy zvolávajúce mníchov do chrámu. Potom navštívite Suchbatárovo námestie s parlamentom a sochou Džingischána a prírodovedecké múzeum, kde môžete obdivovať kompletné kostry dinosaurov. Večera a nocľah v hoteli.


3. DEŇ

Po raňajkách prejdete smerom k národnému parku Terelj , ktorý je jedným z najnavštevovanejších parkov v Mongolsku. Cestou zastávka pri pamätníku Džingischána, čo je v súčasnej dobe najväčšia jazdecká socha na svete (40 m vysoká). Do sochy sa dá ísť výťahom alebo pešo až na hlavu koňa, odkiaľ je krásny výhľad. Návšteva múzea pojednávajúca o Džingischánovej dobe. Po obede prejazd do NP Terelj, kde uvidíte nádherne tvarované skaly, ktoré svojim tvarom pripomínajú korytnačky. Navštívite tunajší veľmi dlho uzavretý meditačný kláštor, kam prichádzajú meditovať lámovia z kláštora v Ulánbátare. Očarujúce príroda a výhľady do okolia. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.


4. DEŇ

Raňajky. V skorých ranných hodinách transfer na letisko a odlet do mesta Dalanzadgad , ktoré leží v južnej provincii. Navštívite nádhernú krajinu Yolyn Am (Údolie orlov) v púšti Gobi , ktorá je jedným z najzaujímavejších a najtajomnejších miest na svete. Prechádzka tiesňavou, v ktorej hniezdi orly, jastraby aj sokoli. Návšteva Múzea púšte Gobi, ktoré vykazuje zbierku dinosaurích vajec a vypchaté fauny celej tunajšej oblasti, ktorá je tiež veľmi bohatá na vzácne rastliny a divoké ovce a kozy pasúce sa vysoko na horských stenách. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.


5. DEŇ

Raňajky. Dnes prejdete k mimoriadnym piesočným dunám Khognor (Spievajúce duny - názov podľa zvuku, ktorý vydáva piesok pri chôdzi). Ide o neuveriteľnú scenériu hôr a úplný súlad kopcov, lesov a púštnej krajiny. Budete mať možnosť vyšplhať na jednu z piesočných dún. Dĺžka celého prírodného úkazu je 180 km a šírka zaberá od 2 do 16 km. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.


6. DEŇ

Raňajky. Dopoludnia navštívite ťavie farmu a budete mať možnosť ochutnať hormog - skvasené ťavie mlieko. Miestna krajina piesočných dún je ideálna pre jazdu na ťavách. Môžete vyskúšať, že ťava dvojhrbá je mimoriadne pokojné zviera a jazda je oveľa pohodlnejšia ako na ťave na Sahare či Indii, pretože jeho dva hrby vás podporia z oboch strán. Po obede bude nasledovať cesta do svetoznámeho pohrebiska dinosaurov Bajandzak . Nálezy fosílií a dinosaurích kostier sú tu skúmané už od roku 1922. Miesto známe ako Planoucí útesy získalo svoje meno podľa červeno žiariacich skalných útvarov nad púšťou Gobi. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.


7. DEŇ

Po raňajkách odchod ku kláštoru Ongín Chíd ležiaceho na brehu rieky Ongín. Kláštor bol zničený počas komunistických čistiek v 30. rokoch a je postupne obnovovaný vďaka práci niekoľkých mníchov. Ide o úžasné miesto, ktoré sa tiahne cez údolie v hornatej oblasti okolo rieky a ktorého okolie je veľmi pôsobivé. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.


8. DEŇ

Raňajky. Dnes pôjdete do mesta Karakorum , bývalého sídla mongolských chánov v údolí rieky Orchon, strategicky umiestneného na tradičnej križovatke starých obchodných ciest. Do 13. storočia bolo hlavným mestom mongolskej ríše. Prehliadka najstaršieho mongolského budhistického chrámového komplexu Erdenedzú (Drahokamový Budha) obohnaného mohutnými múrmi so 108 stúpami so sochami korytnačiek ochrankýň. Múzeum Karakorum, ktoré tiež navštívite, uchováva úžasné diela mongolských umelcov, maliarov, sochárov, rezbárov a remeselníkov 17. až 19. storočia. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.


9. DEŇ

Raňajky. Dnes vás čaká výlet do národného parku Hustai , kde nájdete jedinečnú kombináciu lesov, piesočných dún a skál. V podvečer pôjdete autom do miest, kde žije vo voľnej prírode divoký kôň Przewalského. Budete mať skvelú príležitosť vyfotografovať tento druh ohrozených koní, o ktorých návrat do voľnej prírody sa veľmi zaslúžila pražská ZOO. Pokiaľ budete mať šťastie, uvidíte aj líšky, jelene, srnce či orly. Večera a nocľah v turistickom Ger kempe.


10. DEŇ

Po raňajkách pôjdete späť do Ulánbátaru, kde sa ubytujete na hoteli. Po obede individuálne voľno, ktoré môžete vyplniť nákupy suvenírov a miestnych produktov. Odporúčame slávnu „Gobi“ výrobňu kašmíru a Naran Tuul – čierny trh. Večerné folklórne predstavenia a večere na rozlúčku. Nocľah v hoteli.


11. DEŇ

Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy s prestupom.

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 10

CENA ZAHŔŇA: leteckú prepravu s prestupmi Praha - Ulánbátar - Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, dopravu podľa programu v minivanoch, 2x nocľah v hoteli **** v Ulánbátare, 9x raňajkách, 7x nocľah v mongolských Ger kempoch, 9x plná penzia, služby česky hovoriaceho sprievodcu, služby miestneho sprievodcu, jazda na ťave (1 hod), vstupy

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: príplatok za 1lôžkovú izbu (cca 328 EUR), vstupné vízum do Mongolska (cca 88 EUR)

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, sprepitné

ZĽAVY: 1-2 deti 2-12 v sprievode 2 dospelých osôb cca 112 EUR

POZNÁMKA: hotely v Mongolsku sa nachádzajú iba v hlavnom meste Ulánbátare. V ostatných oblastiach je ubytovanie zaistené v tradičných mongolských „Gers“ = jurty. Kempy sú upravené pre zahraničných turistov a väčšina sa nachádza v atraktívnych prírodných lokalitách. Jurty sú vybavené 2-4 posteľami, stolom, kreslami a skriňou. Moderné sociálne zariadenie je spoločné. Reštaurácie ponúkajú európske a mongolské jedlo.

Zmena programu vyhradená.

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 13.6. o 08:29 hod.
Generované systémom ProfiTour