Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Grand tour Indonésií – Sumatra, Jáva, Bali

Borobudur Buddhist Temple Tanah Lot Rumah Gadang Portrait of male Sumatran orangutan
Destinácia: Indonézia
Kód zájazdu: 1218097
Cena od: 3 040 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

17.09. - 30.09. 14 dní FM dospelý: 3 040 € povinné prípl: +0 € letecká PRG

Popis zájazdu

Okruh:
1. DEŇ

Odlet z Prahy.


2. DEŇ

Prílet do Jakarty, transfer do hotela a ubytovanie.


3. DEŇ

Ráno odlet do Medan. Prehliadka mesta - Sultan palác, mešita, Čínsky kláštor. Prejazd do Bohorok, cestou návšteva krokodílej farmy. Ďalej prejazd do Bukit Lawang so zastávkou na plantážach.


4. DEŇ

Výlet do džungle, pozorovanie orangutanov v prírode. Budete môcť pozorovať orangutany počas kŕmenia uprostred pralesa. Treking džungľou trvá cca 3 hodiny. Prejazd do hotela v Brastagi, ubytovanie.


5. DEŇ

Odchod do Prapat, návšteva parku Lhumbini s duplikátom Shwedagon Pagody, návšteva ovocného trhu. Návšteva tradičnej dediny Batak Karo, pozriete sa na tradičné karobatacké domy. Zastavíme pri vodopáde Sipisopiso a nakoniec navštívime dedinu - skanzen kmeňov Pamatang Purba a výhľady na jazero Toba. Prejazd loďou na ostrov Samosir uprostred jazera Toba, ktoré vzniklo po zatopení sopečného krátera.


6. DEŇ

Prechádzka po jazere, prehliadka miestnych dediniek s vyrezávanými maľovanými domami. Pozriete sa, ako tu žijú miestni ľudia - Batakovia, ktorí prevádzkovali rituálne kanibalizmus. Pamiatkou na krvavé rituály sú obetné stoly a poradné kreslá. Uvidíte aj kamenné hrobky miestnych kráľov a tanečné vystúpenie Batakov. Miestne dediny Ambarita a Tomoko sú ideálne pre nákup suvenírov. Nasleduje návrat do hotela, možnosť kúpania v jazere, ubytovanie na ostrove Samosir.


7. DEŇ

Transfer späť do Parapat a následne do Medan, odlet z Medan do Yogyakarty. Transfer do hotela a ubytovanie.


8. DEŇ

Prehliadka Yogyakarty: starého mesta, návšteva sultánskeho paláca Keraton, ktorý je postavený v tradičnej jávske architektúre, v roku 1755 tu bolo centrum jávske kultúry, návšteva manufaktúry, ďalej hinduistická svätyňa Prambanan, postavená v 5.-9. storočia. Do jeho múrov je vytesaný pútavý príbeh "Rámájana". Prejazd do Wonosobo.


9. DEŇ

Skoro ráno odchod do nadmorskej výšky 2 000 m na náhornú plošinu Dieng Plateau s horúcimi prameňmi, gejzíry, mnohofarebným jazerom a zvyšky chrámových komplexov z 10. storočia. Cesta povedie cez Magelang, návšteva chrámu Borobudur, najväčšieho budhistického chrámového komplexu, prehliadka chrámov Candi Mendut a Candi Pawon, zastávka v nákupnom centre Malioboro. Fakultatívne večera s tanečným vystúpením. Nocľah v Yogyakarte.


10. DEŇ

Prejazd vlakom do Mojekorta, cesta potrvá cca 5 hodín. Cestou výhľady na okolitú krajinu, hory a rieky. Ubytovanie v oblasti Bromo.


11. DEŇ

Jeepy vystúpime na vulkán Mount Bromo a budeme pozorovať východ slnka a hinduistický chrám, vychutnáte si výhľady na vulkán. Prejazd do Ketapang a odjazd loďou na Bali. Ubytovanie v oblasti Lovina.


12. DEŇ

Skoro ráno výlet na more a pozorovanie delfínov a východu slnka, raňajky v hoteli, prehliadka vodopádov Gitgit, návšteva ovocného trhu v Candikuning, výhľady na jazero Bedugul a návšteva chrámu Ulun Danu Temple. Prejazd cez miestne dedinky na západ ostrova k chrámu Tanah Lot, kde môžete pozorovať krásny západ slnka. Nasleduje prejazd do Ubudu, ubytovanie v Ubudu.


13. DEŇ

Odchod do dediny Kintamani, ktorá leží na okraji krátera Penulisan. Výhľad na vulkán Batur a jazero. Návšteva chrámu Tirta, prejazd cez ryžové polia, prehliadka ryžových terás Tegalalang a prejazd na juh do oblasti Legian alebo Kuta Beach.


14. DEŇ

Celodenný voľno, možnosť odpočinku, kúpanie.


15. DEŇ

raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet do Európy.


16. DEŇ

prílet do Prahy.

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha - Jakarta, Denpasar - Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko-hotel-letisko, 13 nocí v hoteli *** / ****, 13x raňajky, dopravu a vstupy podľa programu, prejazd loďou na Bali, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, prepitné, vízum (podľa súčasných pravidiel čínskej vlády si klient musí vybaviť individuálne)

Zľavy:
1-2 deti 2 - 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb cca 70 EUR

Poznámka:
Minimálny počet účastníkov: 15
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 440 EUR)

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 13.6. o 08:29 hod.
Generované systémom ProfiTour