Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Velká cesta Čínou

Rýžové tesary Guillin Rybář s kormorány Zakázané město Peking Guangzhou Macao Pekingská kachna Šanghaj nábřeží Bund St. Paul v  Macaz
Destinácia: Čína
Kód zájazdu: 1218091
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:


1. DEŇ

Odlet z Prahy.


2. DEŇ

Prílet do Pekingu , po ceste do hotela zastávka pri olympijskom štadióne známeho ako Vtáčie hniezdo a plaveckého štadióna Vodná kocka. V prípade skoršieho príletu časť programu v hlavnom meste. Večera – typické čínske jedlo – pekinská kačica.


3. DEŇ

Výlet k Veľkému čínskemu múru – prechádzka po stavbe zaradenej do novodobých divov sveta. Popoludní prehliadka veľkého areálu Letného paláca s najväčšou cisárskou záhradou v Číne.
DEŇ Prehliadka cisárskeho komplexu Zakázaného mesta , najväčšieho námestia na svete – námestia Nebeského pokoja a tiež areálu Chrámu nebies. Po večeri transfer na stanicu. Prejazd vlakom do Xi'anu, nocľah v 4lôžkovom kupé.


4. DEŇ

Po príchode do historického mesta Si-an , hlavného mesta provincie Šen-si, transfer do hotela na raňajky. Potom výlet s prehliadkou preslávenej „ Hlinenej armády “ – približne 6000 terakotových figúr bojovníkov v životnej veľkosti, viac ako 2000 rokov starých, objavených v roku 1974. Návšteva monumentálnych hradieb v Si-ane. Večer show z obdobia Tang dynastie s večerou.


5. DEŇ

Dopoludnia prehliadka mesta Si-an, návšteva Veľkej pagody divokých husí, prechádzka moslimskou štvrtou s mešitou v čínskom štýle. Popoludní odlet z Si-anu do Šanghaja , ubytovanie v hoteli.


6. DEŇ

Prehliadka mesta Šanghaj. Obdivovateľov záhrad poteší návšteva známej záhrady Yu . Popoludní návšteva chrámu Nefritového Budhu , múzea, prechádzka po nábreží Bund . Po večeri prechádzka po rieke Huangpu.


7. DEŇ

Transfer na letisko, odlet do Guilinu . Z letiska prejazd do oblasti Longsheng , na ryžové terasy Longji. Začiatky budovania ryžových polí na svahoch kopcov siahajú do 13. storočia, teraz terasy pokrývajú 66 km2 vo výškach 300-1 100 mnm Úžasné prírodné scenérie v každom ročnom období. Možnosť návštevy dedín etnických menšín žijúcich v oblasti. Nocľah v penzióne v dedine Ping´an. (doprava autobusom do oblasti, nasleduje transfer dopravným prostriedkom chrániacim životné prostredie k úpätiu dediny, ďalej si cestujúci sami ponesú batožinu do kopca, môžu ich uskladniť pri vstupe do dediny či využiť služby miestnych pomocníkov - za poplatok na mieste).


8. DEŇ

Po dokončení prehliadky oblasti Longsheng prejazd do mestečka Yangshuo ležiaceho v krajine vápencových kopcov - zelené homole inšpirujú čínskych maliarov a básnikov po celé generácie. Plavba na bambusovom rafte či malej loďke na rieke Li (2-2,5 hodinový výlet loďou). Večer fakultatívne 70-minútová svetelná show - Liusanjie Light show.


9. DEŇ

návšteva miestnych trhov a dediniek. Transfer na vlakovú stanicu a prejazd rýchlovlakom cca 2,5 hodiny do Kantonu (Guangzhou ).


10. DEŇ

Dopoludnia prehliadka modernej metropoly, významného starobylého prístavu, brány čínskeho juhu - Kantonu, chrámu rodiny Chen, postaveného v pestrofarebnom juhočínskom štýle na uctenie predkov, teraz súčasťou Kantonského múzea ľudového umenia, návšteva trhu Qingping, údajne najväčšieho trhu v Číne. Prejazd cez Zhuhai do bývalej portugalskej kolónie, Macaa . Prehliadka mesta (chrám Na Tcha, hradby, St. Paul´s, chrám A-Ma, kasíno, zastávka pri Macao Tower).


11. DEŇ

Transfer rýchloloďou do Hong Kongu . Popoludní prehliadka ostrova Hong Kong – Victoria Peak, trh Stanley, záliv Repulse, rybárska dedina Aberdeen.


12. DEŇ

Individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet do Prahy.


13. DEŇ

Prílet do Prahy.

CENA ZAHRNUJE : leteckú prepravu Praha - Peking, Hong-Kong - Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, miestne prelety, transfer letiska-hotel-letisko, 9 nocí v hoteli***/****, 1 noc penzión v oblasti Longsheng , 1 noc vo vlaku/4 lôžkové kupé, 11x raňajky, 11x obed, 9x večeru, dopravu a vstupy podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHRNUJE : cestovné a covid poistenie, sprepitné, vízum (podľa súčasných pravidiel čínskej vlády si klient musí vybaviť individuálne)

Zľavy:
1-2 deti 2 – 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb 50 EUR

Poznámka:
MINIMÁLNY POČET ÚCASTNÍKA: 15
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY :1lôžková izba (cca 500 EUR)

Generované systémom ProfiTour