Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Čína, jak ji neznáte

Velká Čínská zeď Čína, jak ji neznáte Čína, jak ji neznáte Město Xi'an Čína, jak ji neznáte ČÍNa, jak ji neznáte Čína, jak ji neznáte Čína, jak ji neznáte Čína,jak ji neznáte Čína,jak ji neznáte Čína,jak ji neznáte Čína,jak ji neznáte Čína,jak ji neznáte Čína,jak ji neznáte Čína,jak ji neznáte
Destinácia: Čína
Kód zájazdu: 1218090
Cena od: 1 768 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

12.11. - 21.11. 10 dní FM dospelý: 1 768 € povinné prípl: +0 € letecká PRG

Popis zájazdu

Okruh:

1. DEŇ

Odlet z Prahy do Peking

2. DEŇ

Prílet do Pekingu. Transfer na ubytovanie.

3. DEŇ

Prehliadka Letného paláca, romantického rekreačného sídla cisárskeho dvora. Pokračovanie k Veľkému čínskemu múru. Popoludní prehliadka mystickej Cesty duchov, lemované mramorovými sochami reálnych aj bájnych zvierat, vojakov a úradníkov, ktorí mali v posmrtnom živote cisára ochraňovať. Cestou späť do mesta krátka zastávka pri olympijských štadiónoch. Večera vrátane ochutnávky pekingskej kačice.

4. DEŇ

Prechádzka centrom Pekingu, ktorého srdce tvorí Námestie nebeského pokoja s rozlohou 40 ha s mauzóleom Mao Ce-tunga uprostred. Prehliadka tzv. Zakázaného mesta, bývalého reprezentatívneho sídla panovníkov zapísaného na zozname UNESCO. Návšteva Chrámu nebies z roku 1420, v ktorom sa cisár dvakrát ročne modlil za dobrú úrodu. Ochutnávka tradičného čínskeho čaju v niektorom z miestnych obchodíkov. Prejazd nočným vlakom do Si-Anu.

5. DEŇ

Príchod v ranných hodinách. prehliadka mesta Sian: budhistický kláštorný komplex Veľká pagoda divokej husi; mestské hradby, ktoré sa svojou dĺžkou radia medzi celosvetové unikáty; moslimská štvrť s najstaršou mešitou vo vnútornej Číne.

6. DEŇ

Prehliadka jednej z najvýznamnejších čínskych pamiatok, Terakovej armády, kde sa v areáli nachádza viac ako 8 000 sôch vojakov, koní a vojenských povozov k ochrane panovníka v jeho posmrtnom živote. Exkurzia do dielne na výrobu keramiky. Prejazd do mesta Luoyang.

7. DEŇ

Návšteva pôsobivého jaskynného komplexu Longmen (UNESCO), kde sa nachádza vo viac ako 2 300 jaskyniach vyše 100 000 sôch a sošiek Budhu, 43 pagod a 3 600 kamenných dosiek s vyrytými textami nevyčísliteľnej hodnoty. Výlet do legendárneho kláštora Šaolinského kláštora, presláveného neuveriteľným umením miestnych mníchov. Účasť na neprekonateľnej show bojového umenia kung-fu. Ubytovanie v Čeng-čou.

8. DEŇ

Prejazd rýchlovlakom (cca 5 hod. Jazdy) do starobylého mesta Suzhou prezývaného vďaka dômyselnému systému vodných kanálov "Benátky orientu". Výlet loďou po kanáloch umožňujúci nahliadnuť do bežného života miestnych obyvateľov.

9. DEŇ

Prehliadka úchvatnej Záhrady majstra rybárskych sietí. Exkurzia do továrne na výrobu a spracovanie hodvábu. Návšteva malebného vodného mesta Tongli s typickými kamennými mostami. Ubytovanie v Šanghaji.

10. DEŇ

Prehliadka Šanghaja: nábrežie Bund, ktoré je pamiatkovou rezerváciou honosných budov európskeho štýlu z počiatku minulého storočia; Nankingská trieda; múzeum umenia; fakultatívne plavba loďou.

11. DEŇ

Dokončenie návštevy Šanghaja - Chrám Jadeitového Budhu, záhrada Jü Jüan, fakultatívne možnosť vyhliadky z mrakodrapu Svetového finančného centra - 492 m....). Transfer na letisko, odlet

12. DEŇ

Prílet do ČR

CENA ZAHŔŇA:
leteckú prepravu Praha - Peking, Šanghaj - Praha, leteckú prepravu Zhengzhou - Šanghaj, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko - hotel - letisko, 8 nocí v hoteli ccc, 1 noc v ležadlovom vlaku/kupé pre 4 osoby, 9× raňajkách, 7× obed, 1× večeru, vstupy podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodcu CK FISCHER

CENA NEZAHŔŇA:
cestovné poistenie, prepitné, vízum (108 eur)

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY:
jednolôžková izba  212 eur

ZĽAVY:
1-2 deti 2-12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb 140 eur

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 5.8. o 14:24 hod.
Generované systémom ProfiTour