Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Silvester v Moskve

Destinácia: Rusko, Moskovská oblasť, Moskva
Kód zájazdu: 1208703
Cena od: 496 €
Príplatky od: 325 €
Poznávacie zájazdy
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

28.12. - 02.01. 6 dní LM dospelý: 496 € povinné prípl: +325 € letecká BTS, VIE

Popis zájazdu

Popis
Silvester v Moskve – tomu hovoríme „zahájiť Nový rok originálne“. Tak neváhajte a oslávte ho spolu s nami v jednej zo svetových metropol, v MOSKVE. Nech sa stane vstup do Nového roka pre Vás pamätným. Počas 6 dní spoznáte najslávnejšie miesta. Navštívite Červené námestie a Kremeľ, pozriete si sídlo cárov, vyskúšate ruskú trojku, oboznámite sa s históriou kozmonautiky a mnoho iného. Silvester štýlovo a na ruskú nôtu len s nami.

Pre vstup do Ruska je potrebný PCR test s negatívnym výsledkom nie starší ako 72 hodín. Platí to pre všetkých cestujúcich do Ruskej federácie aj zaočkovaní aj nezaočkovaní. Pri návrate na Slovensko je tiež potrebný PCR test, aby vás pustili na palubu lietadla. 

Program
1. deň

Prílet do Moskvy vo večerných hodinách
Transfer do hotela
Voľný čas

2. deň
Raňajky v hoteli
10:45 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
12:00 Exkurzia na vyhliadku vo veži „Federácie“ v Moscow city – spolu sa vyberieme na návštevu výhliadky vo veži Federácie (374 metrov vysoká veža je najvyššou vežou v Európe), ktorá sa nachádza na 89 poschodí, najväčšieho biznis centra v Európe. Na vyhliadku vo výške viac ako 200 metrov nás vyvezie výťah, ktorý ide rýchlosťou 8 metrov za sekundu. Dozviete sa informácie o jedinečnej architektúre Moscow city. Z vyhliadky uvidíte Expocentrum, Vežu Evolúcia, Vežu Impéria , Sklenené Afimall city a mnoho iných pamiatok. Na poschodí máte možnosť navštíviť aj 360 stupňový panorama bar, tak prečo si nevychutnať drink vo výšinách. Zároveň Vás čaká darček v podobe profesionálnej fotografie na pamiatku a zmrzlina na osvieženie.
14:00 Exkurzia do múzea Kozmonautiky na VDNCH – Počas exkurzie sa oboznámite so sovietskou a ruskou kozmonautikou. Napríklad so vznikom tohto priemyslu v ZSSR, prvými vesmírnymi jazdcami, prvými družicami Zeme, s prvým letom človeka do vesmíru, s letmi kozmických aparátov na Mesiac a pod.
15:00 Exkurzia legendy a história VDNCH – VDNCH bol pôvodne komplex pavilónov, kde prebiehali a aj dodnes prebiehajú rôzne výstavy a svojho času to bol najväčší výstaviskový komplex v Európe. V parku sa nachádza mnoho monumentálnych pamätníkov 20. storočia. V zime sa VDNCH mení na rozprávkovú krajinu pokrytú ľadom a ľadovými sochami. Využite jedinečnú šancu zakorčuľovať si na najväčšom klzisku na svete  (20549 metrov štvorcových).
17:00 koniec exkurzie
voľný čas a samostatný návrat do hotela

3. deň
Raňajky v hoteli
O 10:00 stretnutie so sprievodcom na recepcii
11:30 Exkurzia do Kolomenskoje – v 16. storočí si toto miesto vybrala za svoje letné sídlo cárska rodina.  Na počesť narodenia Ivana Hrozného v r.1532 postavili v Kolomenskom unikátny chrám Nanebovstúpenia Krista (prezývaný aj biely stĺp), ktorý je od r. 1994 na zozname svetového dedičstva UNESCO. V súčasnosti 390 hektárov slúži ako skanzen. No počas exkurzie Ruská zima vám ukážeme ešte viac.
Ruská zima – sprievodca Vás prevedie palácom cára Alekseja Michajloviča, ktorý svojou nádhernou archiektúrou očarí každého navštevníka. Povozíme Vás na pravých ruských saniach tzv. Trojke a naučíte vás aj tradičné ruské zimné hry. Nebudú chýbať ani rozprávkove postavy ako snehuliak (zo sovietskych rozprávok), či cár a cárovna. Nakoniec Vás pohostíme čajom a blinami (niečo ako naše palacinky).
15:00 Obed v tradičnej ruskej reštaurácii
17:00  návrat do hotela

4. deň
Raňajky v hoteli
08:45 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
09:00 Exkurzia po podzemných palácoch Moskvy  Ide o jedinečnú prehliadku moskovským metrom a jeho skvostami. Vypočujete si históriu moskovského metra a pozrite si jeho najkrajšie stanice ako napríklad Námestie revolúcie, Kyjevskaja, Komsomolskaja, Novoslabodskaja či Bieloruská a mnoho iných.
10:30 Exkurzia po srdci Moskvy – pešia exkurzia po historickom centre mesta. Návšteva Kremľa a katedrály. Zvonica Ivana Veľkého, cár-zvon, cár-delo. Námestie katedrál – Uspenkaja katedrála, Blagoveščenskaja katedrála, Alexandrovská katedrála.Prehliadka Červeného námestia, Alexandrovský sad, Manéžne námestie a GUM.
14:00 koniec exkurzie a voľný čas
Prípravy na večerný program  a voľný čas
Silvestrovský večer (možné si zakúpiť silvestrovský večer s programom)

5. deň
Raňajky v hoteli
13:45 stretnutie so sprievodcom na recepcii hotela
14:00 Autobusová prehliadka novoročnej Moskve so zastávkami – uvidíte napr. Tverskú ulicu, Parlament, bývalú centrálu KGB, Liubjanske námestie,Chrám Krista Spasiteľa, Biely dom, Vorobojove hory (panoráma mesta), MGU (Moskovská štátna univerzita), Park Víťazstva – Pamätník zasvätený druhej svetovej vojne atď. Prehliadka zahŕňa zastávky pri jednotlivých pamiatkach, čas na fotenie. Nezahŕňa vstupy do pamiatok. Atmosféru dotvoria vianočné a novoročné ozdoby a vianočné stromčeky po celej Moskve.
Voľný čas
17:00 Exkurzia do múzea vianočných ozdôb – dozviete sa viac o trochu nezvyčajnej histórii Vianoc. Tradície, techniky zdobenia a mnoho iného. Workshop na výrobu a zdobenie vianočných ozdôb – popustite uzdu svojej fantázii a vyzdobte si vianočné gule podľa vlastného vkusu a vytvorte pre seba dokonalú novoročnú spomienku na Moskvu.
19:00 koniec exkurzie a návrat do hotela

6. deň
Raňajky v hoteli
Voľný čas
Odchod na letisko, prílet domov

*zájazd garantujeme od 8 osôb (maximálny počet osôb je 22)

Ubytovanie
Ubytovanie bude poskytnuté v nasledujúcich hoteloch, alebo v iných hoteloch rovnakej kategórie
Gamma-Delta 3* Izmailovo
Mega komplex Izmailovo je najväčší v Európe a je zaradený do zoznamu najväčších na svete. Vyznačuje sa veľkolepou organizáciou prijímajúcich hostí, založenou na najlepších moskovských tradíciách pohostinnosti a najnovších technológiách hotelového podnikania.

Cena zahŕňa
Ubytovanie v hoteli Gamma-Delta 3* Izmailovo
Obedy (1x podľa programu)
Transfery z/na letisko v Moskve
Transfery v rámci exkurzií
Slovensky/česky hovoriaci sprievodca
Všetky vstupy podľa programu
Prenájom korčúľ a lístok na klzisko

Cena nezahŕňa
elektronické/ klasické víza – 55 EUR/os
cestovné poistenie – 2,50€/deň/osoba alebo cestovné poistenie Pandemic – 4€/deň/osoba
Silvestrovský večer v hoteli – 120 EUR/os, deti od 7 do 14 rokov 66€ osoba
Silvestrovský program zahŕňa hudobné vystúpenia a show, švédsky stôl, nealko nápoje a neobmedzené množstvo šampanského, začiatok o 22:00 v priestoroch hotela
letenky od 300€/osoba
PCR test v Rusku 40€

Moskva

Generované systémom ProfiTour