Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Od divokého Pacifiku do Rockies

Destinácia: Kanada
Kód zájazdu: 1201161
Cena od: 2 739 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.07. - 16.07. 14 dní FM dospelý: 2 739 € povinné prípl: +449 € letecká PRG
18.08. - 31.08. 14 dní FM dospelý: 2 739 € povinné prípl: +449 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do Vancouveru. Po prílete nasleduje transfer do prístavu, trajekt na Vancouver Island a cesta do Victorie. Voľný program, nocľah.

2: VANCOUVER ISLAND - VICTORIA
Ráno fakultatívne plavba za veľrybami a dravými kosatkami. Potom nasleduje prehliadka metropole Britskej Kolumbie Victorie, prístavu a návšteva majáku Fisgard Light z roku 1860. Fakultatívne je taktiež možné navštíviť prekrásnu botanickú záhradu Butchart Gardens. Nocľah vo Victorii.

3: NP PACIFIC RIM
Odchod do dažďových pralesov Národného parku Pacific Rim. Cestou návšteva Duncan, mesta totemov a domova kmeňa Cowichan. Nájdeme tu dva svetové unikáty: najširší totem a s dĺžkou 36 metrov aj najväčšiu hokejku sveta. Príjazd do NP Pacific Rim. V rezervácii divokej prírody zastaneme pri dramatickom pobreží Pacifiku. Vedľa tisícok vtákov tu možno uvidíme aj tiahnuce veľryby. Nocľah v osade Ucluelet alebo Tofino.

4: NP PACIFIC RIM
Celodenný program v Pacific Rim s množstvom peších aktivít a prehliadok, nocľah.

5: PLAVBA - WHISTLER
Plavba cez úžinu Strait of Georgia. Nezabudnuteľné dojmy z divokej prírodnej scenérie môže umocniť stretnutie s vládcami oceánu - dravými kosatkami Či veľrybami. Cesta vnútrozemím nás privedie do čarovného Whistler s nesmierne pútavým okolím. Toto horské stredisko hostilo lyžiarske disciplíny zimných olympijských hier v roku 2010. Nocľah vo Whistler.

6: WHISTLER - ROCKIES
Dokončenie prehliadky a možnosť vychutnať si pohľad do údolia z vtáčej perspektívy počas jazdy lanovkou Peak 2 (fakultatívne). Lanovka spájajúca vrcholy Whistler a Blackcomb si drží dve svetové prvenstvá: najdlhší úsek (3 km), v ktorom visia laná bez podpory a kabíny, ktoré sa v najvyššom bode vznášajú 436 m nad zemou. Presun do blízkosti Skalnatých hôr, nocľah v Clearwater.

7: MOUNT ROBSON - JASPER
Návšteva rezervácie Mt.Robson s vyhliadkami na najvyššiu horu kanadských Rockies. Príchod do Národného parku Jasper, popoludní výprava k jazeru Maligne s možnosťou výpravnej plavby (fakultatívne). Nocľah v Jasper.

8: NP JASPER - ATHABASKA
Cesta NP Jasper pozdĺž rieky Athabaska a Sunwapta po prekrásnej vysokohorskej ceste so zastávkami pri vodopádoch. Možnosť jazdy špeciálnym vozidlom na ľadovec Athabaska, jedno zo šiestich najväčších ramien oveľa väčšieho ľadovca Columbia Icefield. Athabaska je najviac navštevovaným ľadovcom Kanady. Presun do Národného parku Banff. Nocľah v Banff/Canmore.

9: NP BANFF - LAKE LOUISE
Putovanie Národným parkom Banff. Obzvlášť nezabudnuteľnou je vyhliadka na atramentovo modrú hladinu jazera Peyto. Tiež navštívime jazero Louise Lake a Moraine Lake. Príchod do Banff s možnosťou výletu lanovkou na Sulfur Mt. alebo kúpanie v termálnych prameňoch (fakultatívne). Nocľah v Banff.

10: NP YOHO - NP GLACIER
Návšteva prírodných krás Národného parku Yoho. Pozrieme sa napríklad ku Smaragdovému jazierku, vodopádom Takakkaw a tiež uvidíme staviteľskú lahôdku tzv. špirálové tunely pod Priesmykom kopajúceho koňa. Presun do Národného parku Glacier a zastávka v priesmyku Rogers s možnosťou vychádzky medzi obrie cédre a jedľovce. Nocľah v Revelstoke.

11: NP MOUNT REVELSTOKE
Ráno fakultatívne vychádzka k vrcholom Národného parku Mount Revelstoke (nie je možné garantovať kvôli častým dopravným reštrikciám). Potom nás čaká presun do Vancouveru. Cesta nás povedie pohorím Monnashee a cez priesmyk Eagle Pass. Po príchode do Vancouveru ubytovanie, voľný program. Nocľah vo Vancouveri.

12: VANCOUVER
Prehliadka mesta, ktoré mnohé opakované prieskumy hodnotia ako najkrajšie na svete. Vo Vancouveri uvidíme štvrť Gastown s parnými hodinami, čínsku štvrť, príjemnú prístavnú časť či mestský park Stanley, ktorý eleganciou a strihom trávnikov rozhodne nezaprie svoj britský pôvod. Nocľah vo Vancouveri.

13: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Voľný program, transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

14: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

„COVID poistenie”, ku všetkým zájazdom CK.
Zaplaťte si „COVID poistenie” a budete krytí v prípade ochorenia na COVID-19. Toto poistenie kryje liečebné náklady vo všetkých krajinách (t.j. aj v tzv. červených krajinách) až do výšky 50.000,- EUR, náklady na ubytovanie v prípade karantény, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady a preplatenie storno poplatkov so spoluúčasťou 20% pre klienta.
Podmienkou je, že klient musí mať objednané aj Komplexné cestovné poistenie ECP, prípadne aj poistenie Storno PLUS.
Poistenie je možné zjednať pre osoby do veku 70 rokov. Pre osoby 70 až 85 rokov je 100% prirážka.DENNÁ SADZBA

EURÓPA

2,60 EUR

SVET

5,85 EUR


Nárok na preplatenie storno poplatkov vzniká pre všetky spolucestujúce osoby na spoločnej zmluve o zájazde v prípade, že majú zaplatené komplexné cestovné poistenie ECP a „COVID poistenie”.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
12 x ubytovanie kategórie 3*
dopravu autami alebo SUV pre 6 osôb + sprievodcu
trajekty počas trasy
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minimálne 12 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
vstupnú autorizáciu do Kanady - eTA (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan biometrického pasu)
cestovné poistenie ECP PLUS 5,- EUR/osoba/deň
Generované systémom ProfiTour