Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Petrohrad a plavba Ladožským jazerom

Petrohrad a plavba Ladožským jazerom- pamiatky Petrohrad a plavba Ladožským jazerom- pamiatky Petrohrad a plavba Ladožským jazerom- pamiatky Petrohrad a plavba Ladožským jazerom- záprah Petrohrad a plavba Ladožským jazerom Petrohrad a plavba Ladožským jazerom Petrohrad a plavba Ladožským jazerom Petrohrad a plavba Ladožským jazerom
Destinácia: Rusko, Leningradská oblasť
Kód zájazdu: 1196384
Cena od: 1 498 €
Príplatky od: 42 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.08. - 02.09. 7 dní FM dospelý: 1 498 € povinné prípl: +42 € letecká VIE

Popis zájazdu

Úvod:
7-dňový letecký zájazd

Perex:
Kultúrne stredisko celého Ruska s mnohými pamiatkami UNESCO a tiež jeden z najdôležitejších ruských prístavov v Baltskom mori. Prehliadka hlavných historických a umeleckých skvostov – Zimného paláca s galériou Ermitáž, Nevského prospektu s chrámami a palácmi, malebné mestečko Puškin pôvodne Carskoje Selo, Petrodvorec – letná rezidencia Petra Veľkého nad Fínskym zálivom, Petropavlovská pevnosť a katedrála s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, krížnik Aurora, symbol boľševického prevratu v Rusku. Plavba Ladožským jazerom so zastávkou na Valaamskom súostroví.

1. deň:
Transfer z Bratislavy do Viedne. Odlet do Petrohradu. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Máriinské divadlo, Jusupov palác, Vasiljevsky ostrov a iné). Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky, prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov so svetoznámou galériou Ermitáž. Plavba loďou po kanáloch a ramenách rieky Nevy. Peši pokračujeme Nevským Prospektom, prehliadka Chrámu Vzkriesenia Krista, Alexandrijské divadlo, Kazaňská katedrála. Návrat na ubytovanie. Vo večerných hodinách si nenecháme ujsť mosty, ktoré sa v noci otvárajú, aby pod nimi mohli preplávať veľké lode (fakultatívne).

3. deň:
Raňajky, presun autobusom do malebného mestečka Puškin, pôvodne Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechala vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadka Paláca Kataríny I. s legendárnou Jantárovou izbou. Prehliadka zámku a záhrad Pavlovsk (UNESCO), letnej rezidencie Pavla I. z konca 18. storočia. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách odchod do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. Návšteva Konštantinovského paláca v Strelne, vidieckej rezidencie Romanovcov, nazývaného „ruský Versailles“. Presunieme sa do Kronstadtu, malého mestečka na ostrove Kotlin. Vo večerných hodinách sa nalodíme, začiatok plavby Ladožským jazerom, nocľah na lodi.

5. deň:
Pokračovanie v plavbe až na Valaamské súostrovie, na ktorom sa nachádzajú pustevne a známy ortodoxný kláštor Valaam. Celodenný výlet na ostrove ku kláštoru a pustevniam cez krásnu karélsku prírodu. Večerná plavba späť smerom do Petrohradu. Nocľah na lodi.

6. deň:
Ráno príchod do Petrohradu. Návšteva Petropavlovskej pevnosti. Krížnik Aurora, ktorý jediným výstrelom odštartoval boľševický prevrat v Rusku. Pobyt zakončíme vstupom do Katedrály sv. Izáka. Individuálne voľno. Ubytovanie.

7. deň:
Raňajky, návšteva Kunstkamery a transfer na letisko s odletom do Viedne, transfer do Bratislavy.

Ubytovanie:
4x v hoteli 4*, 2x na lodi

Stravovanie:
4x raňajky, 2x plná penzia (na lodi)

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne (priamy let), servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, autokar počas pobytu, 4x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, 2x nocľah na lodi s plnou penziou, administratívny poplatok za vybavenie online žiadosti o vízum 20 EUR, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 372 EUR, prehliadku Ermitáže 22 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), vstupné do Cárskeho Sela a do Petrodvorca (paláca a parku) 84 EUR (nutné zakúpiť pri kúpe zájazdu), ostatné vstupy, cestovné poistenie.

Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava:
Letecká
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 6.11. o 05:18 hod.
Generované systémom ProfiTour