Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Moskva - ruský klenot

7I8RUL06;atrakcie 7I8RUL06;atrakcie 7I8RUL06;atrakcie 7I8RUL06;ostatne 7I8RUL06;ostatne 7I8RUL06;atrakcie 7I8RUL06;atrakcie 7I8RUL06;ostatne 7I8RUL06;ostatne 7I8RUL06;ostatne
Destinácia: Rusko, Moskovská oblasť, Moskva
Kód zájazdu: 1179229
Cena od: 999 €
Príplatky od: 75 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

30.04. - 04.05. 5 dní FM dospelý: 999 € povinné prípl: +75 € letecká VIE
17.08. - 21.08. 5 dní FM dospelý: 999 € povinné prípl: +75 € letecká VIE

Popis zájazdu

Úvod:
5-dňový letecký zájazd

Perex:
Hlavné mesto Ruska s mnohými hodnotnými kultúrno - historickými pamiatkami. Pokocháme sa pohľadom na prekrásny chrám Vasilija Blaženého na Červenom námestí. Navštívime Kremeľ - symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, Katedrálu Krista Spasiteľa, Novodievčí kláštor, Treťjakovskú galériu. Obhliadneme si bohato zdobené stanice metra. 


Program:

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, odlet do Moskvy. Autokarová okružná prehliadka ruskej metropoly cez najvýznamnejšie miesta v Rusku a v Európe. Zastávka na najvyššom bode Moskvy – vyhliadke Vrabčie hory a výhľad na monumentálnu stavbu moskovskej štátnej Lomonosovej univerzity. Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Červené námestie – Krasnaja Ploščaď, prekrásny chrám Vasilija Blaženého s typickými cibuľovitými kupolami. Mauzóleum V.I.Lenina, s krištáľovým sarkofágom Leninovho tela (vstup podľa aktuálnej situácie) a obchodný dom GUM. Kremeľ – symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, sídlo parlamentu a prezidenta. Za hradbami sa nachádzajú chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, budova Zbrojnice, ukrývajúca poklad cárov. Prejdeme sa peši najdrahšou ulicou v meste – Tverskaja, pôjdeme okolo najznámejšieho moskovského divadla – Boľšoj teatr, uvidíme aj budovu smutne preslávenej sovietskej špionážnej služby KGB, najväčší a najkrajší detský obchodný dom Detskyj mir. Navštívime jeden z najväčších chrámov sveta Katedrálu Krista Spasiteľa. Ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Múzeum vodky, ktoré nám odkryje tajomstvá výroby tohto destilátu. Návšteva najväčšieho blšieho trhu s možnosťou nákupu suvenírov. Paklonnaja gora na prospektu  Kutuzova, nezabudnuteľný pamätník 2. svetovej vojny s parkom a fontánami, múzeom a symbolickým stĺpom. Zastavíme sa aj pri Víťaznom oblúku. Čas na osobné voľno. Ubytovanie. Fakultatívne: Večer si pozrieme najkrajšie stanice metra, známe svojou výzdobou.  

4. deň:
Raňajky. Navštívime Novodievčí kláštor (UNESCO), ktorého súčasťou je aj najznámejší cintorín, na ktorom sa nachádzajú hroby významných ruských vedcov, umelcov aj politikov. Navštívime  štátnu Treťjakovskú galériu,  kde budeme obdivovať unikátnu zbierku ruského umenia vrátane najvzácnejších ikon. Čaká nás plavba loďou po rieke Moskva. Ubytovanie. Fakultatívne návšteva slávneho ruského cirkusu.

5. deň:
Raňajky. Ukážeme si Puškinov dom, v ktorom strávil medové týždne a prejdeme si celý starý Arbat. Transfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
4x v hoteli 3*/4*

Stravovanie:
4x raňajky


Doprava:
Letecká

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne (priamy let), servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 4x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK, vstupné do Kremľa  (do chrámu a zbrojnice) a Treťjakovskej galérie, vízové poplatky 75 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Poplatok za expresné vybavenie víz 130 EUR, doplatok za 1/1 izbu 130 EUR, prepravu počas pobytu v Moskve, ostatné vstupy a cestovné poistenie.

Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Moskva

POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 4.1. o 13:44 hod.
Generované systémom ProfiTour