Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Uzbekistan De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Uzbekistan
Kód zájazdu: 1149965
Cena od: 1 290 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.10. - 18.10. 8 dní FM dospelý: 1 290 € povinné prípl: +199 € letecká VIE

Popis zájazdu

Program:

1. deň:
odlet z Viedne (s prestupom) do uzbeckej metropoly Taškent s históriou už takmer 2000 rokov.

2. deň:
prílet v nočných hodinách, transfer do hotela, ubytovanie, oddych a neskoré raňajky. Prehliadka Taškentu - snúbi sa tu čaro orientu so súčasnosťou - komplex na námestí Khast Imam s madrasou Barak Khan s múzeom islamskej literatúry a najstarším Koránom na svete, Piatková mešita Tellya Sheikh a madrasa Muyi Mubarak (kde je podľa legendy uložená časť vlasov proroka Mohameda), mauzóleum Kaffal Shashi (jeden z prvých imámov a učiteľ islamu), bazár Chorsu. Presun metrom do novej časti mesta, kde uvidíte novú mešitu Minor z r. 2014 (kapacitou 2400 osôb najväčšia v Strednej Ázii). Prejdete sa po Námestí nezávislosti a Amir Timur, uvidíte pamätník zemetrasenia z roku 1967. Večera v reštaurácii, návrat do hotela, nocľah.

3. deň:
raňajky, transfer z hotela na letisko, odlet do mesta Urgench. Cesta do Khivy, v minulosti rozdelenej na 3 časti (citadela Kunya Ark, predmestie Dishan Kala a vnútorné mesto Ichan Kala). Pešia prehliadka komplexu pamiatok, mešít, minaretov, madras a palácov. Ichan Kala je múzeum pod otvoreným nebom, kde aj dnes žije 300 rodín. Je tu viac než 60 monumentov - najznámejšie sú madrasa Kelte Minar a Muhammad Amin Khan, mešita Juma (s unikátnou akustikou s 212 stĺpmi), palác Tash Khauli (bývalý hárem), mauzóleum Pakhlavan Makhmud, mešita a minaret Islam Khodja s nádherným výhľadom. Návrat do hotela, večera, nocľah.

4. deň:
raňajky, cesta autobusom alebo vlakom po trase Veľkej hodvábnej cesty, ktorá spájala Khivu a Bucharu cez púšť Kyzyl Kum. V prípade autobusu zastávka na brehu rieky Amu Darya, (oddeľuje Kyzyl Kum od púšte Kara Kum v Turkmenistane). Obed vo forme pikniku po trase, alebo po príchode vlaku do Buchary. Príchod do Buchary, ubytovanie, večera a nocľah.

5.deň:
raňajky, prehliadka Buchary - plnej historických skvostov. Najpôvabnejším je komplex Poi Kalyan s mešitou Kalyan, unikátny rezervoár vody Lyabi Khauz, madrasa Kukeldash, mauzóleum Ismaila Samaního, starý bazár Tok-i-Zargaron, madrasa Chor Minor so 4 minaretmi a pevnosť Ark. Večera v tradičnej miestnej rodine. Návrat do hotela, nocľah.

6. deň:
raňajky, cesta autobusom do mesta Shakhrisabz - rodisko dobyvateľa Timura - palác Ak Saray, Dorut Tillavat komplex a mešita Kok Gumbaz. Ďalej cesta do Samarkandu. Večera v reštaurácii, ubytovanie, nocľah.

7. deň:
raňajky, prehliadka Samarkandu - „raja Orientu“. Prechádzka po námestí Registan - je vraj najkrajším námestím sveta s 3 madrasami: Sher Dor s majolikou a citátmi z Koránu, Tillya Kari so zlatom dekorovanou fasádou a observatórium Timurovho astronóma Ulugh Beka. Uvidíte mauzóleum Timurovych synov a vnukov – Gur Emir a mešitu Bibi Khanuma, nekropolis kráľov a vládcov Shakhi Zinda s pomyselným hrobom Kusam ibn Abbása (bratranca proroka Mohameda). Je málo miest na svete, kde sa spolu modlia židia, moslimovia a kresťania a jedným z nich je hrob starozákonného proroka Daniela v Samarkande. Večera v reštaurácii, návrat do hotela, nocľah.

8. deň:
skoré ľahké raňajky (alebo raňajkový balíček), transfer na letisko a odlet do Viedne (s prestupom).

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:
7 x polpenzia (7 x raňajky, 6 x večere a 1 x obed formou pikniku).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Taškent, Taškent - Urgench a Samarkand - Viedeň.

Ostatné:
doprava autokarom podľa programu, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os, obslužné 40 €/os. (platí sa v Uzbekistane).

Priplatky:
za 1/1 izbu 180 €, transfer Bratislava - letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 26.5. o 10:37 hod.
Generované systémom ProfiTour