Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Tallinn - Helsinky - Petrohrad

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1130448
Cena od: 1 289 €
Príplatky od: 139 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.05. - 18.05. 6 dní FM dospelý: 1 289 € povinné prípl: +139 € letecká PRG
20.07. - 25.07. 6 dní FM dospelý: 1 289 € povinné prípl: +139 € letecká PRG
09.09. - 14.09. 6 dní FM dospelý: 1 289 € povinné prípl: +139 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet do Tallinnu, po prílete privítanie na letisku, transfer do hotela, ubytovanie, individuálne voľno, nocľah.

2: TO NAJLEPŠIE Z TALLINNU
Raňajky, celodenná okružná jazda Tallinnom so zachovanými hradbami a romantickými zákutiami v spleti malebných uličiek vrátane katedrály Sv. Márie a ortodoxného chrámu Alexandra Nevského. Návšteva najstaršej časti Pirita, kde končí mesto Tallin a začína more. Prehliadka tamojšej zrúcaniny kláštora St. Brigette a parku Kardiorg, ktorý bol postavený v barokovom štýle Petrom I. Prechádzka prístavnou štvrťou Kalamaja s typickými drevenými rybárskymi domčekmi a množstvom kaviarničiek a tržnicou Bauta Jaama Turgi. Na záver navštívime skanzen pod holým nebom v Rocca al Mare, návrat do hotela, nocľah v Tallinne.

3: LOĎOU DO HELSÍNK, VLAKOM DO PETROHRADU
Raňajky, odchod trajektom do Helsínk. Prechádzka po samotnom historickom centre mesta, ďalej prehliadka dominanty mesta - Helsinskej evanjelickej katedrály a Uspenskej katedrály - najväčšej pravoslávnej katedrály v západnej Európe, transfer na stanicu, odchod vlakom, ubytovanie a nocľah v Petrohrade.

4: TO NAJLEPŠIE Z PETROHRADU - ERMITÁŽ
Raňajky, návšteva Vladimírskeho pravoslávneho chrámu na Vladimírskom prospekte, ktorý navštevoval svetoznámy ruský prozaik Dostojevský. Zastávku pri legendárnom krížniku Auróra. Návšteva Petropavlovskej pevnosti s prehliadkou katedrály Sv. Petra a Sv. Pavla. Prehliadka Zimného paláca vrátane Ermitáže. Návrat do hotela, nocľah v Petrohrade.

5: LETNÉ SÍDLO PETRA VEĽKÉHO
Raňajky, odchod do letnej rezidencie Petra Veľkého Petrodvorca, postaveného podľa Versailles so 170 fontánami a vodnými kaskádami. Prehliadka paláca. Ďalej zastávka v meste Puškin, pôvodným menom Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechali vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prechádzka parkom a návrat do Petrohradu. Vyhliadková plavba po jedinečných petrohradských kanáloch, návrat do hotela, nocľah v Petrohrade.

6: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne) s prestupom v Moskve.

Poznámky:
Minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb .

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Tallinn, Petrohrad - Praha (možnosť odletu z Viedne, možný príplatok) 5 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami program, transfery a vstupy podľa itinerára trajekt Tallinn - Helsinky vlak Helsinky - Petrohrad služby sprievodcu CK (min. 10 osôb)

Cena nezahrnuje:
letisková taxa 139,- EUR vstupné vízum do Ruska 80,- EUR prepitné 20,- EUR cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 17.9. o 07:47 hod.
Generované systémom ProfiTour