Krajiny

Zobraziť všetky »

Výsledky Vášho hľadania sú usporiadané  podľa kompletnej ceny (včítane povinných príplatkov)
(Dobrá rada najjednoduchšie otváranie jednotlivých ponúk,  aby sa Vám nezavrela celá ponuka, je týmto spôsobom: kurzor nastavte na Vami vybraný termín * pravým tlačíkom KLIK * a v tabulke čo sa Vám otvorí KLIK na "otvor v novom okne")
späť na vyhľadávaciu tabuľku TU                                                    Kontakt na CK TOPAS : TU

Dubaj & Omán

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1114032
Cena od: 2 089 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

06.11. - 13.11. 8 dní FM dospelý: 2 089 € povinné prípl: +0 € letecká PRG

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) – DUBAJ
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Dubaja. Prílet do Dubaja po polnoci. Transfer do hotela, nocľah v Dubaji.

2: DUBAJ
Celodenná City tour po Dubaji. Prehliadku začne najvyššia budova sveta – Burj Khalifa (124. poschodie). Ďalej budete pokračovať ulicou Sheikh Zayed, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, potom nasleduje palác vládcu Muhammada al Maktooma, človeka s víziou, ktorá prekračuje našu dobu. Potom plavba cez Dubai Creek, prehliadka zlatého trhu, luxusnej štvrti Jumeirah a symbolu Dubaja - sedemhviezdičkového hotela Burj Al Arab. Návrat do hotela a nocľah v Dubaji.

3: MUSCAT
Transfer na letisko v Dubaji, odlet do hlavného mesta Ománu. Prílet do Muscatu. Po vybavení pasových a colných formalít nasleduje celodenná prehliadka mesta Muscat, ktorého historická časť na Vás dýchne atmosférou rozprávok tisíc a jednej noci. Počas prehliadky sa zastavíte na vyhliadke, odkiaľ sa Vám ponúkne zaujímavý pohľad na starý Muscat. Ďalej sa zastavíte pri paláci tunajšieho vládcu, navštívite starý tajuplný trh - souk Mutrah, ktorý je považovaný za najlepší v krajine. Život v Ománe Vám priblíži expozícia múzea Bait al Zubair. Zastavíte sa v Kráľovskej opere a prehliadku zakončíte v starom meste. Nocľah v meste Muscat.

4: QURIYAT – BIMMAH SINKHOLE – RAS AL HADD
Prezriete si Veľkú mešitu sultána Quaboosa s najväčším ručne tkaným kobercom a najväčšími krištáľovými lustrami na svete. Z Muscatu sa vydáte pozdĺž pobrežia do mesta Quriyvat, ktoré leží 80 km od Muscatu, a okrem starobylého rybárskeho prístavu sa môže pochváliť romantickým nábrežím i 200 rokov starou pevnosťou. Neďaleko mesta je priehrada Wadi Dayqah, ktorá bola dokončená v roku 2012. Zastávka pri Bimmah Sinkhole, cca 20 metrov hlbokom tyrkysovom jazere, o ktorom miestni hovoria, že bolo vyhĺbené spadnutým meteoritom. Wadi Shab je romantické údolie so systémom vádí (čo sú vyschnuté riečiská, ktoré sa plnia vodou len pri príležitostných dažďoch). Obed formou pikniku. Prejazd do prístavu Sur, ktorý pôvodne slúžil ako prekladisko otrokov. Prehliadka jedinej lodenice na stavbu lodí z tíkového dreva (dhau). Cesta Vás zavedie k výbežku Ras Al Hadd, ktorý je preslávený nočným pozorovaním korytnačiek pri kladení vajec. Nocľah v Al Jinz.

5: AL KAMIL – WADI BANI – WAHIBA SANDS
Odchod k Wadi Bani Khalid, jednému z najkrajších miest v Ománe. Prejazd do Al Kamil, zastávka v múzeu. Cez mesto Ibra sa dostanete do púštnej oblasti Wahiba Sands. Ubytovanie s večerou bude v tradičnom kempe v púšti.

6: NIZWA – BIRKAT AL MAWZ – MUSCAT
Mesto imámov Nizwa leží vo vnútrozemí Ománu, prezriete si pevnosť Nizwa Fort, z ktorej veže je nádherný výhľad na mesto. Centrom diania je miestny trh, kde nakúpite nespočetné množstvo suvenírov - kašmírové šatky, strieborné sošky, chalvu aj čerstvé ďatle. Na úpätí Jebel Akhdar uvidíte dedinu Birkat al Mawz, kde sa okrem starobylých domov nachádza aj mešita zo 17. storočia. Návrat do Muscatu, nocľah.

7: MUSCAT
Dopoludnia výlet za pozorovaním delfínov, možnosť šnorchlovania. Popoludní individuálne voľno. Možnosť návštevy miestneho trhoviska alebo kúpanie. Nocľah v meste Muscat.

8: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Skorý ranný transfer na letisko v Muscate, odbavenie, odlet do Prahy (Viedne) s prestupom v Dubaji.

Poznámka: pas nesmie obsahovať izraelskú pečiatku.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Dubaj – Muscat – Dubaj - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
6 x nocľah v hoteloch 3* počas okruhu s raňajkami
1 x nocľah v púštnom kempe s raňajkami a večerou
2 x obed v miestnej reštaurácii (3. a 6. deň)
2 x obed formou pikniku (4. a 5. deň)
všetky privátne transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby sprievodcu CK počas okruhu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 249,- EUR
vízum do Ománu 55,- USD
fakultatívne služby
prepitné cca 90,- USD
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA dňa 7.5. o 07:45 hod.
Generované systémom ProfiTour